so 15.12.2007 | David Šušlík

Dorostenci přišli v Liberci o nadějné vedení a nakonec i o body

Hradeckou sérii čtyř vyhraných zápasů nakonec ukončil Liberec. Domácí tým zaspal první třetinu, ve které nejprve otevřel skóre utkání Šimon Macháň a následně na 2:0 zvýšil v přesilové hře Lukáš Karlík. Ve druhé třetině už domácí hru stabilizovali, snížili na rozdíl jediné branky a ve třetí třetině zápas úplně otočili. Dvě branky v rozmezí 27 vteřin znamenaly pro Liberec vedení 3:2, které ještě Tygři definitivně potvrdili dvě minuty před koncem zápasu. Hradečtí po slibné první třetině nakonec vyšli bodově na prázdno. Nestačili na aktuálně druhý tým extraligové tabulky.

Od začátku se hrál hodně útočný hokej na obě strany. Hostující brankář si hned v prvních osmi sekundách připsal dva zákroky. Ani jeden z Libereckých na něho však nevyzrál. Ve třetí minutě byl ve slušné šanci hostující Ondřej Vlček, Jelínek si ale s jeho bekhendovou střelou poradil. V sedmé minutě se proháčkoval až před gólmana Alexu domácí Vlach, hostující brankář ale šanci Tygrů zneškodnil. V čase 6:38 se poprvé měnilo skóre. Šimon Macháň překvapil libereckou obranu, když se dostal do samostatného nájezdu a střelou k tyči ho proměnil ve vedoucí branku. 0:1. Ve dvanácté minutě přišlo první vyloučení v zápase. Liberecký Lacek dostal dvě minuty za hákování a Královéhradečtí přesilovku bleskově využili. V čase 11:49 se dostal kotouč k Lukáši Karlíkovi, jehož střela skončila v horním rohu Tygří klece. 0:2. Po druhé obdržené brance opustil libereckou branku Jakub Jelínek a vystřídal ho, také Jakub, Pyrochta. Poté dostali možnost přesilové hry i Liberečtí, hosté ale hlavně zásluhou svého brankáře odolali.

Prostřední část začala přesilovkou hostů. Ta však tentokrát zůstala nevyužita. Naopak Liberci se v čase 23:33 podařilo snížit. Střelu Filipa Jánošíka ještě Tomáš Alexa zlikvidoval, na dorážku Daniela Miškovského byl už však krátký. 1:2. Tygry branka nabudila a začali mít na ledě mírnou převahu. Královéhradečtí stále vyráželi do nebezpečných brejků. Ve třiatřicáté minutě se hezky proháčkoval Václav Lacek, jeho lehká střela zápěstím nadělala Tomáši Alexovi velké problémy. V sedmatřicáté minutě musel ještě zmatky v domácí obraně na několikrát řešit Pyrochta, do konce druhé třetiny se však již skóre neměnilo.

Třetí třetina začala opět hostující přesilovkou, opět však nevyužitou. Ve čtyřiačtyřicáté minutě měl gól na holi hradecký Pánek, Pyrochta ale puk vyrazil těsně vedle branky. V čase 43:41 bylo vyrovnáno. Filip Jánošík dokázal po přihrávce Vlacha bekhendem překvapit gólmana hostí. 2:2. Uběhlo přesně sedmadvacet sekund a Tygrům se podařilo dokonat obrat. Michal Bulíř stál sám u pravé tyče Alexovy branky a pohodlně vstřelil třetí branku svého týmu. 3:2. V jednapadesáté minutě mohl potrestat chybnou libereckou rozehrávku Jan Vlček, na Pyrochtu však nevyzrál. Hosté si v posledních deseti minutách místy vytvořili slušný tlak, především díky nepřesnosti v liberecké rozehrávce. Pyrochta ale prokazoval své kvality. Domácím se nakonec podařilo vstřelit v přesilové hře pojišťující branku, když nejprve pálil do tyče od modré Adam Jánošík, střela Michala Bulíře už ale byla přesná. 4:2.