po 11.12.2006 | Daniel Višňák

Energetici vezou z ledu milionářské Mladé Boleslavi tři body za výhru 3:1

Hradec mel do utkání v Mladé Boleslavi lepší vstup, v první dvacetiminutovce si vypracoval jednobrankový náskok díky Fišerovi. V té druhé se už valilo na branku zkušeného Altrichtera více útoků, ale hostům v rozhodujících momentech chybělo potřebné štěstíčko v zakončení. To se k hradeckým naklonilo ve 35. minutě v době, kdy hrdina utkání Roman Vondráček zvýšil na 2:0 pro hosty. Mladá Boleslav se dočkala snížení deset minut před koncem utkání, ale ani to hosty nezlomilo, protože Vondráček záhy využil druhou svou šanci a bylo to 3:1. Hosté v zády s více než stovkou svých příznivců už žádné drama nepřipustili a vezou tak z města automobilů všechny tři body

První třetina přinesla nabídla převážně bitvu o každý centimetr ledu, na jejím konci byli ale přeci jen o něco šťastnější hosté, kteří se ujali ve 12. minutě vedení 1:0. Za Altrichterovou brankou důrazně napadal Cetkovský, poslal touš před mladoboleslavskou branku a Miroslav Fišer bekhendem přehodil beton zkušeného brankáře Středočechů. Mladá Boleslav byla nejnebezpečnější při svých přesilových hrách, hlavně v době, kdy byli na ledě bývalí Panteři Lipina se Zdráhalem, ale Hylák jejich pokusům odolával.

Druhá část hry už přinesla daleko více šancí a to hlavně na straně hostů, kteří mohli své vedení navýšit Starým a Haluzou, ale ani jeden z nich nedokázal přesně zamířit. Ve 26. minutě přišla dvojnásobná početní výhoda Hradce, ale ani v ní se Východočeši nedočkali. Úspěch přinesla až 35. minuta, hosté rozpoutali v obranné třetině domácích pořádný kolotoč, střelu Vondráčka odrazila tyč Altrichterovy branky, v době kdy už hosté čekali na střídání si vzal znovu puk na svou hůl Roman Vondráček a střelou švihem poslal Hradec do vedení 2:0. Nejhorší chvíle Energetiků přišly v samém závěru třetiny, ale famózní Hylák dvěma skvělými zásahy při oslabení zabránil jasnému snížení.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla nejprve v rozmezí jedné minuty hned dvě tyče hradecké branky, následně ale také kýžené snížení Ml. Boleslavi o to se postaral Koláček. Hradec se ale nevzdal, podporovaný více než stovkou svých příznivců se dokázal opět odpoutat na rozdíl dvou branek a znovu u toho byl výborně hrající Vondráček. Jeho kolega z formace Martin Koudelka se nenechal odstavit od puku, našel volného Romana Vondráčka a ten se v zakončení nemýlil. Ve zbylém čase už Energetici své vedení uhájili a po zásluze zvítězili 3:1.

Alexandr Hylák 60 48 1 47 97,92 0 0

Jiří Režnar (hlavní trenér Mladé Boleslavi)
Utkání se mi špatně hodnotí. Některé věci jsme si ráno řekli a nakonec jsme třikrát po chybách inkasovali. Soupeři jsme přitom dvě branky doslova nabídli a na jeden vstřelený gól se doma pochopitelně vyhrát nedá. Takové mužstvo, jaké je v Mladé Boleslavi, musí hrát sebejistě a s patřičným sebevědomým. Od inkasované branky ve 12. minutě jsme se hledali. Do toho gólu jsme hráli slušně. Jenže pak inkasujeme a mužstvo se sesype. Někteří mají pomalu strach jít na led. Z toho jsem překvapený. Mančaft, který má v play-off kráčet nahoru a zápasy musí vyhrávat, pokud chce někam dojít, se nemůže položit po jediné brance a deset minut se hledat.

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér Hradce Králové):
Věděli jsme, že domácí mají za sebou šňůru kvalitně odehraných zápasů a říkali si, že to jednou musí skončit. Pro nás bylo důležité neinkasovat z úvodního boleslavského tlaku. To se podařilo, navíc jsme v úvodní třetině šli do vedení. Každopádně k vidění byl vyrovnaný zápas a co hlavně, velmi kvalitní hokej. My možná měli o poznání více štěstí, ale na naší straně bylo více bojovnosti. Asi to bylo tím, že jsme vedli, nemuseli tolik tvořit a stačilo nám čekat na chyby soupeře, Boleslav musela dotahovat. Samozřejmě jsme spokojeni a našim hráčům patří podkování za perfektní výkon. A zdání, že jsme domácí prakticky do ničeho nepustili? To ne, s tím nemohu souhlasit. I domácí měli šance. Nás perfektně podržel gólman Hylák. Zejména v oslabení bylo důležité, že jsme odolávali a neinkasovali.