pá 6.12.2019 | Jan Brůna

Dorost otočil duel s Energií a v nadstavbě uspěl potřetí v řadě

Velice atraktivní zápas mohli vidět diváci v ČPP Aréně! Dorostenci sice prohrávali už 0:2, ještě do první sirény ale dokázali srovnat krok. Prostřední třetinu už hradečtí mladíci jasně ovládli, když v ní vstřelili hned tři góly. Karlovy Vary však utkání zdramatizovaly, Lvi ale přidali pojišťující branku a v druhé části sezóny jsou nadále stoprocentní.

Lvi srovnali náskok Energie

Hosté vstoupili do zápasu na jedničku, když Hradecké první tři minuty vůbec nepustili z obranného pásma. Tlak Západočechů však později začal kolísat a i domácí předvedli něco ze svého střeleckého umění; ve slibných šancích se ocitli David Brožek a Michal Beneš. Právě první jmenovaný v úvodní třetině hýřil aktivitou a soupeři hodně znepříjemňoval rozehrávku. Východočeši dokonce napálili i tyčku, ze vstřelené branky se ale radovali Karlovarští, konkrétně Robin Sapoušek, který ujel obráncům a sám před gólmanem poslal puk do levého horního rohu – 0:1.

Těsný stav na kostce vydržel jen minutu a šestadvacet vteřin, než se podruhé prosadili Karlovarští. Samuel Šmajda se sice s pukem na pravé straně dostal mimo ideální střeleckou pozici, i tak ještě stihl vypálit a našel skulinku u levé tyče. Lvi se však nehodlali spokojit s rolí prohrávajícího celku a zvýšili obrátky, což se jim vyplatilo. V 17. minutě totiž napřáhl od modré čáry Jakub Jerman a jeho schovaná střela zapadla až do sítě – 1:2. Domácí vycítili možnost ke srovnání a zhostili se jí skvěle, když se jednadvacet sekund před první sirénou po ledě trefil Michal Beneš.

Východočeši odskočili na třígólový rozdíl

Mladí Lvi vlétli do prostřední periody jako uragán a nepřipustili ostřelování vlastní svatyně. I přes velmi rozkouskovanou hru nepolevili v aktivitě, což jim brzy přineslo ovoce v podobě branky Lukáše Součka, který se po pohledné kombinaci dostal k puku a střelou pod horní tyč překvapil Štěpána Malečka. Hradečtí tak v utkání poprvé vedli. Přibližně v polovině druhé dvacetiminutovky si hokejisté Energie vybojovali úvodní přesilovou hru, tu ale využít nedokázali.

Domácí pokračovali v bruslivém vystoupení a Západočeši se objevili jen v několika příležitostech. Východočechům se dařil především rychlý přechod přes modrou čáru a průnikové přihrávky. Matyáš Budina následně předvedl hezkou individuální akci, když obešel několik protihráčů a předložil puk volnému Šimonu Táborskému, jehož pokus doprostřed vyškrábl Maleček. Mountfield to však mrzet nemuselo, když se ve 36. minutě trefil Petr Moravec, který si přehodil touš na bekhend a poslal ho mezi betony přesouvajícího se gólmana. Náskok pak ještě o dvě minuty později navýšil aktivní Lukáš Souček, jenž si počkal na odražený kotouč a procedil ho do branky.

Domácí velký obrat nepřipustili

Karlovarští hned zkraje třetího dějství zareagovali na nepříznivý stav a sáhli ke změně brankářů; Malečka nahradil mezi třemi tyčemi Matěj Kubát. To domácí měli jiné starosti, když nevyužili nabídnutou hru v početní výhodě. Brzy po ní se totiž začaly střídat šance na obou stranách a mač působil od úvodního buly dosud možná nejvyrovnaněji.

Bojovný průběh rozsekl až v 53. minutě gól Roberta Šlechty, který si najel do levého kruhu a zavěsil přesně pod víko. Akci svého spoluhráče jako by chtěl napodobit Dominik Rymon, který se ve středu kluziště s ničím nerozpakoval a jeho přesná rána rovněž skoro cinkla o horní tyč. Hosté v závěru pochopitelně zvýšili aktivitu a cpali se před branku soupeře, Hradeckým se ale vyplatilo bránění v pěti a uklidňující branku ještě přidal Matyáš Budina, který ujel západočeským bekům a sám před Kubátem si poradil bez problémů.