po 19.2.2007 | Daniel Višňák

Energetici v Ostravě prohrávali o dvě branky, přesto vezou domů všechny body

Sílu v domácím prostředí potvrdila Sareza i v zápase s Hradcem Králové. V 8. minutě už po brankách Boháče a Klimka vedla 2:0. Hosté dokázali v polovině utkání snížit Petrem Haluzou a dvěma rychlými brankami Martina Koudelky dokonce dvoubrankové manko vymazat a dostat se poprvé v zápase do vedení. V závěrečném dějství zahrál východočeský obránce Boris Flamík vysokou holí, viděl trest dvě puls dvě minuty, ale místo kýženého snížení Ostravy přišla další branka v síti brankáře Štěpánka. Špatnou přihrávku Sarezy vystihl Roman Vondráček a svým klasickým zakončením se ze sóla nemýlil. Tento stav nakonec vydržel až do konce utkání.

První střelu utkání si připsal hradecký Fink, ale to bylo na dlouho to jediné, co druhý tým tabulky v Ostravě předvedl. Sareza se osmělila na počátku druhé minuty, kdy se pěkně prosmýkl kolem obránců Holuša, ale jeho střela byla zblokovaná. Další šance Ostravy přišly v přesilové hře při vyloučení Finka. Z počátku držel hosty nad vodou Hylák, ale proti bekhendové střele Daniela Boháče pod víko již byl krátký – 1:0. V tu chvíli jako by byl na ledě jen jeden celek, v další šanci byl Holuša, který leč tísněn, šikovně mířil mezi betony Hyláka. Po šanci Badža přišly velké chvíle Janečky a Klimka. Nejprve Janečka střílel do vyrážečky hradeckého brankáře, aby si vyražený puk dojel a přihrál Lukáši Klimkovi, který nedal střelou mezi betony Hylákovi žádnou šanci – 2:0. Do tříbrankového vedení mohl Ostravu poslat Sochorek, ale v přesilovce střílel těsně mimo tyče Hylákovy brány. Ve dvanácté minutě se začali ukazovat i hosté, Fišer se prokličkoval do dobré šance, ale nedokázal zakončit. O chvíli později byli již v brankové šanci Sakrajda a Šebek, Štěpánek však dokázal svůj celek podržet. Na druhé straně pokoušel štěstí Sochorek. V 15. minutě byl Hradec blízko další pohromě, po hrubce obrany se dostal před Hyláka Klimek, po kličce střílel do prázdné brány, ale vracející se královehradecký obránce dokázal lehnout do cesty puku, který si to šinul za brankovou čáru. Ve druhé přesilové hře Hradce střílel nebezpečně, leč vedle po pěkné křižné přihrávce Roubík, neúspěšní byl také Fořt a opětovně Roubík. A když se střelou neprosadil Šebesta ani dorážkou Boháč, byl stav utkání po první třetině 2:0.

Do druhé části vstoupil Hradec dohrávkou přesilové hry, při níž vyzkoušel pozornost Štěpánka Flamík. Na druhé straně pokoušel štěstí Badžo, ale tomu štěstěna dnes nepřála. Ve 24. minutě při hře 4 na 4 se snažil Klimek vyšperkovat situaci přihrávkou na lépe postaveného Janečku, ten však napálil puk nad bránu. Lépe se vedlo hradeckému Volrábovi, ten bránu trefil – ale pouze do místa, kde na puk čekal domácí brankář. Další dobrou šanci zmařil připravený Hylák, který vytušil, že Rimmel hodlá tečovat Glasovu střelu. Když se nezadařilo ani Valušiakovi, zabojovali opět hosté. Roubík dokázal udolat klečícího Glase, na Štěpánka byl už ale krátký. Na druhé straně byl obrovský závar před Hylákem po zavezení puku do třetiny Valušiakem, Badžo ani Glas ke smůle pro domácí nedokázali zvýšit a tak přišel v čase 32:54 trest. Po asistenci Borise Flamíka snížil zřejmě v brankovišti postavený Petr Haluza na 2:1. Neuběhlo příliš času a Hradec dalším sporným gólem, který již nenechal klidným ani věčného kliďase Jakuba Štěpánka, vyrovnal. Šťastným střelcem byl Martin Koudelka - 2:2. Vyrovnávací gól Hradec nadmíru nabudil a již za 100 sekund o vyrovnání vedl. Pěknou střelou k tyči se prezentoval znovu Martin Koudelka - 2:3. Domácí mohli vzápětí vyrovnat, avšak únik Glase a Badža znamenal pouze zacinkání na Hylákovo břevno.

V úvodu závěrečné třetiny hráli Energetici delší dobu přesilovou hru, půl minuty pouze proti třem domácím hráčům. Přesilovku však nedokázali zužitkovat. Domácí se snažili hrát aktivně, v oslabení se do šance probojoval Sochorek, ale Hylák si s jeho střelou poradil. Poté následovala série dvou domácích přesilovek, ve kterých byla stejně neúspěšná, jako Hradec. V 50. minutě najížděla trojice hradeckých hokejistů na osamoceného obránce Sarezy, Fořt akci zakončil pouze střelou mimo. V 51. minutě byl na čtyři minuty vyloučen Flamík a toto vyloučení rozhodlo utkání. Sareza sice v úvodu uzavřela Hradec před Hylákem, vytěžila však pouze jedinou střelu z hole Šebesty. V čase 52:18 vystihl chyby ostravské obrany Roman Vondráček, který přesně zakončil svůj brejk a poslal Hradec Králové do dvoubrankového vedení. Pět minut před koncem se pokoušel něco udělat s průběhem utkání Glas, ale jeho bekhendová střela neznamenala pro Hyláka velký problém. V závěru utkání se Ostrava odhodlala ke hře bez brankáře, která pro domácí nevedla ke korekci skóre, ani pro hosty ke zvýšení náskoku a tak si odváží Hradec Králové z Ostravy všechny tři body za výhru 4:2.