so 31.10.2015 | Veronika Freyová, Jan Vavřina

Famózní Veselý pochytal 38 střel a 2 nájezdy. Junioři i díky němu z tripu se šesti body

Velmi vyhecované utkání se hrálo poslední říjnový den na ledě brněnské Komety v rámci 18. kola. Hradečtí inkasovali celkem čtyřiatřicet trestných minut, navíc se dvakrát provinili faulem znamenající trestné střílení. Ty ale zvládl, stejně jako spoustu dalších situací, výborně chytající František Veselý. Hradecký gólman tak pomohl svému týmu k zisku cenných třech bodů, které vystřelil Mountfield až v závěrečné periodě. Tým Aleše Krátošky tak veze z tripu na Vysočinu, respektive jižní Moravu všech šest bodů.

Hradec šel bleskurychle do vedení, Kometa srovnala

Utkání mezi Kometou a Hradcem odstartovalo velmi zostra. Osmapadesát vteřin stačilo hostujícímu celku k tomu, aby otevřel gólový účet utkání. Krátoška si počkal na křižný pas, který okamžitě přeposlal na volného Františka Hnika, jenž lehce překonával ležícího Slavíčka – 0:1. Tentýž střelec se o tři minuty později proháčkoval do útočného pásma znovu a pokusil se Kometě zavařit podruhé. Tentokráte jeho tvrdou ránu zastavila konstrukce Slavíčkovy svatyně.

V desáté minutě obdržel krásný pas před brankoviště Filip Dvořák, který měl na holi vyrovnávající branku. Střela brněnského útočníka ovšem těsně minula cíl. Do další modrobílé šance se přihnal o několik okamžiků později Dupljaku, i hostující gólman však měl brankovou konstrukci na svém místě.

Necelé tři minuty zbývaly do první sirény, když se i Kometa mohla začít radovat z gólové akce. Hokejisté Hradce si počínali nedovoleně, signalizovaný trest se ale nekonal, neboť Filip Dvořák dokázal šikovně procpat kotouč až za záda Veselého ještě před písknutím – 1:1.

Parádní hokejová podívaná branky nepřinesla

V první polovině druhé dvacetiminutovky byli diváci svědky nádherných hokejových událostí. Hra měla spád a šance se přelévaly ze strany na stranu. Po dvou minutách lišácky obelstil hradeckou obranu Grünwald, jenž se natlačil sám před Veselého. Rychlé zakončení z otočky si ovšem hostující gólman výborně pohlídal.

V šestadvacáté minutě se mohlo skóre měnit po pumelici z bezprostřední blízkosti, kterou vyslal na brněnského gólmana Hnik. I Slavíček však vytáhl jeden ze svých vynikajících zákroků a stav utkání zůstal beze změn. Další gól si mohla připsat brněnská Kometa při nařízeném trestném střílení. Jakub Boltvan ale zvolil zakončení mezi betony, čímž si na hradeckého gólmana nepřišel. Od onoho momentu se hokejová atmosféra začala pomalu vytrácet a na řadu se dostala mnohá vyloučení.

Orságovu vítěznou trefu potvrdil Krátoška při power-play

Poslední dějství se neslo v duchu napjatého vzduchu, neboť ani jeden celek nechtěl chybovat. Do velké šance se hned po osmi odehraných vteřinách proklestil před Veselého nikým nekrytý Dvořák. Jeho dělovku ale hradecký gólman nadzvedl holí. Neuběhlo ani pět minut, když podruhé v utkání propukl celek Mountfieldu v radostný pokřik. Přesilovou hru dokázal zužitkovat Jakub Orság, který přelstil Slavíčka střelou nad jeho beton – 1:2.

Tento moment zapůsobil na Brňany jako červený ručník na býka. Začali hrát velmi do těla a utkání se prudce přiostřilo. Všechno gradovalo dalším neproměněným trestným střílením Brna, kdy jel na Veselého znovu Jakub Boltvan. Následně byli diváci svědky šesti vyloučení během osmi minut, což značně narušilo plynulost hry.

Minutu před koncem se Kometa snažila zatáhnout za záchrannou brzdu šesti hráči v poli. Hradečtí ovšem využili zaváhání na modré čáře a výhru si pojistili střelou do odkryté klece prostřednictvím Aleše Krátošky – 1:3.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno):
V dnešním utkání jsme neměli dobrý začátek, nicméně nakonec kluci přece jen začali dřít a hráli vyrovnaný hokej. Měli jsme dost šancí a soupeř takřka vyčkával na naše chyby. Ty jsme jim ovšem nabídli, neboť dvě vyloučení byla z naší strany naprosto zbytečná. Nedali jsme také dvě penalty, kluci nevyužili ani přesilovku pět na tři. To bylo asi rozhodující.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Utkání bylo velmi emotivní a vyhecované. Pro nás byl tento zápas hodně důležitý a jsme rádi, že vezeme domů cenné tři body. Na obou stranách bylo hodně vyloučených hráčů, myslím si, že některá vyloučení byla zbytečná. Kometa hrála hlavně v první polovině zápasu velmi dobře, podle mne jsme však vyhráli naprosto zaslouženě.