čt 14.11.2019 | Daniel Krátký

Dorost si zahrával, ale nakonec zdolal Techniku 4:2

Dorostenci vstoupili do zápasu proti Technice Brno jako jednoznačný favorit a daly se očekávat střelecké hody. Opak byl pravdou. V prvních dvou třetinách viděla necelá šedesátka diváků pouze branku třináctiletého Jiřího Klímy. Ve třetí třetině Lvi nejprve navýšili vedení, aby o něj následně přišli. O výhře nakonec rozhodl šest minut před koncem Michal Beneš. Třemi asistencemi navíc k výhře přispěl Matyáš Budina.

Druhý nejmladší střelec soutěže otevřel v závěru třetiny skóre

Start utkání přinesl rychlý, bruslivý hokej na obou stranách. Omlazená družina Lvů měla jednu z největších příležitostí v paté minutě, kdy po kombinaci Matyáše Budiny a Michala Beneše zazvonila tyč za hostující brankou, kterou strážil Dieter Geidl. Také hosté z Brna měli několik zajímavých příležitostí, se všemi si však gólman Jakub Tichý poradil.

Technika nabídla Lvům v první periodě tři přesilové hry, až tu poslední využil už po pěti vteřinách Jiří Klíma, ročník narození 2006, který na brankovišti procpal nadvakrát kotouč do sítě – 1:0! Třináctiletý jmenovec útočníka z A-týmu Mountfieldu se stal nejmladším hradeckým střelcem v sezóně a druhým nejmladším v dorostenecké extralize.

Prostřední perioda branku nenabídla

Druhá třetina nabízela neméně zajímavý hokej jako ta úvodní, aktivní na ledě byla zejména dvojice Matyáš Budina a Michal Beneš, která si připravila několik zajímavých příležitostí. Hradecký kapitán Matyáš Budina jel jednou dokonce sám na branku, ale jeho blafák do forhendu v brance Dietera Geidla neskončil.

Dlouho čekal v malé hale hradecké ČPP Arény na zákrok Jakub Tichý, pro kterého nebyl zápas rozhodně jednoduchý. Technika hrála většinu času ve svém obranném pásmu, aby následně vyrážela do úniků. Hradecký brankář si však pokaždé poradil, neuspěl ani brněnský Luděk Lysoněk, a tak platilo skóre 1:0 pro Lvy také po druhé periodě.

Gólová třetina rozhodla o trimfu Lvů

Začátek závěrečné části nabídl rychlé góly na obou stranách. Nejprve využil samostatný únik hradecký Adam Jirků a zvýšil na 2:0! Po osmadvaceti vteřinách však hosté snížili. Tichý neudržel střelu Jana Tomana, propadlou touš za jeho zády našel Ivan Korbini, který snížil opět na rozdíl jediné branky – 2:1. A pro hradecké bylo ještě hůře, když se ve vlastním oslabení dostal do úniku opět Ivan Korbini a vyrovnal – 2:2!

Hradečtí vycítili, že musí zabrat a najednou zvýšili obrátky. V 54. minutě vyvrcholil tlak Lvů brankou! Střela Matyáše Budiny vypadla Geidlovi a Michal Beneš prokázal přehled na brankovišti a převrátil skóre opět na stranu Hradce Králové – 3:2! Technice nepomohl ani závěrečný tlak podpořený přesilovkou a hrou bez gólmana. Tu zužitkoval Matěj Giesl, kterému na brankové čáře přenechal kotouč Matyáš Budina – 4:2. Hradečtí dorostenci tak překvapení nedopustili a Techniku Brno zdolali 4:2.