so 23.10.2021 | Jan Brůna

Dorostenci v souboji o první místo podlehli Jihlavě 3:6

Teprve druhá porážka v sezóně a druhá od Dukly. Dorostenci se čtyřmi staršími žáky v sestavě nastoupili proti Jihlavě v souboji o první místo ve skupině Střed, po 12. kole však zůstanou na příčce druhé. Hradeckým nevyšla již úvodní třetina, a i přes snížení v té prostřední se obrat nekonal. Naopak hráči z Vysočiny přidali další branky a rozhodli o své výhře 6:3 a především o setrvání na špici tabulky.

První třetina? Zranění sudího i dvě branky Dukly

Úvodní dějství začalo tak, jak to zřejmě nikdo nečekal. Hlavní rozhodčí Tomáš Mareš vhodil puk do hry a vzápětí dostal špičkou hokejky do oka, po čemž zůstal ležet na ledové ploše. Bylo nepravděpodobné, že by mohl pokračovat v utkání, a po několika minutách domlouvání se zápasu chopili jeho kolegové na lajnách. Mohlo se hrát a duelu se zhostila lépe Jihlava, která působila aktivnějším dojmem, což potvrdila v čase 9:52. Po domácím trestu se totiž prosadila v přesilovce, když se do horního rohu brány zblízka trefil Matěj Vojáček – 0:1.

Domácí chvílemi sice hrozili, hokejisté z Vysočiny si však udrželi převahu a i nadále diktovali tempo hry. Do dvou velkých příležitostí se dostal aktivní Hynek Peš, v obou případech ale výborně zasáhl Jan Kasal. Na druhý gól hostí už ovšem nedosáhl. Jak padl? Kevin Coufal našel přesným pasem volného Tomáše Vandase, který se jakožto obránce trefil z netradiční pozice před klecí – 0:2.

Hradečtí zvýšili aktivitu a stáhli náskok soupeře

Mladí Lvi vstoupili do druhé dvacetiminutovky o poznání lépe než do první, úvodní velkou příležitost měla však Dukla, konkrétně Coufal, jenž zblízka prověřil Kasala. Na druhé straně se zase mohl radovat Mountfield, kdyby Jiří Klíma ve vlastním oslabení překonal Filipa Sigmunda. Následující vyrovnaný průběh přerušila až branka Roberta Váni, který se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci před brankou a bezpečně dorazil puk – 0:3.

Východočeši věděli, že musejí zabrat, a na odpověď se čekalo pouhých 18 sekund, než Lukáš Král zblízka propálil gólmana a snížil na 1:3. Nedlouho poté dostali hokejisté zpod Bílé věže k dispozici přesilovku, v níž se od modré čáry trefil Jiří Klíma a zadělal na pořádné drama – 2:3. V závěru třetiny museli domácí ještě bránit oslabení 3 proti 5, v němž jim výrazně pomohl Kasal.

Hosté přidali další tři branky a zvítězili 6:3

Lvi mohli před poslední periodou ještě pomýšlet na obrat, vítr z plachet jim ale už v čase 40:24 sebral Jindřich Habermann, když nechytatelně tečoval dobrou nabídku od Vandase – 2:4. Jihlavští měli v této fázi hry navrch, což dokumentoval také únik dvou forvardů proti Kasalovi, gólman Východočechů ovšem skvěle zasáhl. Na další útočné snažení, které začal i ukončil Hynek Peš, už však nestačil a puk mu projel mezi betony – 2:5.

Tento zápas byl plný rychlých odpovědí. A tu další si nachystal Lukáš Král, jenž si najel ze strany a prostřelil Sigmunda na bližší tyč – 3:5. Dvougólový rozdíl ale nevydržel dlouho a ještě před dovršením 49. minuty se trefil Tobias Chlubna, který po posunutí od Jakuba Modla neměl problém se zasunutím do odkryté kasy – 3:6. Posledních 10 minut duelu okořenila bitka, nervózní chvilky však brzy přebily dobré zákroky obou gólmanů. V závěru se Lvi ještě pokusili o snížení, Dukla si ale zbytek mače pohlídala a po výhře 6:3 uhájila první místo.