pá 6.12.2019 | Petr Šatalík | Foto: Jiří Zaňát / PSG Berani Zlín

Hradec přejel Zlín 4:0 a má třetí po sobě jdoucí ligovou výhru

Parádní výkon předvedli královéhradečtí hokejisté na ledě Zlína. V souboji s nepříjemným soupeřem dominovali od první minuty a po první třetině vedli 2:0. V druhém dějství na skvělé představení z úvodní dvacetiminutovky navázali a náskok zdvojnásobili. V třetí části pak už jen pohodlné vedení hlídali až do závěrečného hvizdu, po němž získali zasloužené tři body. Pomyslnou třešničkou na dortu byla nula Marka Mazance a především první extraligový bod Radima Šaldy.

Trenéři Mountfieldu neměli po dvou výhrách v řadě nejmenší důvod ke změnám v sestavě, a tak do utkání se Zlínem nastoupila stejná sestava, která odehrála předcházející duel proti olomouckým Kohoutům. V bráně se znovu objevila jednička Východočechů Marek Mazanec.

Celek z města pod Bílou věží dvakrát skóroval

Střetnutí Ševců se Lvy bylo zpočátku spíše opatrné. Oba celky se vzájemně oťukávaly a dbaly především na precizní defenzívu. První zajímavější šanci měl asi po třech minutách Zámorský, k němuž se touš odrazil po sraženém zakončení Dragouna. Obránce Hradce však namířil svůj pokus přímo do náruče Kašíka. Na druhé straně poprvé prověřil Mazance Claireaux, jenž vyslal střelu od pravého hrazení, kterou brankář Mountfieldu ukryl ve výstroji, ač si nebyl zcela jist, kde puk má.

V osmé minutě padla první branka a radovali se z ní Východočeši. Jordann Perret zavelel po akci Zlína k protiútoku, šikovně si ve středu kluziště obhodil dva soupeře, dostal se do úniku a zbrkle reagujícího Kašíka, který šel příliš rychle k ledu, snadno bekhendem přehodil – 1:0 pro Hradec. V další akci pak francouzský štírek pronikl přes beka a dral se před bránu, nicméně mu byl odpískán faul za držení hole.

V přesilovce Moravanů nebezpečně vypálil Ferenc, ale ránu do teploměru si Mazanec pohlídal a kotouč mezi rukou a tělem sevřel. Lvi následně přestáli další oslabení po poměrně sporném vyloučení Rákose. Pak ale dostali příležitost v podobě přesilové hry a tu parádně zužitkovali již po deseti sekundách. Cingel přihrál zpoza brány na vrchol kruhů, odkud svou ranou propálil Kašíka Radim Šalda, jenž si tak připsal svůj první extraligový bod. Zlín na nástup Hradce reagovat nedokázal a prohrával tak po prvním dějství 0:2.

Východočeši zdvojnásobili svůj náskok a kontrolovali hru

Nástup do druhé třetiny byl podstatně živější než start první části, snad i díky tomu, že Lvi dohrávali početní výhodu, na kterou navázala přesilovka Beranů. Větší šance však přišly až při vyrovnaném počtu hokejistů na ledě. Cingel našel na levém kruhu Červeného, jenž však svou ranou bránu Zlína minul. V čase 25:28 už Mountfield mířil přesně a vedl 3:0. Cingel ve středním pásmu předal puk Radku Pilařovi, který se prohnal mezi beky Ševců a bekhendem propálil Kašíka mezi betony.

Následovala poněkud hlušší část duelu, během níž si ani jeden tým nevytvořil větší šanci. Tu ukončil ostrý zákrok zezadu, jímž poslal Okál na led Filipa Pavlíka a dal tak Lvům další přesilovku. V ní pálil z vrcholu pravého kruhu Zámorský, ale bránu soupeře přestřelil. Mountfield pak měl i štěstí, po přihrávce Okála zpoza brány se v předbrankovém prostoru zjevil Dufek, jenž ale Mazance ranou mezi betony nepřekonal.

O chvíli později se snažil ranou z větší vzdálenosti nachytat Kašíka na švestkách Cingel. Ale brankář Zlína byl tentokrát pozorný a kotouč ukryl v náruči. Následně však na pravé straně nahodil motory Radovan Pavlík, jenž doslova proletěl podél hrazení a ranou na přední tyč pokořil gólmana Ševců počtvrté. Po čtyřiceti minutách tak svítilo na světelné tabuli skóre 4:0.

Hradec hlídal výsledek a nadále předváděl parádní hokej

Na začátku třetího dějství fauloval Köhler a Lvi tak mohli zahájit tuto třetinu náporem, Filip Pavlík to zkoušel z levé strany, Vincour z pravé, leč oba mířili trochu nepřesně. Následně šli Zlínští do přečíslení dva na jednoho, ale zakončení jejich akce jen reflektovalo jejich rozpoložení v utkání – šance vůbec nebyla zakončena. Později se to povedlo Šlahařovi, ale jeho pokus z levého kruhu ukryl Mazanec v lapačce.

Ševci se snažili, ale jejich příležitosti nebyly proměňovány. Gazdův projektil z levého kruhu měl přesnost i razanci, jenže Mazanec jej poslal holí do ochranné sítě. Na druhé straně se z podobného místa zkoušel prosadit Šalda, ale Kašík byl na ledě brzy a betony sklapl včas. Poté unikl obraně Zlína Jergl, jenž šel sám na bránu Beranů, ale svou forhendovou kličkou ani dorážkou strážce svatyně Moravanů nepokořil.

Východočeši v závěru na tempu neubírali, nadále předváděli pohledný hokej a vytvářeli si šance. Radovan Pavlík v další příležitosti mířil z levého kruhu těsně vedle bližší tyče zlínské svatyně. Uzavřít střelecký účet mohl muž, který jej otevřel. Perret se na konci zápasu znovu dostal do úniku, ale tentokrát bekhendový blafák se zasunutím mezi betony nevyšel. Hradeckým to však vadit nemuselo, ve Zlíně vyhráli 4:0 a více než přesvědčivý výsledek jim slušela předvedená hra, jejíž úroveň byla skvělá po celých 60 minut.