ne 14.12.2014 | Lukáš Štěrovský, Martin Voltr

Emoce, góly a obraty. Junioři ve velké bitvě zdolali Vsetín 8:4

Velkolepou předehru večerního derby připravili hradečtí junioři. Vsetínu se nutně potřebovali pomstít za úvodní vzájemnou porážku a po vypjatém průběhu nakonec brali tři body! Vedení 2:0 sice ztratili a najednou prohrávali 2:4, ale druhý a poslední obrat patřil jim. Konečný výsledek 8:4 se zrodil především v přesilovkách, Mountfield s podporou fanoušků v zádech zapsal cenný triumf!

Tlak přinesl domácím dvě branky

Jen několik vteřin stačilo Hradci, aby se dostal do první velké příležitosti. Střelu Kovářů však dokázal vsetínský Stojar pokrýt. Mountfield si dokázal vydobýt permanentní tlak, několikrát sevřel soupeře v jeho vlastní obranné třetině. A tak ani netrvalo dlouho, než došlo ke změně skóre. V 10. minutě Hradečtí zužitkovali početní výhodu, když Kovářů a Martin Matějček krásně vyšachovali brankáře Vsetína, přičemž druhý jmenovaný zakončoval prakticky do prázdné brány – 1:0.

Za ani ne dvě minuty to už bylo 2:0. Znovu se domácí prosadili v přesilové hře a znovu byl jako střelec označen Martin Matějček, jenž inkasoval krásnou přihrávku od Uhlíka podél brankoviště a tvrdou ranou z první propasíroval puk za přesouvajícího se Stojara. I zbytek třetiny měl Hradec pod kontrolou, svoji velkou útočnou sílu ale v další gól, i kvůli vynikajícímu Stojarovi, nepřetavil.

Vsetín během tří minut otočil

Hosté nastoupili do druhé části jako vyměnění. Již po dvou minutách a patnácti vteřinách využil přesilovou hru Vojtěch Vašíček, když tečoval střelu Mikula od modré čáry. O chvíli později vyrovnal z dvojnásobné přesilové hry Tomáš Červínek, od nějž se puk neuvěřitelným způsobem odrazil do vzduchu a zapadl za záda bezmocného Ašenbrennera. Za necelou minutu se ještě v početní výhodě prosadil dělovkou od modré čáry Michal Štědrý – 2:3.

To ale ze strany moravského celku nebylo vše. Další gól přidal Josef Mikula, který zachytil nepodařené vyhození domácího obránce. S Hradcem to začalo vypadat bledě, naštěstí pro něj domácí vcelku rychle vstřelili kontaktní branku – opět to bylo v přesilové hře. Lukáš Kastner inkasoval precizní přihrávku od Patrika Miškáře zpoza branky a z mezikruží překonal Stojara – 3:4. Obrovskou šanci si do konce třetiny vypracoval Kovářů, toho ale tváří v tvář zastavil Stojar krásným semaforem.

Rychlý nástup a obrat domácích

Brzké gólové hody po nástupu do třetiny se staly fenoménem nedělního zápasu. V duchu této tradice domácí skórovali rychle po započetí třetí části. Filip Hronek vybídl Radka Pilaře a ten se nemýlil – bylo srovnáno. Navíc v rozmezí dalších šesti minut přidal Hradec hned dvě branky, když se prosadil René Piegl a posléze Ondřej Kovářů – 6:4.

Hradci vlily vstřelené branky novou krev do žil, následkem čehož zasadil v čase 51:25 další zásah Radek Pilař. Vzápětí se strhla lavina šancí a střel na branku Stojara, který s vypětím všech sil odolával skoro až do konce zápasu. Minutu a devět vteřin před koncem ještě z těžkého úhlu propasíroval puk do jeho branky Patrik Miškář, který završil skóre zápasu na konečných 8:4. Hradec vítězstvím získal, vyjma tří bodů, taktéž třetí výhru z pěti zápasů v nadstavbové části Ligy juniorů.