út 19.2.2008 | Daniel Višňák

Hradec to dokázal a je stále ve hře! V Třebíči vyhrál 4:1

Bez zraněného Martina Koudelky, ale s útočním duem Kolář – Starý z Pardubic přijeli hradečtí hokejisté ke čtvrtému utkání prvního kola play-off do Třebíče. Právě pardubičtí mladíci si v utkání připsali dvě branky a výrazně se tak podepsali pod veledůležitou výhru 4:1, která udržela Hradec ve hře o postup do čtvrtfinále play-off. Základem vítězství Východočechů byla první desetiminutovka utkání, kdy hosté skórovali hned třikrát. V prostředním dějství ale domácí hosty zatlačili do obrané ulity a jen díky výtečně chytajícímu brankáři Vladislavu Koutskému držel Hradec po 40 minutách vedení 3:1. Svůj náskok pojistili hráči HC VCES v 56. minutě čtvrtým gólem. Série se tak stěhuje zpět do Hradce, kde se ve čtvrtek od 18:00 rozhodne, který z týmů bude slavit postup do čtvrtfinále.

Nutnost vyhrát, jiná možnost pro Hradec v Třebíči neexistovala, jinak by pro hráče HC VCES letošní sezóna skončila. Tento fakt hosty nabudil a byli to oni, kdo byl od prvních minut zápasu aktivnější. Ve 4. minutě dostali hradečtí možnost dvojnásobné přesilové hry a touto nabídkou nepohrdli. Kadlecovu přihrávku uklidil za Luňákova záda rychlou střelou Patrik Fořt. V době, kdy skočil na led druhý vyloučený třebíčský hráč, napřáhl na modré Milan Karlíček a Pavel Suchý tečí těsně před Luňákem poslal hosty do dvoubrankového vedení. V polovině úvodního dějství předvedla parádní akci i pardubická formace Janů Starý – Kolář – Šeda, když si dva prvně jmenovaní vyměnili puk a přesnou střelou zakončili pod vyrážečku domácího gólmana – 0:3. V samém závěru úvodního dějství měli výhodu dvojnásobné početní převahy i domácí, ale Koutský společně se svými spoluhráči snížení nedovolili. Hradecký brankář jen doložil veliké odhodlání hostů, když do finální dorážky Třebíče skočil i bez přilby, kterou při předchozím zákroku ztratil.

Ve druhé třetině se obraz hry změnil, domácí převzali otěže utkání a Hradec byl pod tlakem. Horácké Slávii pomohla k náporu i série přesilových her, z toho dvě dokonce přes minutu trvající v převaze dvou mužů v poli. Kýžený tlak hráčů z Vysočiny přinesl snížení ve 34. minutě, kdy se puk za Koutského dopravil vysokým obloučkem Nahodil. Třebíč byla rázem na ledě všude o krok blíže a hostům se jen stupňovaly horké chvíle na ledě. Tlak Třebíče gradoval se závěrem druhé dvacetiminutovky. Ve 38. minutě se v roli zaskakujícího brankáře ocitl Jan Starý, který z brankové čáry vytahoval jasnou gólovou dorážku domácích.

Ve třetí třetině se domácí snažili o snížení, jenže v hradecké brance stál vždy jistě připravený brankář Koutský. Naopak v době stupňujícího finiše Třebíče udeřila podruhé v utkání druhá formace hostů. Střelu Jana Šedy ještě Luňáka vyrazil, ale na dorážku Jana Starého, který už mířil do prázdné branky, zareagovat nestihl – 1:4. Ve zbylých necelých čtyřech minutách si už hosté své vedení pohlídali. Těsně před koncem ještě viděli diváci pěstní výměnu Sedláčka s Fořtem, která udělala tečku za čtvrtým utkáním play-off. Hradec si tak veze z Třebíče důležité vítězství, jež ho udrželo ve hře o postup do čtvrtfinále. Rozhodující páté utkání přivítá ve čtvrtek hradecký ČEZ Stadion.

Předprodej na rozhodující utkání 1. kola play-off začne ve středu od 10:00 v prodejně Střída Sportu na ZS a v restauraci Rychtářka na Pospíšilově třídě.