so 16.8.2014 | Přemysl Ježek, Jan Vavřina

Druhé vítězství na turnaji Hradec zatím nepřidal. Mladé Boleslavi podlehl 1:3

Druhé utkání v Martině se hradeckým hokejistům, oproti tomu prvnímu, nevydařilo. Středočeši šli do vedení hned v první třetině, po celý zápas si pak před Mountfieldem drželi dostatečný náskok. Ve 37. minutě snížil na rozdíl jediné branky Tomáš Knotek, nováček extraligy si ale pár minut na to vzal dvoubrankové vedení zpět. Skóre 1:3 nezměnila ani čtyřminutová power-play Hradeckých na konci zápasu.

Hradec Králové vstoupil do utkání s několika změnami v sestavě. V brankovišti nahradil Pavla Kantora Ondřej Kacetl, odpočinout dostala první formace s Mertlem na centru. Místo nich si zahráli v elitní lajně Červený, Knotek a Švagrovský. V obraně pak vystřídal Tomáše Slováka Karel Plášil.

Série zbytečných vyloučení, Boleslav šla do vedení

Hradci se první třetina příliš nevyvedla. Po úvodních náznacích šancí na obou stranách převzala otěže Mladá Boleslav, a hradecké hráče prakticky k ničemu nepouštěla. K vidění byla zkraje zápasu série přesilovek. Tu první ještě Boleslav nevyužila, když branku Kacetla ohrozila pouze jednou. Na druhé straně mohl udeřit Rousek, ale jeho střela našla pouze dobře postaveného brankáře Ritticha.

Druhá přesilová hra už byla pro boleslavské hráče gólová. Po pravé straně ujel Látal, našel před brankou Richarda Jarůška, který nadvakrát nedal Kacetlovi šanci – 0:1. Hradecká série zbytečných faulů pokračovala dál. Vše se ale díky pozorné obraně a výborně chytajícímu brankáři Kacetlovi obešlo bez změny skóre. Hradecký muž v masce vytáhl výborný zákrok také těsně před závěrečnou sirénou, když vyrazil střelu Klimenty.

Aktivnější pojetí k otočení skóre nevedlo

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hráči Hradce, ovšem jak Švagrovský, tak Frühauf nedokázali svoje pokusy proměnit. A to byla velká škoda, protože v čase 22:26 opět udeřila Mladá Boleslav. Středočeši se se štěstím udrželi v útočné třetině a od modré čáry následovala střela, která prošla skrz shluk hráčů před hradeckým brankářem až za něj. Střelcem branky se stal Tomáš Hyka – 0:2.

V dalších minutách byl vidět důraz na obou stranách, ze kterého pramenilo několik dalších vyloučení, která byla mnohdy dána nedisciplinovaností jednotlivých aktérů. Hrál se opravdu bojovný hokej. V čase 36:22 se dočkal gólové radosti i Mountfield, když se po parádní brejkové akci prosadil Tomáš Knotek, jenž využil přesné přihrávky od Stanislava Dietze. Ten našel mezeru mezi bránícími hráči Mladé Boleslavi a poslal Knotka do samostatného úniku. V koncovce byl hradecký útočník bezchybný, střelou nad pravé rameno boleslavského brankáře snížil na 1:2.

Před koncem druhé třetiny ovšem přišla studená sprcha. Výbornou přihrávku Davida Květoně zužitkoval Dominik Pacovský. Ten měl situaci poměrně jednoduchou, po roztažení hry do strany přišla přihrávka skrz celé obranné pásmo a Kacetl se nestačil přemístit – 1:3.

Se skórem nepohnula ani čtyřminutová power-play

Východočeši vstoupili do posledního dějství s výhodou přesilové hry, a to za netradiční pozdní nástup soupeře na led. Technický přestupek soupeře ovšem zůstal nepotrestán. Dále se třetina odehrávala podle stejných not jako ty předchozí - tvrdost, nepřesnost, vyloučení a hlavně bez vážnějších šancí na obou stranách.

V závěrečných minutách se Peter Draisaitl rozhodl pro odvolání brankáře, a to téměř čtyři minuty před koncem posledního dějství. Z toho pramenil mohutný tlak hradeckého Mountfieldu, který ovšem vždy narazil na precizně postavené beky soupeře. V největších šancích se postupně vystřídala trojice hradeckých hráčů – Švagrovský, Jank a Dej. Na druhé straně mohli hráči bruslařského klubu navýšit klidně na 5:1, to by ale museli zblízka zamířit do opuštěné klece. Nestalo se tak, Hradec proto prohrál s Boleslaví 1:3.

Peter Draisaitl (Mountfield HK):
Soupeř nám ve střetnutí prakticky nic nedovolil, proti tak disciplinovanému výkonu Mladé Boleslavi jsme neměli šanci. Hráči si musí uvědomit, že je třeba hrát celých 60 minut. V tomto utkání to rozhodně tak nebylo, nebruslili jsme, dělali jsme chyby. Ale musíme to hodit za hlavu a připravit se na poslední zápas turnaje.