Zápasy
po 15.10.2012 | Martin Voltr, Sanny Muharem

Hradec poprvé prohrál ve velké hale. Kadaň bere dva body po výhře v nájezdech

Hradečtí hokejisté toužili navázat na sobotní výhru v Písku. Na soutok Labe a Orlice přijela zvedající se Kadaň, která jim v tom nakonec zabránila. Královští lvi od konce druhé třetiny prohrávali, ovšem ve třetí části se jim podařilo vyrovnat. Další branka již nepadla, a tak se rozhodovalo až v nájezdech, kdy Východočeši poprvé v letošním ročníku padli. O zisk dvou bodů pro Kadaň se zasloužil především Filip Seman, který proměnil oba své samostatné nájezdy v zápase.

Kadaň svého soka přehrávala

Hradecké tempo ve většině první třetiny mohlo leckterého příznivce, který na hokej dorazil i o vloženém pondělku, uspat. Už po třech minutách se v oslabení vydal dopředu Jaroslav Hafenrichter, pěknou stahovačkou se dostal do střelecké pozice a po zákroku Jakuba Čecha se kotouč povaloval poblíž brankové čáry. Žádný z hostů ho ale na místo určení nedopravil.

Nezáživnou pasáž ukončily další možnosti před brankou pasivních Královských lvů. Jakub Čech se musel rychle přesunout při přesilovkové kombinaci soupeře, aby zastavil zakončení Jiřího Charouska. Následně se před něj spektakulárním způsobem proklestil Marek Račuk, autor hattricku z předchozího kola. Ani on však nenašel mezírku v postoji domácího brankáře.

Až v závěru první části se domácí fanoušci dočkali zlepšené hry svého týmu. Hradec se ubránil půlminutovému oslabení tři na pět, v tom tradičním dokonce Martin Vágner se zakončujícím Luďkem Brožem málem otevřeli skóre. Když poté zamířili za katr naopak dva Severočeši v rychlém sledu, přišel velký nápor na branku Miroslava Hanuljaka. Skóre se ale nezměnilo.

Hradec po dlouhé době doma inkasoval

Nastolený trend z okamžiků před sirénou bohužel nepokračoval. Defenzívy obou celků pracovaly spolehlivě, což ale byla na kvalitě utkání asi jediná pozitivní skutečnost. Královští lvi se oproti první třetině přece jen zlepšili, jejich pohyb v útočné třetině vedl k několika faulům soupeře. Mimochodem, poprvé v sezóně se hokejisté na obou stranách dočkali řízení zápasu od dvou hlavních mužů v pruhovaném.

Na pořádný vzruch se čekalo znovu až do posledních minut třetiny a postaralo se o to vyloučení na straně Kadaně. Obrovskou příležitost spálil v přesilovce Petr Haluza, který dostal zpoza brány chytrou přihrávku od Luďka Brože, ale Hanuljak se zaskvěl robinzonádou.

O pár sekund později tak přišel trest! Hradečtí chybovali v rozehrávce a nechali si ujet Filipa Semana. Ten svůj nájezd neproměnil, zásluhou sekání Václava Čížka si ho však mohl vyzkoušet podruhé, tentokrát v klidu – a to už úspěšný byl. Přesně zamířil pod Čechovu lapačku a ukončil tak jeho neprůstřelnost na domácím kluzišti po dlouhých 156 minutách – 0:1.

Domácí po zásluze vyrovnali a mohli i víc

Když zahrávali pět minut po startu třetí dvacetiminutovky Hradečtí další přesilovku, znovu chybělo velmi málo. Před prázdnou bránou se zjevili postupně David Švagrovský a Patrik Moskal, oba si ale v klíčovém okamžiku nepotykali s kotoučem.

Tentokrát však nemuseli domácí neproměněné šance litovat. Jejich nápor vedl k dalšímu trestu pro soupeře, a v početní výhodě pět na tři také k zaslouženému gólu! David Roupec s Lukášem Chmelířem si na modré čáře vyměňovali puk tak dlouho, až druhý jmenovaný konečně napřáhl a i s pomocí drobné teče Petra Jíry vyrovnal – 1:1!

Hradecký tlak neustával, trval v podstatě po celý zbytek regulérní hrací doby. Východočeši, hnaní dopředu výborným publikem, ale nedokázali zvrátit stav na svou stranu. Na kadaňské konto přibyly k dosavadním deseti menším trestům další dva, ani to se ovšem na ukazateli skóre nepromítlo.

Štěstí se přiklonilo na stranu Severočechů

V prodloužení dostali výhodnou přesilovku naopak hosté, a to mohli být Královští lvi ještě rádi. Autor gólu Lukáš Chmelíř totiž zahákoval Jaroslava Hafenrichtera těsně předtím, než by mladý útočník zakončoval do odkryté branky. Následné oslabení však Hradec přestál a před samostatnými nájezdy neměl zlé vyhlídky, dosavadní dvě rozhodnutí v této disciplíně totiž zvládl.

Jenže to pro něj mohlo být slabou útěchou. David Švagrovský ani Michal Mikeska totiž kotouč za Hanuljakova záda nedostali, zatímco na druhé straně byli úspěšní Filip Seman i Petr Jíra. Semanův druhý proměněný nájezd v zápase tak rozhodl o zisku bonusového bodu pro Kadaň.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 2
Luděk Brož 0 0 0 0 2
Vít Budínský 0 0 0 0 4
Zdeněk Čáp 0 0 0 0 0
Václav Čížek 0 0 0 0 2
Petr Haluza 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Lukáš Chmelíř 1 0 1 0 2
Jakub Kania 0 0 0 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 2
Zdeněk Kubica 0 0 0 0 0
Jakub Luštinec 0 0 0 0 0
Šimon Macháň 0 0 0 0 0
Michal Mikeska 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
David Roupec 0 1 1 0 2
Vladimír Říha 0 0 0 0 0
David Švagrovský 0 0 0 0 0
Martin Vágner 0 0 0 0 0
Milan Valášek 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Čech 65 36 2 34 94,44 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové):
Nevyšla nám první třetina, soupeř byl pohyblivější. Pak jsme se ale zvedli. Co mě těší, že jsme nedostali gól ze hry, ale jen ze samostatých nájezdů. Naše produktivita ale zatím stále není nic moc, měli jsme spoustu přesilovek a ty musíme hrát daleko lépe. Uskakují nám puky, v naší hře je spousta nepřesností. Jinak to byl dobrý a vyrovnaný zápas, soupeř hrál opravdu dobře.

Zdeněk Skořepa (SK Kadaň):
Zápas jsme začali tak, jak jsme chtěli, a zachytávali jsme soupeřovy útoky ve středním pásmu. Byl u nás ale problém, že jsme ho dostávali do hry svými vyloučeními. To pokračovalo celý zápas, ale oslabení jsme hráli dobře. Z Hradce to jsou pro nás strašně cenné body.

Fotogalerie