út 8.8.2006 | Daniel Višňák

Hradec v Pardubicích prohrál 4:0, úspěšný byl pouze v závěrečných nájezdech

Třetí přípravné utkání sehráli v úterý hradečtí Energetici. Tentokrát jejich cesta nevedla nikam daleko, střetli se totiž s nedalekými Pardubicemi. Předloňský extraligový mistr se musel v úvodu utkání bránit převaze hostů, ale poté dokázal vytěžit z minima maximum, což nakonec úterní duel rozhodlo. Hradečtí inkasovali během úvodních dvaceti minut hned čtyři branky, na ty ve zbývajících dvou třetinách nedokázali odpovědět a tak prohráli s extraligovým týmem Moelleru 0:4. Těšit je může alespoň závěrečný penaltový rozstřel, v něm díky brance kapitána Jaroslava Roubíka zvítězili 1:0.

Úvod první třetiny patřil Hradeckým, ale pro ně jakoby byla branka Lašáka zakletá. Nejprve se otřela střela Roubíka o jeho pravou tyč a efektivní kolečko před Lašákovou brankou nedotáhl do zdárného konce ani Koudelka. Staré známé pravidlo nedáš dostaneš potvrdili Pardubičtí hned z protiútoku. Z přečíslení využil Andrašovského přihrávku v první gól Tomáš Rolínek. V polovině úvodní části rozradostnil domácí publikum podruhé přesnou střelou do horního růžku Hylákovy Jiří Cetkovský – 2:0. Časomíra neukrojila ani další půl minutu a hradecký brankář lovil po střele Ondřeje Zdeňka puk ze své branky potřetí. Když Energetikům ke vstřelení branky nestačila ani další porce šancí, přišel znovu zákonitý trest. Ve vlastním oslabení dostal přesný pas do jízdy Michal Tvrdík, jenž stanovil konečný stav po dvaceti minutách – 4:0.

Ve druhé části ubylo zajímavých momentů před oběma brankáři, přesto se v několika případech skóre změnit mohlo. Nejprve domácí nevyužili hradecké zaváhání v rozehrávce, na druhé straně se neujala ani prudká střela Mocka, ta se jen otřela o levou tyč Koutského branky, jenž v polovině zápasu vystřídal v brance Moelleru Lašáka. Hosté měli v závěru prostřední části - výhodu přesilové hry, ale ani ta ke gólu nevedla.

Ve třetí třetině se Hradec sice znovu tlačil před pardubickou branku, ale nebezpečnější byli domácí. Nejprve vystrašila Hyláka dělovka Novotného, jenž se otřela o horní brankovou konstrukci Energetiků. Následně musel Hylák vychytat i další pokusy Moelleru. Blýsklo se ale i na druhé straně, mladíček Koutský se vytáhl zejména při dělovce hradeckého kapitána Jaroslava Roubíka, ta si společně se zásahem pardubického benjamínka vysloužila hlasitý potlesk tribun ČEZ Arény. Po 60 minutách tak zápas skončil výsledkem 4:0, oba týmy si ještě ale zahrály pětiminutové prodloužení včetně zakončení v podobě penaltového rozstřelu.

V nastavených pěti minutách branka nepadla. Po penaltovém rozstřelu byli šťastnější hosté, kteří díky precizně provedenému blafáku kapitána Roubíka zvítězili 1:0.

Nájezdy jeli za Pardubice: Blažek, Rolínek, Tvrdík, Hlinka, Čaloun
Hradec: Koudelka, Roubík, Fišer, Potůček, Haluza.