út 15.12.2020 | Klára Petrásková

Hradec neuspěl ve stíhací jízdě a těsně podlehl Boleslavi

Lvi chtěli doma navázat na předchozí tři výhry, Bruslaři však byli nad jejich síly. V souboji byla zajímavá především prostřední část, která přinesla čtyři branky, střídání gólmanů i přesilovku pět na tři, s náskokem 3:2 z ní nakonec vyšli lépe hosté. Ti v závěrečné dvacetiminutovce přidali ještě čtvrtý gól, a i když Hradec stihl snížit, tři body za vítězství 4:3 putovaly do Mladé Boleslavi.

Po vítězném utkání v Českých Budějovicích se trenéři rozhodli nezasahovat do sestavy a proti Mladé Boleslavi tak doma naskočily totožné lajny. Mezi tři tyče se posedmé v řadě postavil jako startující brankář Marek Mazanec.

Bruslaři ukončili pasáž bez přerušení otevřením skóre

Více chuti útočit měli zpočátku domácí a Sklenář také zapsal první střelu klání, už na startu druhé minuty však byla křídla Hradeckých přistřihnuta – museli se totiž bránit v oslabení. Hru v početní nevýhodě však zvládli a zanedlouho se pro změnu jim naskytla přesilovka. V té pálil Lev nebezpečněji z první, jenže na brankáře si nepřišel.

Hrál se svižný hokej ve vysokém tempu, oku diváka však chyběly větší příležitosti. Hronek nevyužil clony před gólmanem, dlouhou dobu se také hrálo bez přerušení. Když se ale hra po několika minutách zastavila, Východočeši by byli radši, kdyby se tak nestalo. Důvodem pauzy totiž byla střela Radima Zohorony, která z úrovně vrcholu kruhů zapadla kolem Mazancovy vyrážečky do sítě – 0:1.

Chvíli nato se v rohu vedle svatyně Jana Růžičky schylovalo k pěstní výměně názorů mezi Perretem a Pláňkem, sudí však jejich potyčku brzy ukončili a oběma udělili trest za hrubost. Více prostoru na ledě ale ani jeden z týmů nevyužil, stejně tak dopadl závar před domácí bránou, kdy byl Mazanec bez hokejky. A v závěru periody hosté ani nevyužili početní převahu.

V nadupané třetině padly čtyři branky

V prvních pěti minutách prostřední části se toho oproti celé úvodní dvacetiminutovce semlelo víc než dost. Padly totiž tři góly a na jedné straně došlo k výměně brankářů! Nejprve si Jan Stránský v oslabení poradil s dvojicí bránících hráčů a prosadil se ranou na vyrážečku, chvíli po skončení té samé hradecké přesilovky našel Kevin Klíma zpoza brány sjíždějícího si Filipa Hronka, jenž rovněž na vyrážečku vsítil kontaktní gól – 1:2.

O necelé tři minuty později se skóre měnilo do třetice, když asistent u první lví trefy ztratil ve vlastním obranném pásmu puk a Oscar Flynn překvapil Mazance střelou z otočky – 1:3. Po třetí inkasované brance se Hradec rozhodl poprvé v sezóně vystřídat gólmany, od 26. minuty se tak do brankoviště postavil Lukeš. Ten si hned vyzkoušel oslabení a hru čtyři na čtyři, na své pozici však obstál.

Po polovině třetiny se Hradec pustil do útočení s větší vervou a víc – a především nebezpečněji – střílel. Blízko trefy byl v přesilovce před prázdnou bránou už Orsava, slavil ale až v další početní převaze Radek Smoleňák, který dorazil za čáru Hronkovu vyraženou ránu – 2:3. Východočeši pak mohli dokonce srovnat z dvojnásobné přesilovky, nakonec ale byli rádi, že Boleslav znovu neodskočila. V závěru se totiž ocitl před Lukešem sám Radim Zohorna, domácí muž v masce ale stihl zasáhnout.

Lvi znovu dosáhli kontaktního gólu, ale nesrovnali

S udílením trestů se během zápasu nešetřilo, a tak si Bruslaři přenesli do poslední periody většinu další přesilovky. Flynn měl v mezikruží dobře napřáhnuto, z voleje ale netrefil puk. Už při vyrovnaném počtu hráčů zase Alderson přebruslil soupeře, narazil však na skvělý zákrok Lukeše. Ve 47. minutě už se ale Středočechům zadařilo, když David Cienciala přebral luxusní Šidlíkovu nahrávku, nenechal si gólmanem vypíchnout kotouč a zakončil nahoru – 2:4.

Mountfield ztrácel na soupeře dva góly, ale nevzdal se a po ubránění dalšího oslabení se pustil znovu do akce. Nahození do brankoviště se ještě správným směrem neodrazilo, na drama však na konci 56. minuty zadělal Jordann Perret. Sklepl si před brankovištěm Hronkovo nahození a rychlýma rukama zasunul touš za beton – 3:4.

Závěrečné minuty provázely emoce, tlak domácích i urputná obrana hostů. Lvi si vybrali oddechový čas a vsadili na hru s šesti hokejisty v poli, neujal se ale ani ohromný závar po Hronkově pokusu, ani jeho další tečovaná střela. A tak Východočeši tabulkovému sousedovi podlehli jednobrankovým rozdílem, po třech vítězstvích museli tentokrát skousnout porážku.

Lukáš Cingel 0 0 0 -2 2