út 29.10.2019 | Daniel Krátký

Druhá výhra v řadě! Lvi v nastavení zdolali Rytíře 2:1

Do Hradce Králové zavítalo v rámci 15. kola Tipsport extraligy Kladno v čele s Jaromírem Jágrem. Na vstřelenou branku musela vyprodaná ČPP Aréna čekat až do 50. minuty, kdy se v přesilové hře prosadil obránce Středočechů Austin. Lvi po litém boji dokázali utkání s Rytíři vyrovnat zásluhou Rudolfa Červeného a následně také otočit, o dvou bodech pro hradecký Mountfield rozhodl symbolických osmašedesát sekund před koncem prodloužení Mislav Rosandič!

Před zápasem s Kladnem provedl trenérský štáb v sestavě pouze menší změny. V obraně se místo zraněného Radima Šaldy jako sedmý bek představil Conor Allen. V útoku chyběl také Tomáš Vincour, jehož místo ve druhé formaci zaujal Matej Paulovič. Ve čtvrtém útoku pak právě slovenského dlouhána nahradil bývalý Rytíř Adam Kubík.

Zajímavý hokej, ale bez gólů

Start utkání pojaly oba celky hodně ofenzivně, v prvních pěti minutách měli napilno oba gólmani. Velký tlak si během své první přesilovky vytvořilo Kladno, ale byl to hradecký Mountfield, který mohl jít do vedení. Na konci již zmíněného oslabení totiž všem ujel Lukáš Cingel, ale svůj únik nedokázal zakončit brankou.

Největší příležitost Rytířů v úvodní desetiminutovce měl Jakub Strnad, jehož střelu z bezprostřední blízkosti Marek Mazanec vychytal. Ještě blíže ke skórování byl Michal Barinka, jehož nahození od modré čáry skončilo na tyči. Hradeckou odpovědí byla pěkná individuální akce Radka Smoleňáka, který prověřil rukavice brankáře Godly.

Druhá polovina první části však patřila jednoznačně Hradci Králové, který si svým dobrým pohybem v útočném pásmu vytvářel spoustu šancí. Denis Godla se musel v brance hodně ohánět, aby za jeho záda neprošel žádný kotouč. Kladenští však nakonec mohli jít v závěru třetiny z brejku do vedení, Jakub Valský našel pěknou přihrávkou svého jmenovce Strnada a ten označkoval pravou tyč hradecké branky.

Čtyřicet minut branku nenabídlo

Úvod prostřední periody nabídl vyprodaným tribunám hradecké ČPP Arény spoustu nepřesností, oba týmy měly problémy s přechody do útočného pásma a také rozehrávkou. První větší příležitost měl až ve 27. minutě během přesilové hry Petr Koukal, po jehož střele, která skončila na boční síti, se někteří diváci dokonce radovali.

Kladno hrozilo také až během přesilové hry, ve které hledal třikrát Jaromír Jágr svou přihrávkou ve střeleckém slotu Davida Stacha, hradecká obrana v čele s brankářem Mazancem ale odolala. Velkou šanci měl po nedůrazu kladenských beků Matěj Chalupa, který sám před kasou Středočechů mířil do levého horního rohu, s jeho pokusem si Godla s problémy poradil.

Možná ještě blíže ke skórování měl Matej Paulovič, který po ťukesu s Radovanem Pavlíkem a Lukášem Cingelem mířil z pravé strany osamocen na branku, kladenský brankář si však povyjel a jeho pokus na své výstroji ztlumil. Na závěr druhé třetiny však opět zvonila tyč za Mazancem po pokusu Bradyho Austina.

Nerozhodný stav i po šedesáti minutách

Ihned po úvodním vhazování se Lvi tlačili do útočného pásma a po dvou kladenských faulech se jim naskytla obrovská možnost v podobě dvouminutové přesilové hry pět na tři. I přes velký tlak a spoustu příležitostí se však hokejistům Mountfieldu vstřelit gól nepodařilo. Od modré čáry hrozil zejména nejtvrdší střelec extraligy Filip Pavlík.

I nadále byl hradecký tým mnohem aktivnější. Do zajímavé možnosti se přes kladenského obránce prodral Adam Kubík, leč Godla zůstaval bezchybný. Za nevyužité šance přišel trest! Do vedení se totiž v 50. minutě dostali Rytíři, Réway přihrál během přesilovky na modrou Bradymu Austinovi, jehož střela švihem skončila až v síti – 0:1.

A Kladno mohlo jít dokonce do dvougólového trháku, po vynikající práci Jaromíra Jágra se před brankou ocitl Štěpán Bláha, Mazanec však výborně jeho pokus ztlumil. Hradec vyrovnal taktéž v přesilovce, kterou v čase 57:12 využil po pěkné kombinaci Rudolf Červený – 1:1! Bojovné utkání tak skončilo po šedesáti minutách nerozhodně.

Mislav Rosandič rozhodl 68 vteřin před koncem nastaveného času

V nastaveném čase byli Hradečtí rozhodně aktivnějším týmem, ale dlouho se jim nepodařilo vystřelit na branku. Velký tlak vyvrcholil osmašedesát vteřin před koncem, kdy puk do branky dostal Mislav Rosandič! Hradečtí tak před vyprodanými tribunami získali proti Kladnu dva body za výhru 2:1 po prodloužení!