pá 11.3.2005 | Daniel Višňák

Dvě kola před koncem nadstavby je už rozhodnuto, HRADEC POSTUPUJE DO EXTRALIGY!!!

Písek dorazil do Hradce Králové díky sněhové vánici s hodinovým zpožděním a tak utkání začalo až v 19 hodin oproti původně plánované šesté hodině večerní. Jako první se vedení ujali hosté, ale Energetici hned záhy odpověděli vyrovnáním z hole Ladislava Lučana. Do vedení poslal domácí poprvé v utkání Martin Pišta, ale Písek do navršení dvacáté minuty stihl ještě přesnou bombou v přesilové hře vyrovnat na 2:2. Ve druhé třetině přeci jen domácí těžili z tlaku i branky a po gólech Ondřeje Kosiny a Tomáše Nádvorníka to bylo 4:2. V závěrečné třetině si Východočeši pochopitelně hlídali slibný náskok, místo „bezhlavého“ útočení.

Definitivní pojistku přidal až necelých osm minut před koncem zápasu Ondřej Potůček, který svou trefou dal také výsledku konečnou podobu. Hradec tak díky výhře nad čtvrtým Pískem mohl po utkání s nejvěrnějšími příznivci, kterých se na hradeckém zimním stadionu sešlo opět okolo tří stovek slavit postup do extraligy a to bez ohledu na výsledky Jindřichova Hradce i Mostu, protože s oběma mužstvy má lepší vzájemný zápas. Dvě kola před koncem závěrečné části je tak rébus o postupujícím do extraligy juniorů rozluštěn, novým účastníkem v příštím roce bude celek z Hradce Králové!