po 20.12.2004 | Daniel Višňák, Tomáš Kubánek

Hradec si veze z Opavy důležité tři body za výhru 3:0

Před utkáním mezi Opavou a Hradcem Králové všechny hráče velmi zarmoutila tragédie, která se stala ostravským hokejistům při jejich cestě k utkání do Berouna a jako by se tato nálada přenesla i do samotného zápasu, zejména do první třetiny, která skončila 0:0. Úvodní branku viděli diváci v Opavě hned z kraje té druhé, když Šlupinu prostřelil hradecký kapitán Stanislav Mečiar. V závěrečné části hry se útoky přelévaly ze strany na stranu, ale šťastnější byli přeci jen hosté, když se v 50. minutě dostali po dorážce Pavla Suchého do vedení 2:0. Na konečných 3:0 upravil při power-play Tomáš Martinec.

První třetina zápasu nepřinesla nikterak zajímavou hokejovou podívanou co se týče gólových šancí. Hradec zahrozil na začátku zápasu, kdy se pokus Jiřího Cetkovského otřel o pravou Šlupinou tyč, domácí měli velikou příležitost ke vstřelení první branky v druhé polovině úvodní části hry, to hráli více jak minutu ve dvojnásobné početní výhodě, Hradec se však ubránil, a tak svítil na ukazateli po dvaceti minutách bezbrankový stav.

Ve druhé dvacetiminutovce měli nejprve několik šancí ze svižného náskoku domácí, ale byl to Hradec, kdo v utkání brankově udeřil jako první. Ve 22. minutě se puk po rychlé kombinaci Becka s Fořtem dostal na modrou ke kapitánu Stanislavu Mečiarovi, který přesnou střelou pod Šlupinovu vyrážečku otevřel skóre zápasu. Druhý nejzajímavější moment druhé třetiny byl k vidění ve 37. minutě, to se sám před Šlupinou ocitl znovu hradecký kapitán, tentokrát však neuspěl a stejně tak si vedl i dorážející Patrik Beck, a tak se ani přes předčasnou radost Jaroslava Roubíka stav neměnil.

Ve třetí třetině se hra přelévala ze strany na stranu, ale přeci jen šťastnější byli hosté, kteří se zásluhou bezprostřední tvrdé dorážky Pavla Suchého dostali v 50. minutě do dvoubrankového vedení. To pojistil ještě dvě minuty před koncem zápasu při power-play domácích střelou do prázdné opavské branky Tomáš Martinec. Alexandr Hylák udržel v zápase čisté konto a přispěl tak velikou měrou k důležitému hradeckému vítězství.

Alexandr Hylák 60 28 0 28 100,00 0 0

Josef Doboš (Opava): Hradec byl silný soupeř, což potvrzuje i jejich postavení v tabulce. Nám dneska nehrálo hodně hráčů, kteří jsou zranění nebo odcházejí do jiných klubů, takže jsme museli nasadit hodně juniorů. Další věc, na kterou se ale nechcu vymlouvat, byla odpolední tragická havárie autobusu ostravského mužstva. Všichni tam známe hodně kluků, takže to na nás nemohlo nedolehnout. Hráči však bojovali, za což je musím pochválit. Bohužel jsme dostali první branku my a nenašli jsme pak už sílu výsledek otočit.

Ladislav Kolda (Hradec Králové): Chtěli jsme napravit domácí výpadek s Berounem, což se nám povedlo. Hráli jsme zodpovědně, nepouštěli jsme domácí do šancí, nedokázali využít přesilovku pět na tři. Do vedení jsme se naopak dostali my, což dneska rozhodlo.