so 5.3.2022 | Dominik Stošek, Jan Brůna

Góly na startu a cenné vítězství 3:1. Junioři uspěli v Třinci

Branka v 6. i 9. minutě. Hradečtí junioři si v Třinci hlavně díky povedenému začátku vypracovali náskok, který soupeř dokázal pouze v závěru snížit. Starší akademici tak na východě republiky vyhráli poměrem 3:1 a přiblížili se v tabulce právě Ocelářům. Na ně ze třetího místa ztrácejí jediný bod.

Do zápasu vstoupili lépe hráči Hradce, kteří otevřeli skóre zápasu už v 6. minutě. Oceláři těsně před touto brankou hráli o něco aktivněji a v pásmu Hradce, pak ale došlo k protiútoku, ze kterého zakončoval Matěj Beneš, jehož střelu sice ještě Klimek vyrazil, na následující dorážku Jaroslava Kašpara už byl ale krátký. Krátce po ubráněném oslabení a faulu Boukala Mountfield přidal další gól. V čase 8:48 si Pavel Šimek podél pravého hrazení nabruslil až na pravý kruh, kde zmátl forhendovou kličkou jednoho z třineckých beků, popotáhl si kotouč blíže k ose a zakončil prudkou přízemní střelou přesně ke vzdálenější tyči. V závěru první periody pak hosty podržel brankář Burda, když zlikvidoval po rychlém přesunu výborným zákrokem lapačkou Ramikovu střelu z první, vyslanou z vrcholku levého kruhu.

Druhá dvacetiminutovka přinesla zajímavou pasáž ve 26. minutě, kdy postupně za katr usedli hosté Červenka s Matějem Benešem. Oceláři téměř dvouminutovou dvojnásobnou početní převahu nesehráli podle představ. První polovinu oslabení po obětavých zákrocích bránící trojky a střelách, které mířily pouze na hruď hradeckého brankáře Burdy, zůstalo skóre beze změny. Hosty podržel hradecký brankář i v druhé polovině oslabení, když svými betony vytěsnil mimo tři tyče pokusy Ramika a Chovaniaka od modré čáry. V 33. minutě mohl v krátkém přečíslení dva na jednoho zakončovat na pravém kruhu Ramik, rozhodl se ale pro přihrávku, kterou jeho spoluhráč nečekal a cela akce tak přišla vniveč.

Třetí třetina byla ve své první polovině poněkud vlažná. Oba týmy si vytvořily pár šancí, brankáři ale nemuseli předvádět nic světoborného. Pak však přišla 51. minuta a třetí gól Hradce, který padl podobně jako první branka z protiútoku po větší aktivitě Ocelářů. Lang od pravého mantinelu vybídl ke střele Michala Beneše, jehož střela z mezikruží prošla brankáři Klimkovi za záda kolem pravé tyče. Oceláři odpověděli až příliš pozdě, a to v čase 54:15, kdy Kozlík milimetrovou přihrávkou našel na pravém kruhu Petra Ullrycha, jenž poslal kotouč za záda Burdy. I přes následnou hru v šesti hráčích v poli Oceláři tolik potřebnou kontaktní branku nepřidali, a tak podlehli Hradci podruhé za sebou.