čt 10.9.2015 | Václav Petrů, Lukáš Štěrovský

Duel mladšího dorostu v Brně rozhodly přesilovky, Lvi v nich dvakrát skórovali

Třetí zápas v sezóně, třetí výhra! Taková je prozatím bilance mladšího dorostu v novém ročníku extraligy. Svěřenci trenéra Karla Soudka v Brně nejprve udeřili dvěma přesilovkovými góly na přelomu první třetiny. Od 37. minuty museli bránit vedení 2:1, tři body ale Mountfieldu zajistil 37 vteřin před koncem přesným nahozením od vlastní modré čáry v oslabení 4 na 6 Dominik Šedivý.

Hradec těžil z dvojnásobné přesilovky

Úvod utkání se nesl v opatrném duchu. Na první střelu čekali diváci téměř pět minut. Následná pasáž patřila hostujícímu týmu, Hradec byl aktivnější a častěji zaměstnával gólmana Dostála.

Osudným se stalo domácímu týmu až dvojnásobné vyloučení v devatenácté minutě. Rozhodčí poslal současně za katr Jana Holemého a Maxima Čajkoviče. Hosté dvouminutovou přesilovou hru pět na tři využili ještě v první třetině. Šestnáct vteřin před úvodní sirénou našel Morong na zadní tyči volného Petra Poppela, jenž měl do odkryté klece jednoduchou práci.

Hradec navýšil vedení, Kometa jeho snahu anulovala

Na začátku druhého dějství dostali Hradečtí další možnost přesilové hry, tentokrát klasické pět na čtyři. Morong opět poslal kotouč do „ohně“, ve skrumáži se nejlépe zorientoval Štěpán Pokorný a střílenou přihrávku svého spoluhráče usměrnil ve 23. minutě za Dostála. Domácí dvoubranková ztráta ale nerozhodila, spíše naopak.

Konečného svěřenci začali být aktivnější směrem dopředu a vypracovali si své první vyložené šance. Lašák po dvou dobrých přihrávkách Meluzína tváří v tvář hradeckému brankáři Dvořákovi neuspěl, ve 37. minutě se do samostatného brejku utrhl Matěj Svoboda, který svůj únik zakončil přesnou bekhendovou střelou mezi Dvořákovy betony, a postaral se tak o kontaktní branku.

Dominik Šedivý v oslabení zajistil tři body

Ve třetí třetině mohli hosté několikrát navýšit své vedení. Individuální akce Matěje Síly z úvodu třetí periody, při níž hradecký útočník zakončoval z mezikruží, si ovšem cestu mezi tři tyče nenašla. V 52. minutě pálil při samostatném úniku do tyče Poppel. Domácí si ve třetí třetině vytvořili jednu stoprocentní šanci. Po Čajkovičově střele vyrazil Dvořák puk před sebe na najíždějícího Davida, který zblízka přestřelil odkrytou bránu.

Domácí dostali dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny možnost přesilové hry. Trenér Jan Konečný si vzal oddechový čas a následně zkusil hru bez brankáře. Modrobílým se přesilovka šest na čtyři vůbec nevydařila, a místo toho, aby trefili vyrovnávací branku, kapitulovali. Od vlastní modré čáry se prosadil přesnou střelou do prázdné klece Dominik Šedivý, jenž tak stvrdil výhru Mountfieldu, který ještě v této sezoně nepoznal hořkost porážky.