po 5.11.2012 | Martin Krása, Sanny Muharem

Hradec nedovolil Litoměřicím ani gól, po vítězství 3:0 bere všechny body

Na Hradecké v Litoměřicích nečekal žádný lehký úkol. Nabuzený domácí celek totiž letos často bere soupeřům body. Do své sbírky však nyní žádný další nepřidá. Svěřenci trenéra Martina Hostáka odčinili sobotní porážku s Ústím, když souboj s litoměřickým mančaftem zvládli na výbornou. Utkání se rozjíždělo pozvolna, v první třetině se diváci branky nedočkali. Východočeši pak ale udeřili zásluhou Jiřího Cetkovského, v poslední dvacetiminutovce následně své vítězství potvrdili dalšími dvěma zásahy. Čisté konto si na své konto připsal gólman Filip Luňák, který nastoupil teprve počtvrté v sezóně.

První perioda gól nenabídla

Úvod utkání přinesl tlak domácí, z čehož vyplynuly i fauly Královéhradeckých. Už ve druhé minutě hrál domácí Stadion přesilovou hru pět na tři, kterou však nedokázal využít. Tlak Litoměřických pak ještě pokračoval, Filip Luňák však změnu stavu nepřipustil ani po šancích Jana Rudovského, Tomáše Rubeše a Pavla Mrni.

V polovině třetiny se osmělili i Východočeši, když David Švagrovský dorážel puk bekhendem do prázdné branky, ale Petr Přikryl ještě dokázal natáhnout svou hůl a příložníkem zastavil kotouč mířící za brankovou čáru. Hra se postupně začala vyrovnávat, přesto si domácí dokázali vypracovat více šancí. Do šaten se šlo za smírného stavu.

Královští lvi dokázali udeřit

Ve druhé části hry nejprve zahrozili hosté, před Petrem Přikrylem stojící David Švagrovský tečoval střelu Jiřího Cetkovského, avšak ani následnou dorážkou domácího brankáře nepřekonal. O minutu později si Hradec vypracoval tlak při přesilové hře, když domácí se museli domácí bránit ve třech. Svou nedisciplinovaností se však o výhodu připravili, a tak byla k vidění málo vídaná hra tří proti třem.

Ve třicáté minutě se už ale skóre měnilo, a to po střele Jiřího Cetkovského, jenž z kruhu prostřelil vše, co před ním stálo – 0:1. Při následné přesilovce domácích se do šance dostal Jan Rudovský, Filipa Luňáka však překonat nedokázal. Ještě před koncem třetiny se v dobré příležitosti ocitli domácí, když Martin Tvrzník krásnou přihrávkou vybídl ke skórování Pavla Mrňu, ten minul horní růžek branky Luňáka.

Hradec si vítězství pohlídal

I přes tlak Litoměřických se podruhé prosadili hosté. Tečovaná střela Luďka Brože přes obránce zapadla do horního růžku domácí branky – 0:2. Stadion se i nadále tlačil dopředu, v přesilové hře měl velkou šanci Jan Rudovský, ale zadovkou nepřekonal v utkání jistého Filipa Luňáka.

Při dalším vyloučení domácího kapitána Ladislava Slížka hosté několikrát zahrozili, Petr Přikryl domácí podržel. Od druhé vstřelené branky Královští lvi v klidu bránili svůj náskok, domácí hokejisty k ničemu nepouštěli. Třetí gól Hradeckých vsítil David Švagrovský, když se nikým nehlídán trefil za záda bezmocného Petra Přikryla a zvýšil tak na 3:0. Lvi předčili domácí hráče zejména ve využívání příležitostí a zaslouženě si tak odvezli tři body z Kalich Arény.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice):
I přes porážku se nemáme za co stydět. Narazili jsme na kvalitního soupeře, ale byli jsme po celé utkání aktivnější. Chyběl nám důraz před brankovištěm. Přesto jsem výkonem spokojený. Potvrdilo se, že soupeř má zkušený tým, ale myslím si, že šlo o to, kdo vstřelí první branku. V první třetině šance byly. Byly i přesilovky a nám první branku Hradec vstřelil právě ze své početní převahy. Ve třetí třetině jsme již hráli vabank a dostali jsme náhodný tečovaný gól, což rozhodlo. Musíme brát v potaz kvalitu soupeře. Má kvalitní tým od brankáře přes obránce až po útočníky. Nám opravdu chyběl ten jeden gól a mohlo to vypadat jinak. Hradec nás pak již do žádných šancí nepustil, rozhodla první třetina. Bez vstřelený branky se nedá bodovat. Myslím si, že jsme i přes prohru dnes horším týmem nebyli.

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové):
Odehráli jsme velmi dobré utkání, v první třetině nás podržel brankář Filip Luňák. Podali jsme výborný defenzivní výkon, přičemž se nám následně podařilo proměnit přesilovku. Od stavu 1:0 už jsme měli zápas pod kontrolou. Hráči se dobře pohybovali, precizně bránili a ustávali tvrdé souboje se soupeřem. Z naší strany to byl dobře odehraný zápas na venkovním kluzišti, ve kterém jsme získali tři body, což nás pochopitelně ohromně těší.