st 19.12.2007 | Daniel Višňák, Lukáš Souček

Hradec přetlačil Ml. Boleslav v deváté sérii nájezdů a bere dva body

V Hradci Králové se hrálo utkání dvou předních celků české prvoligové skupiny. K vidění byl pohledný, rychlý a technický hokej. Ač v základní hrací době padly celkem čtyři branky, postarali se o ně pouze dva hráči. Hosté šli do vedení v 15. minutě po brance Eiselta. Domácí ale krátce po polovině zápasu vyrovnali díky přesnému zakončení Martina Koudelky. I zbylé dvě trefy padly ve stejném pořadí se stejnými autory. Na nerozhodném výsledku nezměnilo nic ani prodloužení. V samostatných nájezdech muselo jet celkem devět hráčů, než se rozhodlo o druhém bodu. Nakonec ho získali domácí po fantastickém zásahu brankáře Koutského při penaltě Nouzy a proměněném nájezdu Milana Karlíčka.

Hned v úvodu zápasu musel řešit mladoboleslavský brankář Martin Růžička rychlý úprk Michala Pavlů, jeho střelu ale vyrazil ramenem. Krátce na to měl hradecký obránce Pavlů další nebezpečnou střelu, Růžička měl znovu co dělat, ale puk za svá záda nepustil. Vzápětí dostaly oba týmy výhodu po jedné přesilové hře. V obou případech však brankáři zasahovat nemuseli. Skóre se poprvé měnilo až v 15. minutě. Drobného zaváhání hradecká obrany využil Václav Eiselt, který schoval svoji střelu za stínícím hráčem, trefil se přesně k tyči – 0:1. Ve zbytku třetiny byli hosté mírně aktivnější, skóre se však už nezměnilo.

Druhá třetina začala náporem Středočechů, domácí mohli děkovat pouze výbornému brankáři Koutskému, že skóre bylo stále stejné. Asi největší příležitost hostů měl Richard Král. Když už se zdálo, že hosté Koutského překonají, vyšvihl východočeský brankář proti střele kanonýrka hostů pravý beton a puk zastavil. Domácí měli snížení na holi při vlastním oslabení, ale Haluza svůj výpadek do zdárného konce nedovedl. To se povedlo až ve 34. minutě Martinu Koudelkovi, jenž zamířil přesně po krásném pasu Petra Sakrajdy – 1:1. Hradecké vyrovnávací branka nabudila, ale stav zůstal i do navršení 40 minuty nerozhodný.

Vítr z plachet vzala domácím hned z kraje třetího dějství rychlá branka hostů. Chytrou přihrávku Mikulíka zužitkoval střelou k tyči Václav Eiselt – 1:2. I přes inkasovaný gól se hráči HC VCES tlačili za vyrovnáním, v cestě jim ale stál výborný brankář Růžička. Ten se činil zejména ve 46. minutě, když zlikvidoval hned dvě veliké šance Petra Haluzy. Domácí útočník na mladoboleslavského brankáře uháněl dvakrát úplně sám, ani jednou puk pod jeho betony ale neprotlačil. Když v samém závěru utkání nerozhodli ani Šeda s Koudelkou, i napodruhé v letošní sezóně skončil zápas mezi Hradcem Králové a Mladou Boleslaví po základní hrací době nerozhodně 2:2.

V prodloužení se diváci branky nedočkali a tak o vítězi museli rozhodnout stejně jako na konci října samostatná nájezdy. Za hosty v nich uspěl Král a Sedlák, za hradecké Kadlec a po něm i Koudelka, definitivní rozhodnutí ale zaznamenal až v deváté sérii domácí obránce Milan Karlíček.

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradce Králové):
První třetinu jsme byli lepší, měli jsme tlak. Zrovna ve chvíli, kdy jsme dostali přesilovku, tak jsme po jejím konci chybovali a inkasovali zbytečnou branku. Pak jsme, dá se říct, přežili začátek druhé třetiny, kdy soupeř měl asi dvě, tři vyložené šance. Naštěstí je pochytal brankář Koutský. Následně jsme hru stáhli na tři pětky a byli opět mírně lepším, aktivnějším týmem. Srazil nás ale znovu druhý, docela laciný gól. Petr Haluza měl na holi tři góly, vyrovnání jsme si zasloužili. Na nájezdech je to už o štěstí a my jsme rádi, že jsme v nich uspěli, i když to bylo až na devátý pokus.

Jan Votruba (hlavní trenér Ml. Boleslavi):
Dneska jsme viděli kvalitní zápas odehraný ve vysokém tempu. Nic mu nechybělo. Remíza po základní hrací době je spravedlivá. V nájezdech byl Hradec o trošku šťastnější než my. Vcelku s bodem jsme spokojeni. Samozřejmě, že dva nebo tři by byly lepší, ale vzhledem k tomu, že jsme sem jeli s dvěma juniory do obrany, tak jsme obstáli. Hradec hraje poslední dobou ve výborné formě a tu potvrdil i dnes.