pá 25.9.2020 | Tomáš Kalas | Foto: PSG Berani Zlín

Hradec dále stoprocentní, tentokrát naplno bodoval ve Zlíně!

Třetí venkovní zápas v řadě rozjeli Lvi skvěle a už po pěti minutách si hýčkali dvougólové vedení, které zařídili dvěma přesnými zásahy bratři Klímové. Zlín se nicméně dokázal přiblížit na dostřel ještě v téže třetině. To samé platilo i v prostřední periodě, Lukáš Cingel v polovině 24. minuty po individuální akci opět dal hostům dva góly náskoku a zlínský obránce Gazda snížil před koncem třetiny na 2:3. V dobře zvládnutém závěru Hradec nepovolil domácím srovnání, a tak si z neoblíbeného Zlína Mountfield odvezl tři body.

Do zápasu ve Zlíně nastoupili hostující hokejisté s Petrem Zámorským, který se vrátil do zápasového rytmu. Nemoc naopak nepustila do zápasu Bohumila Janka. Filip Hronek se tak posunul do druhé obranné dvojice, jeho místo v první zaujmul právě Petr Zámorský.

Bleskový start Hradce znamenal vedení o jednu branku

Hradečtí vstoupili do zápasu náramně a nestačila uplynout ani úvodní minuta zápasu, aby se měnil stav utkání. Jakub Sklenář z obranného pásma posunul puk na Kellyho Klímu, před kterým se otevřela cesta k samostatnému nájezdu na branku. V nabídnuté situaci Kelly Klíma nezaváhal, Hufa překonal střelou nad beton a k jedné dříve nabyté asistenci připsal i premiérový gól v sezóně.

Lvi následně přečkali závar před Mazancovou brankou a kontrovali prakticky z protiútoku. Brejk 2 na 1 ještě stihl Huf vyřešit k domácí spokojenosti, na parádní souhru po následném vhazování, kdy Perret našel skvělou přihrávkou zcela osamoceného Kevina Klímu v předbrankovém prostoru, zlínský brankář už neměl nárok a na začátku páté minuty kapituloval podruhé.

Během necelých dvou minut se však domácí dostali zpět do hry. Honejskovu střelu od modré stihl ještě těsně před Mazancem tečovat mimo dosah hostujícího maskovaného muže David Nosek. Během zbytku vyrovnané první periody, ve které mimo jiné hosté nevyužili 73 sekund výhody 5 na 3, již ale čtvrtý zásah během úvodní dvacetiminutovky nepadl, a tak se šlo do kabin za stavu 1:2.

V druhé části padlo po gólu na každé straně

Na začátku druhé třetiny dohrávali Zlínští přesilovky po vyloučení Šaldy v samotném závěru předchozího dějství, gólovou radost na stadion však nepřinesli. Skóre se ale i přesto měnilo, ačkoliv k tomu došlo na opačné straně v čase 23:33. Lukáš Cingel se prosmýkl skrz útočné pásmo až mezi kruhy, odkud prostřelil Hufa.

Východočeši se po odskočení rozjeli a převzali iniciativu nad zápasem. Na konci 30. minuty zlínská obrana naprosto propadla a po přihrávce Koukala zpoza branky měl mnoho prostoru okolo sebe Radovan Pavlík, jeho střelu zblízka ale mladý zlínský gólman dokázal pokrýt. Jenom o pár sekund později ujeli do brejku 2 na 1 Kelly Klíma se Smoleňákem, situaci ale zakončující Klíma notně překombinoval.

Ševci se ale nechtěli smířit s osudem a v druhé části třetiny měli herně navrch. Pomohla jim k tomu přesilovka po chybném střídání hradecké lavičky, nebezpečné akce ale eliminoval dobře chytající Marek Mazanec. I on ale neměl 116 sekund před koncem dějství nárok na tvrdou střelu Daniela Gazdy, který po zpětné přihrávce Honejska trefil od modré nekompromisně levou šibenici.

Hradec v závěru nedovolil svému soupeři srovnání

Hráči z královského města udávali zpočátku třetích dvaceti minut hry tempo a Berany zavřeli u jejich vlastní branky, což mohlo vyústit ve čtvrtý zásah, střílené nahození Nedomlela od modré, ještě tečované Kevinem Klímou, však skončilo jenom na tyčce domácí kasy.

Jenže pak se Mountfield v útoku odmlčel a ševci chytili druhý dech. Dokázali zatlačit soupeře, který se zmohl jenom na vyhazování puků za cenu zakázaného uvolnění. Přesto se ale domácí celek nedokázal dostat do šancí, při kterých by mohl pomýšlet na vyrovnání. Naopak černobíločervení z ojedinělého výpadu mohli definitivně zlomit zápas, při tečované střele Filipa Pavlíka opět Hufovi pomohla tyčka jeho vlastní svatyně.

V závěru všechno hrálo pro Hradecké, nejprve dostali tři a čtvrt minuty před koncem přesilovou hru, kterou sice nevyužili, zároveň však ukrojili dvě minuty hracího času. Domácí ještě zkoušeli hru bez brankáře a při závaru v předbrankovém prostoru Východočechům zatrnulo, srovnání ale nepřipustili a po výhře 3:2 tak i z třetího venkovního zápasu berou plný počet bodů.