st 21.1.2009 | Lukáš Souček

Hradec porazil Kometu 4:2, utkání přilákalo na stadion tři tisícovky diváků

Středeční utkání proti Kometě Brno mělo velmi aktraktivní náboj. Hradečtí nastoupili v historických retro dresech a před největší návštěvou v letošní sezóně porazili Kometu Brno 4:2. Po první třetině vedli domácí zásluhou Jana Hrušky. Ve druhém dějství zvyšoval už na 2:0 pro Hradec David Nedorost. V závěrečné třetině se ovšem hostům podařilo náskok Hradce úplně vymazat. V 57. minutě tak byl stav 2:2. V čase 58:20 ovšem David Nedorost přidal svou druhou branku v utkání a Jiří Kadlec pečetil výhru domácích trefou do prázdné brány. Východočeši si tak do tabulky připisují tři body a stále mají naději skončit na pátém místě.

Hosté vstoupili do utkání o něco aktivněji a hned v úvodu několikrát před Luňákem nebezpečně zahrozili. Vyložená gólová šance ovšem byla k vidění na druhé straně kluziště, kde mohl nikým neatakovaný Patrik Moskal dorazit kotouč do brány. Zabránil mu v tom však Alexandr Hylák. Hradecký útočník měl o několik minut později další šanci, ale chybu hostující obrany potrestat nedokázal. A když už se mezi tři tyče netrefil ani Daniel Volráb, vypadalo to, že po první třetině se půjde do kabin za bezbrankového stavu. Jenže nestalo se tak. Jan Hruška nečekaně nahodil kotouč na Hyláka v pozici ještě za brankovou čárou a brněnskou jedničku překvapil. Kotouč se od betonů Hyláka odrazil do hostující svatyně a Hradec tak po prvních dvaceti minutách vedl 1:0.

Hned v první minutě druhé třetiny mohl srovnat Kamil Brabenec, ale nabídku od Milana Koustourka odmítl. Luňák si proti jeho střele povyjel a zneškodnil ji. Ve 36. minutě si Martin Filip zkušeně počkal, až se do akce zapojí David Nedorost. Hylák střelu hradeckého útočníka pokrýt stačil, ale na dorážku už byl krátký. V poslední minutě druhého dějství to byl opět Kamil Brabenec, kdo mohl vstřelit první gól Komety. Jenže ani tentokrát na Luňáka nevyzrál. Tentokrát měl výchozí pozici daleko lepší, než v předchozím případě. V době jeho zakončení byl totiž nejbližšší další hráč až ve středním pásmu. Přesto hostující forvard hradeckého brankáře překonat nedokázal.

Ve třetí třetině rozhodně nouoze o zajímavé momenty nebyla. Kamil Brabenec napravil svá předchozí zaváhání v 51. minutě, kdy vybídl ke skórování Michala Černého. Ten zakončil do poloodkryté hradecké klece dříve, než se stačil Filip Luňák přesunout. V čase 56:29 se Kometa dočkala kýženého vyrovnání. Hradečtí útočníci dali na modré čáře příliš prostoru Alexandru Lhotskému. Brněnský bek si udělal dva kroky směrem k bráně a tvrdou ránou propálil Luňáka mezi betony. Vzápětí spálil obrovskou šanci Martin Koudelka. Hradecký útočník se ocitl tváří v tvář brankáři Hylákovi, ale kotouč mezi jeho betony nepropasíroval. Litovat toho ovšem nemusel. Zhruba o dvacet vteřin později totiž Martin Filip našel podruhé v utkání Davida Nedorosta a ten svou druhou brankou rozhodl o výhře Hradce. Vedení ještě pojistil střelou do prázdné brány Jiří Kadlec při power-play hostů.