pá 15.2.2008 | Lukáš Souček

Dorost otočil zápas s Kladnem a vyhrál 4:1, rozhodla třetí třetina

V pátečním zápase proti Kladnu se hradeckým dorostencům perfektně podařilo otočit zápas. Kladno bylo ve vedení už od 10. minuty. Ještě do první přestávky ovšem stačil vyrovnat Aleš Půlpán a odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu. Ve zbylých dvou třetinách měli Hradečtí navrch, v pátek podali opravdu vynikající výkon. Ve třetí třetině přetavili své celozápasové snažení ve vítězství. Nejprve Šimon Macháň poslal Hradec do vedení. Po něm zvyšoval už na 3:1 Lukáš Karlík a definitivní tečku za utkáním udělal přesně umístěnou střelou David Bartoš.

Lepší vstup do zápas předvedli hosté, kteří se také jako první dostali do vedení. V desáté minutě otevřel skóre zápasu Jakub Strnad. Hradečtí se po první inkasované brance otřepali z úvodního náporu Kladna a vytvořili si také několik slibných šancí. Největší z nich měl Milan Valášek, ale místo střely zvolil přihrávku, kterou jeho spoluhráč Vlček neočekával. Jinak by střílel do prázdné brány. V čase 17:34 pak Aleš Půlpán vyrovnal pohotovou střelou na 1:1. V poslední minutě úvodního dějství hosté nastřelili břevno hradecké brány.

Ve druhé dvacetiminutovce se skóre neměnilo, Hradečtí však měli daleko více ze hry. Kladenští očividně nebyli ve své kůži. Nejprve měl velkou přílžitost Jan Vlček, když uháněl sám na hostujícího Lejska. Jeho střela se však pouze otřela o pravou tyčku kladenské klece. Ve 39. minutě prošel přes tři kladenské hráče Aleš Půlpán, ale druhý gól do hostující svatyně nepřidal.

Ve třetí třetině byly všechny otázky zodpovězeny. Hned v úvodu tečoval střelu Lukáše Karlíka Šimon Macháň a Hradec byl ve vedení. O dvě minuty později zaskočil kladenského brankáře Lejska sám Lukáš Karlík ne příliš nebezepečnou střelou z modré čáry. Vítězství Hradce pečetil v čase 48:56 David Bartoš chladnokrevným zakončením mezi betony hostujícího brankáře. Kladnu sice zbývalo více než deset minut na vyrovnání, ale Hradec už si své vedení pohlídal.