út 25.10.2005 | Daniel Višňák

Hradec prohrával 3:0, dokázal vyrovnat, ale vítěznou branku už Východočeši za Lakosila nedopravili

Úvodem z toho nejhoršího snu si prošli Energetici v úterní předehrávce s Prostějovem. Ve 13. minutě první třetiny prohrávali už 0:3, dvacet vteřin po třetím gólu Jestřábů ale snížili Martinem Koudelkou na 1:3 a když Východočechy podržel v polovině zápasů skvělým zákrokem brankář Vladislav Koutský, který vystřídal po třech rychlých brankách v úvodní části smutného Duška, dokázali hradečtí snížit Miroslavem Fišerem na 3:2 a záhy Pavlem Suchým vyrovnat. Ve třetí třetině měli hosté dvě tutovky které volaly hlasitě po rozhodnutí, po nich ještě Pavel Suchý nastřelil minutu před koncem řádné hrací doby Lakosilovu tyč. Štěstí si asi hosté vybrali zvratem zápasu, což potvrdily i nevyužité šance z prodloužení, Prostějov si tedy s Hradce rozdělil po bodu za remízu 3:3.

V prvních dvaceti minutách viděli diváci v Prostějově hned čtyři branky, ku smůle hostů ale tři v jejich síti. Skóre utkání otevřel nejprve v 5. minutě střelou kousek před Duškovým brankovištěm Jiří Řípa. Energetici měli na holi vyrovnání hned dvakrát, nejprve při úniku Romana Vondráčka a poté i po stejné individuální akci Patrika Fořta, Lakosila však nepřekonali a tak to byli Jestřábi, kdo znova udeřil. V polovině úvodní části rozsvítil podruhé za Duškem červené světlo bleskově po vyhraném buly tvrdou střelou Martin Pecha a když za další dvě minuty využili domácí přesilovou hru Vladimírem Lukou, s hradeckými to vypadalo špatně. Tomáš Dušek odjel rozzlobený na střídačku, v hradeckém brankovišti ho vystřídal mladíček Koutský. Netrvalo ani dvacet vteřin a Energetici vykřesali jiskřičku naděje po milimetrové teči Martina Koudelky, který snížil na 3:1. Hra se stále přelévala ze strany na stranu, velikou šanci ke druhému gólu měli hosté v samém závěru úvodní dvacetiminutovky, ale dvojnásobnou početní výhodu nevyužili a tak trval stále dvoubrankový náskok Prostějova.

Ze začátku druhé třetiny si nejprve zahráli Jestřábi dvě přesilové hry, Hradec dostat tuto výhodu jednou, ani jeden tým ale v převaze jednoho muže v poli branku nevstřel a tak čekali diváci na další zajímavý moment až do 33. minuty. Ve vlastním oslabení dostal přihrávku před úplně volnou hradeckou branku třinecký obránce ve službách Prostějova Všetečka, udělal Koutskému blafák, ale hradecký brankář ve chvíli, kdy už puk směřoval do jeho branky vymrštil nezištně svůj beton a Všetečkovi nedovolil skórovat ani z tvrdé dorážky, tento zásah hradeckého brankáře byl opravdu výstavní a jako by nastartoval hosty k mohutnému obratu. Nejprve ve 36. minutě snížil na 3:2 ve svém první letošním zápase za Hradec Miroslav Fišer, kterého ideálně našel přihrávkou Ondřej Potůček. O další dvě minuty bylo v hradeckém táboře ještě veseleji. Martin Koudelka přihrál před Lakosilem číhajícímu Pavlu Suchému a ten střelou bez přípravy překonal domácího brankáře potřetí a bylo vyrovnáno 3:3.

V závěrečné třetině hra ubrala na tempu ve srovnání s těmi předešlými, blíže ke vstřelení rozhodují branky měli ale hosté. Když se ale neprosadil po vlastním uvolnění před Lakosilem Vondráček a po něm nevyužili v 56. minutě svou přesilovou hru, měl rozhodnutí na své holi Pavel Suchý, ani jemu ale štěstí v koncovce nepřálo, Lakosila pro tentokrát zachránila pravá tyč. Aby toho nebylo pro hosty málo, necelou minutu před koncem mohl rozhodnout o zisků tří bodů proto Východočechy Patrik Fořt, ale ani on z další slibné pozice neuspěl a tak zápas dospěl do pětiminutového prodloužení.

V něm se smůla lepila hostům na hole i nadále, nejprve neprostřelil už po něolikáté v zápase Lakosila Patrik Fořt z přečíslení s Koudelkou a když ani vřetinu před koncem prodloužení netrefil bombou Martin Kašík z bezprostřední blízkosti domácí branku, rozdělily si oba týmy po jednom bodu za remízu 3:3.