ne 10.10.2004 | Lukáš Souček

Dorostenci po výhře v Ústí přivítali na svém ledě odvěkého rivala z Pardubic

Po senzační páteční výhře v Ústí nad Labem přivítali hradečtí dorostenci na svém ledě v osmém kole první ligy sousední Pardubice. Odvěký rival Energetiků vedl v zápase po dvou třetinách 3:1, ale hradečtí se vzchopili a brankami Milana Vosyky a Jiřího Šimoníčka v závěrečných dvaceti minutách vyrovnali na 3:3, tímto výsledkem také celé utkání skončilo. Diváci v zápase mohli vidět pohledný hokej plný krásných situací a nečekaných zvratů. Hradečtí borci tak získali další důležitý bod do tabulky týmů a už se těší na pátek, kdy odehrají další zápas, tentokrát v Kadani.

V neděli přivítali na svém ledě hradečtí dorostenci své veliké rivaly z Pardubic. První třetinu se perníkáři dostali do gólové šance hned ze začátku zápasu, ale z ní trefili pouze břevno hradecké branky. Gólu se dočkali pár vteřin poté, když bývalý hradecký hráč Michal Paučin vybojoval puk pro svého spoluhráče, který nekompromisně zakončil. Hra se dále přelévala ze strany na stranu a diváci mohli vidět pohledný a rychlý hokej s několika pěknými akcemi.

Energetici se dočkali vyrovnávacího gólu na začátku druhé třetiny, když Ondřej Kohout vybruslil z rohu kluziště a prostřelil gólmana hostů. Rozhodčí poté nabídl domácím několik přesilových her, ty byly dobře sehrané, ale gólem neskončila ani jedna z nebezpečných hradeckých střel. Asi největší šanci měl Jiří Pišta, když se ocitl sám před gólmanem Pardubic, ale v rozhodující chvíli ideálně netrefil puk. Perníkáři, jak se hráčům z druhého největšího východočeského města říká, strhli vedení na svou stranu během necelých dvaceti sekund v závěru druhé třetiny. Nejprve poslal hosty do vedení přesnou střelou z přečíslení Michal Paučin a následně zvýšil na 3:1 pardubický Krejza.

V závěrečné části hry domácí snížili na 3:2 zásluhou Milana Vosyky, který zužitkoval v přečíslení přihrávku Ondřeje Fiedlera. V 52. minutě domácí vyrovnali, když využili poprvé v zápase přesilovou hru. Bombu Jiřího Šimoníčka našel pardubický brankář až v síti. Hosté si po vyrovnávacím gólu vzali time-out, protože byli viditelně rychlou ztrátou svého dvoubrankového náskoku otřeseni. Hned záhy mohl strhnout vedení na hradeckou stranu aktivní Ondřej Fiedler, ale nastřelil pouze břevno pardubické branky. Několikrát pak zahrozily i Pardubice, ale pokaždé narazily na výborného Jana Balážika v domácí brance a tak utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů.