so 22.12.2007 | Daniel Višňák

Hradec otočil třemi brankami ve třetí třetině zápas s H. Brodem a zvítězil 4:2

Poslední utkání v kalendářním roce 2007 hradečtí hokejisté zvládli a prodloužili tak sérii úspěšných zápasů na dvacet. Cesta za vítězstvím proti Havlíčkovu Brodu byla ale hodně trnitá. Rebelové na východě Čech po dvou třetinách vedli 2:1. Hned z kraje závěrečného dějství navíc zatlačili hráče HC VCES do obranné ulity a jen díky výtečnému brankáři Vladislavu Koutskému hradečtí nápor přečkali. Prakticky jako blesk z čistého nebe přišlo vyrovnání Petra Haluzy a když v 54. minutě prostřelil Nerudu podruhé v utkání Pavel Suchý, domácí začali dominovat. I přes prohru se ale Havlíčkův Brod prezentoval velmi obětavým výkonem a jen málo mu chybělo překvapení v podobě exportu tří bodů.

Havlíčkův Brod se v Hradci Králové prezentoval už od prvních minut silovým pojetím hry, domácí se tak velmi těžko dostávali na dostřel Nerudovy branky. Přesto se v úvodních dvaceti minutách ujali vedení. V polovině první třetiny napřáhl kousek od levého hrazení Pavel Suchý a jeho bomba se zastavila až o síť havlíčkobrodské branky. Vyrovnání měl zanedlouho na své holi hostující útočník Čermák, ale v dosud největší šanci hostů před Koutským neuspěl.

Jenže ve druhé dvacetiminutovce se hostům podařil dokonalý obrat. Nejprve využil přesně s koncem hradeckého oslabení přesnou přihrávku Procházky Petr Jelínek a střelou bez přípravy vyrovnal na 1:1. Ještě větší radost měli hosté v polovině utkání, když Daniel Hodek šikovně tečoval před brankářem Koutským nastřelený puk – 2:1. Domácí se snažili o vyrovnání seč mohli, často si vytvářeli jednoznačnou převahu, ale Domin, Kadlec a ani Haluza na pozorného Nerudu nevyzráli. Havlíčkův Brod rázem držel po dvou třetinách na východě Čech výsledek, který mu zaručoval plný bodový zisk.

Do třetí třetiny pozměnili hradečtí trenéři složení jednotlivých formací. Na místo Patrika Fořta se posunul pardubický útočník Jan Kolář a ve druhé pětce nahradil Jana Šedu útočník Jan Hruška. Zlomový okamžik zápasu přinesla 45. minuta. Brankář Vladislav Koutský fantastickým zásahem vyrazil jasnou gólovku Ondráčka a hned z protiútoku vyrovnal nadvakrát Petr Haluza . Drtivý nápor hradeckých vygradoval v 54. minutě, kdy Nerudu podruhé v sobotním utkání propálil Pavel Suchý . Hosté se snažili o vyrovnání i při závěrečné hře bez brankáře, ale Martin Koudelka po chytré Sakrajdově přihrávce trefil prázdnou klec Rebelů a bylo rozhodnuto.

Jiří Mička (asistent Hradce Králové)
Dneska mohli být všichni svědky těžkého utkání proti houževnatému celku z Vysočiny. V zápase jsme šli do vedení 1:0, ale asi jsme si mysleli, že utkání vyhrajeme vcelku jasně. Jenže ve druhé třetině nás Havlíčkův Brod přehrál, napomohly mu k tomu zejména naše hrubé chyby a laksní přístup, hosté šli do vedení 2:1. Do třetí třetiny jsme šli s jasným cílem a to otočit vývoj. Do nějaké šesté minuty jsme ale nehráli dobře. Pak přišel klíčový okamžik v podobě důležitého zákroku brankáře Koutského, kdy vykopl jasnou gólovku. To nás nakoplo a bojovností jsme to nakonec otočili. Máme tři body po velikém boji proti velmi zarputilému soupeři. O to více jsou cenné.

Petr Novák (hlavní trenér Havlíčkova Brodu):
Odehráli jsme dobré utkání. Hraje se nám lépe venku než doma a to jsme potvrdili i dnes. Rozhodla situace za stavu 2:1, kdy jsme nedali dvě šance a tím pádem neodskočili Hradci na rozdíl dvou branek. Pak jsme prakticky z jednoho protiútoku inkasovali gól na 2:2. Pak už byli domácí lepší a přidali ještě dvě branky. Jak jsem říkal, rozhodlo to, že jsme nedali vyložené šance v době, kdy jsme vedli 2:1.