so 25.1.2020 | Jiří Kuřátko, Klára Petrásková

Dvě třetiny nic, pak gólová smršť. Junioři díky závěru porazili Kladno

Dlouho to vypadalo, že za bezbrankového stavu rozhodne o vítězi jediná chybka. Jenže opak byl pravdou! Rytíři otevřeli ve 49. minutě skóre a hubený náskok chtěli ubránit, Hradec ale zavelel k obratu šest minut před sirénou. Za krátký časový úsek stihl soupeři nasázet čtyři branky a výhrou 4:1 potvrdil triumf v turnaji O Pohár DHL!

Klání odstartovalo bezbrankovou dvacetiminutovkou

V úvodní periodě byl k vidění hokej plný nepřesností a zmařených gólových šancí. Do první takové se dostal Petr Moravec, který převzal touš od svého jmenovce, Petra Poppela, bohužel pro domácí však kladenského Burdu překonat nedokázal. Podobný scénář měla akce Hradeckých z 15. minuty, kdy na jejím konci stál kapitán Petr Poppel a ani tentokrát nebyla kladenská svatyně překonána.

Velkou šanci si vytvořili také Středočeši, když zavezli puk do útočného pásma a vyzkoušeli Sajdlovu pozornost, ten se však roztáhl na brankové čáře a nedovolil soupeři vstřelit první branku utkání. Neproměněné šance rozhodly o bezbrankovém stavu první dvacetiminutovky.

Marné dobývání soupeřových svatyň pokračovalo

I druhá třetina byla více než vyrovnaná a stejně jako v první, ani tentokrát se diváci gólu nedočkali. Velmi blízko k němu měl kladenský kapitán Petr Hašek, jenž se probojoval před gólmana Mountfieldu a zkoušel ho překonat bekhendovým blafákem, na poslední chvíli se ale do akce vložil jeden z Hradeckých, který tuto šanci překazil.

Lvi si také vypracovali mnoho slibných šancí, ty však skončily na doposud bezchybném Rytíři Maxmiliánu Burdovi. Skvělou individuální akcí se blýskl východočeský Lukáš Pajer, který dokázal obejít čtyři protihráče a následně ještě vymýšlel finální přihrávku do prázdné brány, ta však přes kladenské beky neprošla. A tak zůstal střelecký účet i po prostřední části prázdný.

Hradec během čtrnácti vteřin otočil skóre, pak si dokráčel pro výhru

Na první branku utkání se nakonec čekalo až do 49. minuty, kdy se o ni postaral Ondřej Volráb, který během přesilové hry tvrdou ranou vymetl levou šibenici – 0:1. Dlouho to vypadalo, že si tři body zpod Bílé věže odvezou Rytíři, jenže poté přišel velký obrat. V 55. minutě nejprve srovnal na 1:1 Marek Pelda, který se po hradecké přesilovkové kombinaci prosadil tvrdou ranou od modré čáry. Hned z další akce navíc poslal Mountfield do vedení Jakub Váchal, jenž se nejrychleji zorientoval v mezikruží a vsítil kotouč do kladenské svatyně – 2:1.

Ani to ale nebylo z parádního východočeského finiše vše. Po ukázkové akci, kterou založil hradecký kapitán, vstřelil nechytatelný gól na pojišťovacích 3:1 Martin Janda. Hostům byla v závěru nabídnuta přesilová hra, kterou zesílili odvoláním brankáře, a hrálo se tak šest na čtyři. Chybnou rozehrávku však chytře vystihl Martin Janda, jenž vzápětí přidal gól do prázdné klece a rozhodl tak o tom, že první část sezóny zakončili Lvi vítězně – Kladno porazili 4:1.