ne 20.1.2019 | Anna Marie Kokrhounová

Hradec uhájil svou tvrz posedmé v řadě. Vítkovice porazil 3:1

Od začátku prosince Východočeši pod Bílou věží vždy vyhráli, stejnou bilanci si udrželi i proti Vítkovicím. Za výhrou vykročili brankou už v první třetině, těsný náskok pak usilovně bránili až téměř do konce. Klid na hokejky přinesl Lvům pět minut před sirénou navrátilec Lucas Lessio, který rozhodl o hradeckém triumfu 3:1.

Po dvouzápasové pauze se mezi tři tyče vrátil Jaroslav Pavelka. V obranných řadách nedošlo k žádné obměně, zraněného Michala Dragouna však na centru čtvrté formace vystřídal Roman Kukumberg. Matěj Chalupa a Matej Paulovič se na křídlech svých formací prohodili.

Rychlé tempo hry sedlo lépe Hradci

Oba celky do zápasu vstoupily aktivně a hra se přelévala napříč všemi pásmy. Radek Smoleňák kličkoval před Bartošákem, jeden z vítkovických obránců však jeho manévry stihl včas zastavit. Následně na Pavelku uháněl téměř sám Radoslav Tybor. Jeho střela však zasáhla pouze brankářovu výstroj.

Tempo utkání eskalovalo a v polovině první třetiny nabídlo několik slibných šancí. Jakub Lev mohl otevřít skóre zápasu, ale z levého kruhu minul hradeckou svatyni. Na druhé straně měli Lvi ještě výraznější příležitost skórovat. Patrik Miškář s kotoučem obkroužil branku hostí a mohl ho zasunout až za brankovou čáru. Puk však skončil pouze v brankovišti a následně byl vítkovickými obránci odpálen do bezpečí.

Největší šanci úvodní dvacetiminutovky měl na své hokejce Jan Schleiss, z mezikruží ale trefil jen břevno Pavelkovy branky. Vítkovice poté zatlačily domácí v obranném pásmu, první gól utkání však padl z hradecké hokejky. V 15. minutě od modré čáry pálil Daniel Rákos, jehož střelu k bližší tyčce si Bartošák sám nešťastně srazil do brány – 1:0. Ridera pak dostala příležitost skóre vyrovnat při přesilové hře. To se jí však nepovedlo a do kabin tak o něco šťastněji odcházeli domácí.

Druhá perioda přinesla po gólu na každé straně

Začátku druhé třetiny předcházel výpadek elektřiny a Moravané tak zažádali o čtyřminutové prodloužení přestávky. Tuto lhůtu nedodrželi, sudí jim však nakonec dvouminutový trest neuložili. Hra tedy pokračovala, malé zdržení jí na tempu ale vůbec neubralo. Nejdříve na Bartošáka sám unikal Maris Bičevskis, jeho zakončení však vítkovický gólman vystihl. Východočeši následně hosty dostali pod tlak, své vedení ale navýšit nedokázali.

Tempo hry výrazně ovlivnila také vyloučení. Při vlastním oslabení si před Pavelku vybruslil Roman Szturc, svou střelou však trefil hradeckého gólmana pouze do hrudi. V další přesilové hře se ale domácí prosadili už podruhé v utkání. Krátce po vhazování se kotouč dostal k Filipu Pavlíkovi, který svým prudkým projektilem propálil Partika Bartošáka – 2:0.

Hradec byl stále aktivnějším celkem. Přihrávku před Bartošákem si ale Roman Kukumberg ideálně nezpracoval a vítkovického brankáře výrazněji neohrozil. V závěru dvacetiminutovky hrály oba celky ve čtyřech. Hra v tomto poměru se lépe vydařila Vítkovicím a 21 sekund před druhou sirénou snížili hosté na 1:2. Lukáš Kucsera obral domácí o kotouč a prostřelil Pavelku.

Rideře se vyrovnat nepodařilo, Hradec zvyšoval

Do poslední periody vstoupil Mountfield s výhodou jednoho muže v poli navíc, tu však využít nedokázal. Naopak Vítkovice se snažily překlopit utkání na svou stranu. V následné přesilovce se jim ale vůbec nedařilo a Hradec stále držel jednobrankový náskok.

Hra v početní výhodě šla lépe domácím. Filip Pavlík se mohl stát dvougólovým střelcem, ale od modré čáry trefil pouze tyč svatyně Ridery. V plném počtu se Moravanům nedařilo usadit se v útočném pásmu a Lvi je pokaždé vyháněli až daleko od hradecké branky. Patrik Zdráhal se snažil Pavelku překvapit střelou z vrcholu kruhů, hradecký gólman ale jeho pokus v pohodě chytil.

Naději Moravanů na vyrovnání však čtyři minuty před koncem definitivně zhatil Lucas Lessio. Ten ve svém druhém klání po návratu od zranění ujel Vítkovickým po levé straně a kotouč Bartošákovi bekhendem zasunul mezi betony – 3:1. Ridera se mohla ještě pokusit skóre korigovat, po dvou vyloučeních a osobním trestu Lva k tomu však šanci nedostala. Mountfield tak na svém ledě zvítězil posedmé v řadě a připsal si důležité tři body do tabulky.

Maris Bičevskis 0 0 0 -1 2