čt 16.9.2021 | Šimon Rogner, Daniel Krátký

Dorost přidal třetí výhru proti Slavii, v Edenu zvítězil 4:2

Dorostenci zvítězili i ve třetím extraligovém utkání. Svěřenci Václava Pánka po Spartě a Kobře ve čtvrtek opět vyzvali pražský tým, a to Slavii. A se sešívanými si mladí hokejisté zpod Bílé věže poradili. V Edenu totiž zvítězili 4:2. Tři body zajistil svou vítěznou brankou teprve čtrnáctiletý Dominik Pavlík.

Úvodní třetina bez branek

Hradečtí vstoupili do zápasu aktivněji. Dvakrát se do šance dostal Tomáš Hora – nejprve sám v mezikruží, pak ujel se Sílou do přečíslení dvou proti nikomu v oslabení. Obrovské příležitosti však Hradec Králové nevyužil. Sešívané, jako pak v zápase mnohokrát, podržel brankář Vavřena.

Herní aktivitu hokejisté zpod Bílé věže v branku přetavit nedokázali. Avšak do kabin šli svěřenci Václava Pánka s tím, že svého pražského soupeře dokázali v prvním dějství přestřílet 12:6.

Druhé dějství pro Lvy

Do prostřední třetiny oba týmy vstupovaly za bezbrankového skóre, což se po sedmi minutách změnilo. Slávisté na levém křídle nezachytili Marka Macha, který nabídl gólovou střelu Jiřímu Klímovi – 0:1. Člen reprezentačního týmu do šestnácti let zaznamenal třetí trefu v sezóně.

Sešívaní ale rychle odpověděli. Šanci Nemese ještě zlikvidoval hradecký brankář Mrázek, ve 31. minutě se však ujala střela Nicolase Wolfa, jež se odrazila od zadního mantinelu a nakonec se dokutálela až do sítě. Hokejisté Mountfieldu však na vyrovnání navázali tlakem, z něhož nakonec vytěžili gól. Ve 36. minutě se v útočném pásmu dobře zorientoval Jaromír Síla, jenž znovu vrátil Východočechům vedení – 1:2.

Hradec zvítězil proti třetímu pražskému klubu

Lvům se podařilo odskočit ve 45. minutě zásluhou přesné teče Dominika Pavlíka v přesilovce. Čtrnáctiletý forvard ročníku narození 2007 zaznamenal první branku v extralize dorostu. Přestože sešívaní při hře bez brankáře necelých pět minut před koncem díky přesné střele Radka Tomase snížili, vyrovnání se nedočkali.

Hradec Králové totiž v závěrečném tlaku svěřenců Ladislava Slížka, kteří si vytvořili několik dobrých šancí, ujel a pojistil si výhru gólem do prázdné branky, o což se postaral Lukáš Král – 2:4. Svěřenci Václava Pánka tak zvítězili potřetí v řadě a v extralize dorostu ještě neztratili ani bod. Další duel je čeká v Jihlavě.

Máme dlouhodobě problémy se zakončením, i když do šancí jsme se tentokrát ani nedostávali. Hradec vyhrál zaslouženě, nicméně dávám klukům kredit za to, že jsme bojovali až do konce.