so 22.9.2007 | Lukáš Souček

Dorost vyšel opět bodově i gólově na prázdno, Vsetín vyhrál 4:0

Hradečtí dorostenci nenavázali na vítězství v Olomouci v pátek a ani o den později, když přivítali na domácím ledě Zlín. V první třetině inkasovali dvě branky a ve druhé části hry stejný počet. Do poslední dvacetiminutovky sice Hradečtí hru zlepšili, soupeři se hrou vyrovnali, ale z gólu se neradovali ani jednou. Na straně Vsetína už se také žádný zápis do listiny střelců nekonal, a tak si Vsetín odvezl z hradeckého ledu zasloužené vítězství 4:0. Hradecký tým se nyní nachází na předposledním místě tabulky a ztrácí pět bodů na kýženou 21. příčku.

První vážnější šanci v utkání měl v páté minutě vsetínský Jakub Pořický. V samostatném nájezdu ho ale brankář Kotrla vychytal. Jenže o dalších pět minut později už se skóre měnilo. Josef Kento nádherně vyslal do brejku Martina Kubo, jenž trefil mezeru mezi betony hradeckého brankáře. Hostující tým byl v první dvacetiminutovce jednoznačně lepším týmem na ledě. Domácí celek se na ledové ploše pohyboval absolutně bez jakéhokoliv nasazení, a tak nemohlo být divu, když minutu před sirénou zvýšil vedení Vsetína Josef Ptáčník. Po střele Dmitrije Jaškina se totiž nejlépe zorientoval v prostoru před bránou. Hradečtí v tu chvíli hráli ve čtyřech, neboť Jan Vlček dohrál jednoho ze soupeřů loktem a inkasoval pětiminutový trest + trest do konce utkání. Do šaten se tak odcházelo za stavu 0:2 a zůstávalo otázkou jak Hradec přistoupí ke zbytku zápasu. Vsetínští totiž na ledě bez nadsázky kralovali.

Pětiminutový trest pokračoval i ve druhé třetině, kdy také padla již třetí vsetínská branka. Dmitrij Jaškin vyjel zpoza brány a trefil přesně mezeru v chráničích Tomáše Kotrly. Stejný hráč měl ve 27. minutě další velkou šanci. Tu už ale Kotrla zneškodnil. Hra z hradecké strany se začala pomalu zlepšovat. Rychlé přesilovkové kombinaci, na jejímž konci byl Tomáš Vávra ovšem domácí nezabránili. Vsetínský tlak zmírnila až výměna brankářů. Tomáše Kotrlu zastoupil v hradeckém brankovišti Tomáš Alexa. Ten měl velké štěstí při střele Dmitrije Jaškina. Ten totiž orazítkoval jeho horní tyč, kotouč ale v bráně neskončil.

Do závěrečné dvacetiminutovky jakoby vstoupil jiný domácí tým. Hradec odehrál se Vsetínem v poslední třetině důstojnou partii, ale střelecky se prosadit nedokázal. Gólem zaváněly dva průniky Pavla Louženského nebo dvě dělovky Václava Pánka od modré čáry. Vsetínský brankář Petr Hromada ale prokázal své kvality a zpět do Vsetína si s sebou odvezl i čistý štít. Hosté už nepotřebovali více branek k vítězství, a tak se soustředili zejména na zadní vrátka. Zřejmě právě proto se povedlo hradeckým dorostencům soupeře přestřílet v poslední části hry, i když o pouhou jedinou střelu. Po předvedeném výkonu v první třetině lze ale i tento fakt považovat za jeden z menších úspěchů sobotního zápasu. Vsetín si zaslouženě z hradeckého stadionu odváží body za vítězství 4:0.