ne 1.3.2015 | Rudolf Bernart, Lukáš Štěrovský

Dva body za výhru v prodloužení, takový je výsledek mladšího dorostu proti Slavii

Zaváhání z Chomutova odčiněno! Přesně to si můžou po nedělním klání říct svěřenci trenéra Tomáše Martince, kteří po prohře na severu Čech opět poznali chuť vítězství, byť „jen“ za dva body. Zápas se nesl ve znamení vyrovnané bitvy, jako první se v 19. minutě trefili Hradečtí. Slávisté ale o 13 vteřin později srovnali, další branka ve FORTUNA aréně byla k vidění až v prodloužení. To rozhodl k radosti domácích Denis Martinec a zajistil tak tři body Lvům. Ty před koncem nadstavby čeká ještě derby s Pardubicemi a zápas proti Plzni.

Hradec udržel vedení pouze 13 vteřin

První dějství přineslo vyrovnanou partii. Na puku byli více domácí, ale ani jeden z týmů si dlouho nemohl vypracovat větší šanci ke skórování. Poprvé doopravdy zahrozil v 18. minutě Dvořák, jehož střelu ale lapil slávistický brankář.

Bezbrankový stav trval do 19. minuty, kdy se na steč vydal Jaroslav Dvořák, který si doslova udělal z hostujících obránců kuželky a bekhendovou střelou překonal pražského brankáře – 1:0.

Hradecké vedení ale mělo jepičí život. Ihned po vhazování se totiž Slavia vydala do útoku a po 13 vteřinách se po pěkné kombinaci prosadil Stanislav Hnát – 1:1.

Druhá třetina ve znamení pevné defenzivy

Prostřední dějství se odehrávalo v duchu taktické bitvy. Obě dvě obrany hrály velice spolehlivě a jen zřídka se některý z hráčů dostal do zakončení. Za zmínku stojí průnik Jakuba Haška, jehož pokus o forhendovou kličku ale vystihl Jiří Patera v brance Slavie.

Oba dva brankáři působili velice jistě a protiútoky soupeře řešili s ledovým klidem. Tomáš Vomáčka musel být na pozoru ve 40. minutě, kdy si dobře pohlídal bližší tyč proti střele Adama Klapky.

Základní hrací doba vítěze neurčila

Ve třetí třetině se hrál velice pohledný a svižný hokej. Větší šance byla k vidění ve 43. minutě, kdy se do samostatného úniku dostal slávistický Viktor Martínek, ale jeho kličku si Vomáčka pohlídal.

O pár minut se v oslabení utrhli Štohanzl s Pažourkem. Střelu druhého jmenovaného vyrazil brankář hostí ramenem. Několik dalších šancí si oba brankáři pohlídali a zápas tak šel do prodloužení.

Aktivnější Hradec se dočkal odměny

V prodloužení byl od začátku aktivnější tým Královských lvů. A také se dočkal sladké odměny. V 64. minutě totiž od modré čáry nahodil kotouč na branku Denis Martinec, jehož střelu ale Patera zřejmě neviděl a hradecký tým se tak mohl radovat z vítězství 2:1.