so 3.10.2015 | Richard Wagner, Lukáš Štěrovský

Druhé vítězství ve dvou dnech! Starší dorost bral v Havlíčkově Brodě tři body

Dva dny, šest bodů! Přesně takovou rovnici dodrželi díky výhře nad nováčkem soutěže z Havlíčkova Brodu hráči pod vedením trenéra Jiřího Slabého. Sobotní výsledek by mohl dávat tušit zlepšenou formu Lvů. Ti totiž z posledních pěti zápasů prohráli pouze jediný a v tabulce se přiblížili na dohled druhé příčce. Pod vítězstvím nad bruslařským klubem se dvěma brankami výrazně podepsal Štěpán Matějček.

Královéhradečtí hokejisté tahali od úvodu zápasu za delší konec provazu. Svou střeleckou převahu přetavili v patnácté minutě v úvodní branku, kdy po chybě Lachmana zůstal na modré volný Štěpán Matějček, jehož dělovka zaplula přesně do vinglu. Bruslaři pak nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři. V největší šanci nedokázal přehodit slajdujícího reprezentanta Vomáčku Martínek.

Druhá třetina měla vysoké tempo, ale více ze hry měli hosté. Jejich úniky ale likvidoval výborný Kulich a držel tak domácím šanci na vyrovnání. Tu mělo unikající duo Vlach – Martínek, ale první jmenovaný místo střely nahrával zpět kolínské posile, leč kotouč zachytil obránce. Pár momentů nato se již havlíčkobrodský stadion radoval. Vojtěch Holenda zvedl na brankovišti backhandem puk nad rameno gólmana Mountfieldu.

Závěrečnou periodu načali hosté z východočeské metropole skvěle. Matějčkovo nahození tečoval za záda bezmocného Kulicha Kryštof Pažourek. O chvíli později byla Kotlina zmrazena znovu. Štěpán Matějček si sjel po ose kluziště před kasu a umístil touš přesně do vinglu. Pět minut před koncem domácí vykřesali jiskřičku naděje, když Vojtěch Holenda zblízka protlačil touš za Vomáčku. Hradec pak mohl znovu udeřit, ale trefil jen tyčku. Havlíčkobrodští se pak v posledních minutách nedokázali popasovat s početní výhodou a tři body tak připadly do kasičky Mountfieldu.

Jaroslav Benc (BK Havlíčkův Brod):
Hradec Králové je společně s Kometou a Mladou Boleslaví jedním z nejsilnějších soupeřů, určitě bude ve finálové skupině. I když jsme vyrovnali na 1:1, soupeře jsme nechali utéct až na 1:3. Potom jsme se dostali do hry tím, že jsme dali gól na 2:3. Na konci utkání, kdy je nám nabídnutá přesilovka, tak se sami vlastní vinou připravíme o 40 sekund početní výhody. Tím pádem už jsme s tím nedokázali udělat vůbec nic.

Jiří Slabý (Mountfield HK):
Dvě třetiny jsme nehráli dobře. Chtěli jsme hrát něco podobného jako včera, ale bohužel nám to nevycházelo. Bohužel, někteří hráči si ještě neuvědomili, že jsou ve starším dorostu a musí si plnit věci zodpovědně. Naše hra tak byla hodně nesourodá a kostrbatá. Před poslední třetinou jsme udělali změny, rázně jsme se na nějakých věcech domluvili, potom už se naše hra zlepšila a podařilo se nám dát góly. Nakonec jsme si zkomplikovali život situací, kterou hráči ještě tolik zažitou nemají, že nastřelí hokejku, která leží na ledě. Paradoxně nám to ale možná pomohlo, protože jsme se v oslabení více soustředili na obranu. Jsme rádi za tři body, protože tady se nehraje jednoduše.