pá 11.1.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci sahali v zápase se Slavií po vyrovnání, nakonec jsou bez bodu

Napínavé utkání mezi dorostenci Hradce Králové a pražskou Slavií bylo k vidění v pátek večer na hradeckém zimním stadionu. Hosté se dostali do vedení v 16. minutě a svůj náskok zdvojnásobili těsně po polovině utkání. Ještě do druhé přestávky Hradečtí odpověděli přesnou trefou Ondřeje Matějčka. Tlak domácích ve třetí třetině ale k vyrovnání nevedl, a tak si Pražané odvezli všechny tři body za těsné vítězství 2:1.

Obě mužstva nastoupila do zápasu v rychlém tempu, šance si ale oba týmy vytvářely jen velmi zřídka. Brankáři měli v prvních minutách zápasu docela jednoduchou roli. Útočníci totiž většinou pálili z uctivé vzálenosti. Hned první vážnější akce skončila gólem. Hradečtí ztratili v útočném pásmu kotouč a tři slávističtí útočníci mířili sami na jediného hradeckého obránce. Hostující útok si několikrát vyměnil kotouč, až Jan Koubek střelou těsně nad ledem trefil mezeru mezi betony přesouvajícího se Tomáše Kotrly. Ve stejné minutě prošel přes hradecké zadáky Petr Sůsser, ale druhý gólový úspěch pro Slavii nezařídil.

V čase 32:25 propasíroval kotouč za brankovou čáru z velkého úhlu Tomáš Hertl a hosté vedli o dvě branky. Ve 36. minutě se natlačil před brankáře Dlouhého Aleš Půlpán, ale skórovat se mu nepodařilo. O minutu později se přece jen domácí kontaktního gólu dočkali. Ondřej Matějček zamířil přesně mezi betony hostujícího brankáře a střelou po ledě snířil na 1:2. V tu chvíli měl domácí celek navrch a toužil po vyrovnání. Zkušené mužstvo Slavie ale další komplikace nepřipustilo.

Třetí třetina měla napsaný jasný scénař. Slavie navíc nabídla hradeckému celku tři přesilové hry. Ani ty ale nevedly k vyrovnání. Hradečtí si sice vytvořili několik slibných šancí, ale Jan Dlouhý už za svá záda žádný kotouč nepustil. Minutu před závěrečnou sirénou zkusili domácí štěstí v power-play, ale také neúspěšně. Slavia odolala tlaku, ubránila hubený náskok a odváží si z Hradce Králové tři body za těsné vítězství.