ne 15.12.2013 | Adam Janeček, Martin Voltr

Drama s vítěznou tečkou! Mladší dorost porazil Kometu 5:4 v prodloužení

Hradecká mládež se může za poslední zápasy před Vánoci pochválit, všechna tři mužstva totiž dokázala vyhrát! V neděli sehráli mladší dorostenci proti Kometě další ze svých „tradičních“ bláznivých zápasů. Už v první třetině bylo k vidění sedm branek a dva obraty, pak se ale hra uklidnila a rozhodlo až prodloužení, ve kterém si prémiový bod zajistili Královští lvi! Čtyřmi body za dva góly a dvě nahrávky se blýskl Štěpán Matějček.

Dva obraty v neskutečné první třetině

I přes počáteční větší aktivitu domácího mužstva si první gól utkání připsala brněnská Kometa, která skórovala už ve čtvrté minutě zásluhou Sebastiana Šmída. Hradec se ale rychle zvedl a svým důrazem otočil skóre na svoji stranu. Hned za minutu byla po diskuzi rozhodčích branka uznána Štěpánu Matějčkovi, který silou vůle dotáhl kotouč v brankovišti za Dostálova záda. O pět minut později navíc Štěpán Matějček poslal své mužstvo do vedení, když po nahrávce Dominika Matouše poslal puk za brankovou čáru přímo z mezikruží – 2:1!

Následovala smršť přesilových her, z nichž vycházel lépe hostující celek. Přesto se ještě Lvům podařilo svůj náskok navýšit, když po střele Jaroslava Dvořáka střílel do odkryté brány Filip Jirásek – 3:1.

Kometa pak ale díky své rychlejší hře a lepší kombinaci dokázala domácím do konce třetiny nasázet tři góly. Na 3:2 snižoval za hostující manšaft Jakub Čejka, který stihl po střele Furcha ještě zareagovat. Vyrovnávací gól okamžitě zařídil Tomáš Mlynář, jemuž se podařilo vsítit branku stejným způsobem jako jeho spoluhráči v předchozí akci.

Famózní obrat Komety dokonal Jan Hasoň v 17. minutě, když po nahrávce Jakuba Čejky zasunul puk do pravého horního rohu. Bláznivá první třetina tak skončila lépe pro hostující Kometu – 3:4!

Hradec po urputném boji vyrovnal

Druhá třetina, do níž nasadili hradečtí trenéři brankáře Michaela Weisse, přinesla opět poměrně rychlý hokej. Nepřinesla však po celou dobu téměř žádný gól. V popředí se znovu nesly přesilové hry, v nichž ale nakonec nebyla k vidění žádná branka. Hokejisté Komety i Královských lvů se pohybovali převážně ve středním pásmu s občasnými šancemi. Za Kometu to byl na konci třetiny Tomáš Mlynář, který nedorazil puk před bránou se svým spoluhráčem za Weissova záda.

Zato Hradci se podařilo ve 36. minutě vsítit vyrovnávací gól, když po Matějčkově obtočení kolem branky a následné střele dorážel Patrik Hidveghy – 4:4. Domácí tak ve druhé třetině vyrovnali duel a do kabin odcházeli s lepším pocitem.

Rozhodující gól ve třetí třetině nepadl

Třetí třetina se nesla v duchu druhé. Občasné šance na obou stranách nepřinesly žádný gól. Tu nejvýraznější si přichystal Hradec ve 41. minutě, když po chumlu v brankovišti dorážel Dominik Matouš, ten však trefil puk přímo do brankaře. Za hosty se pokusil bodovat ve 45. minutě za stejných podmínek Petrla a o pár minut později před Weissem osamocený Mlynář.

Ani rychlé tempo s lehčí převahou šancí Královských lvů nestačilo k rozhodujícímu gólu na žádné straně, a tak utkání dospělo až do prodloužení, které bylo pro Hradec pátým v sezóně.

Filip Moník vystřelil Hradci druhý bod

Obě mužstva předváděla se čtveřicí hráčů na každé straně urputný souboj, šance mohly být viděny téměř na každé straně, převážně se však jedno pouze o střely z mezikruží či od modré. Těch si více připsal domácí celek.

Na rozhodující moment zápasu se přesto nečekalo dlouho. Filip Moník se v 63. minutě ujal kotouče, objel Dostálovu bránu a galantním způsobem si počkal na vyraženou střelu, kterou zasunul do brány až u druhé tyče. Lvi se tak radovali z kvalitně odehrané bitvy a dva drahocenné body zůstaly na domácí půdě – 5:4 po prodloužení!

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Myslím, že na kategorii mladšího dorostu se hrál výborný hokej. Podali jsme týmový výkon, všichni hráči bojovali na hranici svých možností a odměnou jim bylo sladké vítězství s velmi kvalitním soupeřem.

Jiří Horáček (HC Kometa Brno):
Byla to opravdu přestřelka. Dostávali jsme se do zbytečných oslabení, ve kterých jsme si nechali dát blbé góly. Jinak to byl ale z naší strany celkově docela dobrý výkon. Chyběl nám gól v prodloužení, kdybychom o něj víc zabojovali, mohli bychom mít alespoň bod navíc.