so 25.9.2021 | Marek Baloun, Anna Marie Kokrhounová

Dorost si opět zastřílel. České Budějovice rozdrtil 6:2

Hradecký dorost válí a po čtvrtečním derby slaví úspěch i na českobudějovickém ledě. Východočeši vlétli na soupeře už v úvodu, Motor však do konce třetiny zvládl dvougólové manko vyrovnat. To ale Hradecké z míry nevyvedlo. V prostřední periodě se zaskvěli třemi góly a dále ještě navyšovali na konečných 6:2. Velkou zásluhu na tříbodové výhře měl i útočník Tomáš Hora, který byl hned u třech hradeckých gólů.

Úvod zápasu patřil hostům. Hradec se prosadil už po necelých dvou minutách, když střelu Jóna dorazil za Cinkova záda Jan Trejbal. Mountfield pokračoval v tlaku, který si vybudoval, Budějovice se ale také snažily zahrozit. Další gól ovšem opět vsítili Východočeši. Střela Síly Cinkovi propadla, načež se v budějovickém brankovišti strhla mela, ve které se nejlépe vyznal Tomáš Hora a doklepl kotouč do prázdné branky. Jihočeši se ale nevzdali a do sirény ještě dokázali srovnat. V 18. minutě Vojtěch Aulický našel mezi kruhy volného Tomáše Lukeše, který se trefil k zadní tyči. 68 vteřin před koncem třetiny pak srovnal David Hohenberger, který uzmul Hradci kotouč před jejich brankou.

To ale bylo z budějovické artilérie vše. Ve 29. minutě si hosté vzali vedení zpět, když vítěznou branku z přečíslení tři na dva zaznamenal Marek Mach. O pět minut později se radoval Mountfield znovu. Po střele Vencla propadl Davidu Cinkovi puk do brankoviště a byť se po něm natahoval co mohl, na dorážku Tomáše Hory byl krátký. Pátou branku vměstnali hosté ještě do poslední minuty, když se 32 vteřin před sirénou trefil Petr Klíma mezi gólmanovy nohy. Poslední trefa přišla v 53. minutě z hole kapitána Jana Vencla, kdy Cinka opět ztratil kotouč po střele Hory. Zápas už se pak jen dohrával...

Soupeř byl lepší v individuálních činnostech a nám pořád vázne hra dozadu. Děláme zbytečné chyby, jsme měkcí před brankou a našim brankářem. Dopředu je to jakž takž, ale dozadu to vázne. Soupeř vyhrál zaslouženě.