pá 5.10.2007 | Lukáš Souček

Dorost po bojovném výkonu s Havířovem získal tři body za výhru 2:1

Hradečtí dorostenci nastoupili do jedenáctého extraligového kola s velkou vervou. Výměna trenéra měla přinést do hry hradeckých mladíků nový impuls a v pátečním utkání proti Havířovu se tak opravdu stalo. V 19. minutě utkání si sjel mezi kruhy obránce Václav Pánek a přesnou střelou k tyči otevřel skóre utkání. Ve druhé třetině zvýšil na 2:0 střelou z mezikruží Vilém Juráň a domácí byli na koni. Ve druhé části hry předvedli jeden z nejlepších letošních výkonů. V závěrečném dějství už Východočechům trochu docházeli síly, Havířov stačil ale pouze snížit na rozdíl jediné branky. Hradečtí tak získali první body na domácím ledě a to dokonce hned tři. Díky tomu se také posunuli na předposlední příčku před Olomouc.

Hned v 6. minutě utkání se do obrovské šance dostal Vilém Juráň, když ve dvojnásobné přesilové hře stál tváří v tvář hostujícímu gólmanovi. Svou střelou ale neuspěl. O minutu později vyjel šikovně hned z vhazování Patrik Slavík. Kotouč skončil v Kotrlově lapačce. Netrvalo dlouho a hradecký brankář musel opět zasahovat, když přečíslení dva na jednoho zakončoval David Šefčík. Asi největší šanci Havířova měl v desáté minutě Patrik Slavík, když úplně sám ujížděl na Kotrlu, který si vysloužil potlesk od domácích příznivců za pohotový zákrok lapačkou. Hradečtí byli na utkání dobře nabuzeni, avšak v první třetině je přibrzdili dva inkasované desetiminutové tresty a zranění Ondřeje Vlčka. Hosté pro změnu přišli o obránce Richarda Pinku, který musel opustit hřiště hned ve dvanácté vteřině pro zranění kotníku. Chvilka domácího celku přišla v čase 18:10. Ondřej Matějček viděl Václava Pánka, který si sjel mezi kruhy a přesnou ranou k levé tyči poslal Hradec do vedení.

Havířovští byli brankou do šatny viditelně zaskočeni a v průběhu druhé třetiny v podstatě nic nevymysleli. Zato Hradečtí byli na ledě všude. Ve 22. minutě se krásně individuálně prosadil Daniel Šebek. Ještě v tomtéž střídání dvakrát nebezpečně tečoval, ale brankář Strmeň i do třetice svůj tým podržel. O čtyři minuty později to však bylo obráceně. Brankář v kleci Havířova nezareagoval na střelu Viléma Juráně, jenž zužitkoval přesnou Půlpánovu přihrávku. Uplynuly dvě střídání a Daniel Šebek se ocitl opět o něco blíž vstřelení branky. Tentokrát mu ale v cestě stála Strmeňova tyč. Zhruba v polovině utkání našlápl Milan Valášek mezi dva beky a zkoušel trefit mezeru mezi betony hostujícího brankáře. To se mu ale nepovedlo, a tak se odcházelo do šaten za stavu 2:0. Domácí tým přestřílel soupeře ve druhé třetině v poměru 16:4.

V závěrečném dějství už se Východočeši za gólem hnát nemuseli, a tak vycházeli především z obrany. Sil na hradecké straně ubývalo a soupeř stále nechtěl složit zbraně. O dramatický závěr tak rozhodně nemohla být nouze, protože v čase 46:45 hosté zásluhou přesné trefy Patrika Slavíka snížili na rozdíl jediné branky. Panteři měli body na dosah ruky a kousali ze všech sil. Kromě jediného střelce hostů zatápěl domácí obraně zejména kapitán Jan Křivohlávek. Hradečtí se však ubránili, dvakrát dokonce přežili dvojnásobnou přesilovou hru, kterou soupeř neproměnil ve vyrovnávací gól. Poslední síly vrhl Havířov do více než minutové power-play, ale snažení hostů bylo neúspěšné. Právě ve chvíli, kdy už diváci odpočítávali poslední vteřiny utkání ještě trefil Aleš Půlpán tyč prázdné brány, čímž udělal tečku za povedeným utkáním.