st 18.1.2006 | Daniel Višňák

Hradec porazil Kadaň vysoko 6:1, vyhrála ale i Ostrava v Olomouci

Kadaň přijela do Hradce Králové oživit své naděje na play-off, místo toto odjíždí ale z východu Čech s vysokou porážkou. Přitom to po první třetině vypadalo pro hosty nadějně, trpělivě vyčkávali na chybu domácího týmu, pak ale přišla 28. minuta a dvě rychlé hradecké branky. Ve té 32. zvyšoval už na 3:0 Petr Přeučil a když se postupně trefili ještě Mocek, Linhart a Jan Šeda bylo o vítězi rozhodnuto prakticky po dvou třetinách. V té závěrečné už se Severočechům podařilo pouze snížit Milošem Kajerem na 6:1. Situace kolem osmého místa se ale nijak dramaticky nezměnila, protože Ostrava dokázala vyhrát v Olomouci a tak má na hradecké stále ztrátu tří bodů.

Na brankové příležitosti velmi strohá první třetina příliš hokejové krásy hradeckým divákům nenabídla. Za zmínku snad stojí Hubíkův průnik z 9.minuty a to když stihl nejprve kadaňský útočník nebezpečně ohrozit hradeckou branku a k tomu si ještě dojít pro faul domácích. Hosté hráli v úvodních dvaceti minutách tři početní převahy, ale ani v jedné z nich si nevypracovali vážnější šanci, stejně na tom byli i hradečtí v jejich dvou přesilových hrách. Asi nejpohlednější akce prvních dvaceti minut byla k vidění ve 12. minutě, ale šikovnou přihrávku Miroslava Fišera nedokázal Patrik Fořt přetavit ve vedoucí gól.

To druhá třetina i když to nejprve nevypadalo byla na branky bohatá. Hradečtí se nejprve zásluhou Romana Vondráčka a Jaroslava Roubíka dostali do rychlého dvoubrankového vedení, to však nebylo zdaleka vše. Ve 33. minutě se Energetici prosadili z dorážky, když Hübl stihl pouze střelu obránce Linharta vyrazit na hokejku Petra Přeučila, jenž pohotově touš poslal do kadaňské klece potřetí. Ve 36. minutě dostali Energetici výhodu dvojnásobné početní výhody, kapitán Roubíka našel mezi kruhy najetého zadáka Petra Mocka a ten přesnou střelou pod horní Hüblovu tyč vyhnal kadaňského brankáře na střídačku. Jeho náhradník Slipčenko si ani nestihl sáhnout na puk a v pokračující početní výhodě tentokrát už ale jednoho muže v poli domácích nedosáhl na tvrdou střelu Tomáše Linharta od modré. Hradeckým se do konce čtyřicáté minuty podařilo dopravit puk za záda severočeského náhradníka ještě jednou. To do přihrávky Daniela Tvrzníka už prakticky jen nastavil hůl Jan Šeda a bylo to 6:0!

V závěrečné třetině už se domácí soustředili spíše na zadní vrátka, podle toho se také odvíjel obraz hry, žádné bezhlavé útočení, i Slipčekovi ubylo výrazně práce. Hostům se podařilo připravit o čisté konto brankáře Koutského ve 48. minutě, když v přečíslení pálil přesně Miloš Kajer. Do navršení šedesáté minuty hráli hradečtí ještě dvě přesilové hry, ale z žádné už branku nepřidali a tak skončilo utkání vítězstvím Energetiků 6:1. Ti o své výhře rozhodli ve druhé třetině, v ní vstřelili všech šest branek.

Vzhledem k vítězství Ostravy v Olomouci se náskok hradeckých na osmém místě nezvýšil, zůstává tedy stále tříbodový. Energetici se ale bodově dotáhli právě na Kohouty, ti před nimi mají nyní náskok pouhých dvou bodů. V příštím kole zajíždí Východočeši do Prostějova, Olomouc do Jihlavy a Ostrava přivítá doma Ústí nad Labem.