čt 24.9.2020 | Daniel Krátký, Jan Brůna

Dorost otočil z 0:2 na 3:2, přesto padl se Slavií 3:5

Vyrovnaný zápas sehráli hradečtí dorostenci s pražskou Slavií. Ačkoliv obdrželi dvě rychlé branky již ve třetí minutě, dokázali srovnat krok a dokonce otočit klání na 3:2. To bylo však od party kolem Pavla Šimka vše, sešívaní se prosadili ještě třikrát, přičemž definitivní tečka přišla z hole Jakuba Štancla, který gólem do prázdné klece korunoval výhru 5:3.

Divoký vstup, Lvi prohrávali 0:2, ale rychle srovnali

Vstup do utkání se rozhodně vyvedl lépe sešívaným. Nejprve totiž ve druhé minutě ujela dvojice Viktor Štípek a Adam Vosmík, druhý jmenovaný vypálil z levé strany a brankář Lequin vyrazil puk před Štípka, který otevřel skóre. O šestadvacet sekund později se navíc prosadil Jakub Štancl, a hosté ve třetí minutě vedli již 2:0.

No ale Hradečtí své zbraně rozhodně nesložili. Za dvě minuty a devět vteřin bylo totiž zase srovnáno. Nejprve se mezi střelce zapsal po pěkné kombinaci Marek Mach a následně využil přesilovku Matyáš Sláma, jenž dorážel kotouč do prázdné branky. Po kanonádě na úvod se hra poněkud srovnala a hlavně uklidnila.

Lvi otočili zápas, ale také Slavia srovnala

Ve druhé třetině se hrál ještě o něco klidnější hokej, oba trenéři v kabině pravděpodobně apelovali na správně fungující defenzívu. To se zřejmě ukázalo jako dobrý nápad pro oba mančafty. Do vedení se ale nakonec dostali dorostenci Mountfieldu v čase 29:59, když na levém křídle vyplaval úplně volný Pavel Šimek, jenž dostal přihrávku od Matěje Giesla a otočil střetnutí z 0:2 na 3:2!

Jenže radost z obratu nevydržela hradeckým dorostencům příliš dlouho, hosté totiž následně několikrát domácí obraně pořádně zatopili a nevyužili hodně velké šance. Poté však do přečíslení ujeli Vojtěch Malínek, Lukáš Strnad a Radek Tomas, jenž rychlou střelou po ledě propálil Lequina a srovnal.

V závěru urvali tři body Pražané

Ve třetí třetině si byly oba týmy rozhodně jisté, že kdo jako první vstřelí gól, ten bude mít rozhodně k výhře blíže. Dlouho se to žádnému z týmů nedařilo. Na startu závěrečné dvacetiminutovky byli o něco aktivnější domácí Lvi, ale poté se karta utkání trochu převrátila a Slavia začala zlobit. Po velkém tlaku se totiž nakonec i hokejisté z Prahy dočkali svého obratu!

To když nahození Tomáše Jokla před brankou tečoval Lukáš Strnad tak šikovně, že se před ním následně zjevila úplně prázdná svatyně Hradce. A Strnad neměl problém zasunout. Domácí se rvali a srdnatě bojovali o vyrovnání, jenže už se neujala žádná jejich šance. Naopak, hosté využili zásluhou Jakuba Štancla hru Mountfieldu bez gólmana a rozhodli. Pražané tak vykradli ČPP Arénu podruhé, nejprve zde zvítězila v prvním kole Sparta, ve třetím zase Slavia.