ne 1.3.2015 | Lenka Jonešová, Lukáš Štěrovský

Hradec v posledním zápase sezóny neuspěl na Kometě, ve čtvrtfinále vyzve Spartu!

Poslední zápas sezóny 2014/15 měl pro Hradec Králové zvláštní význam. Pokud by Hradečtí uspěli a současně by Sparta získala alespoň dva body v zápase s Třincem, utkali by se Východočeši ve čtvrtfinále vyřazovací části právě s Kometou Brno. Jenomže první podmínka splněna nebyla. Hradečtí hokejisté dvakrát inkasovali z hole Jana Hrušky, o korekci se postaral Petr Beránek, to ale bylo ze strany Mountfieldu vše. V play-off se tak střetne s pražskou Spartou!

Do posledního zápasu základní části Tipsport extraligy nastoupili hokejisté Mountfieldu ve stejné sestavě, v jaké nastoupili v posledním vítězném utkání s Olomoucí. V první útočné formaci tak stále chyběl kapitán Šimánek, a do hradecké svatyně se i tentokrát postavil Ondřej Kacetl.

Skóre po první třetině vyznělo lépe pro Kometu

Utkání v hale Rondo nebylo specifické pouze tím, že se jednalo o 52. kolo. Pikantnější byl fakt, že právě celek Komety na Hradecké mohl připadnout ve čtvrtfinále play-off. Hned v 5. minutě si ale hokejisté Mountfieldu zkomplikovali zápas faulem, po kterém následovala hra v početní nevýhodě. Domácí se ale nedokázali usadit v pásmu a nenadělali Kacetlovi téméř žádné problémy. Po skončení přesilovky si na druhé straně vytvořili pěknou příležitost Vantuch s Beránkem, nicméně ani jejich kombinace gólem neskončila.

V 10. minutě Hradeckým pořádně zatrnulo. To když se Káňa dostal do brejku a uháněl na Kacetla, který ale nakonec mnoho práce neměl, protože Káňova střela mířila nad branku hostí. O několik sekund později se už za Kacetlem rozsvítilo červené světlo a brněnští hokejisté se mohli poprvé radovat. Jan Hruška z pravého kruhu našel skulinku mezi hradeckými beky a střelou do horního růžku Kacetlovy svatyně otevřel skóre zápasu – 1:0.

Po následném faulu Skokana se hráči Mountfieldu znovu museli bránit ve čtyřech, Kometě se přesilová hra příliš nepovedla, a tak se skóre neměnilo. Na druhou stranu se poté ještě vydal Dietz, jehož pěkná individuální akce ale Čiliaka o čisté konto nepřipravila.

O jediný gól Hradce se postaral Beránek

Vstup do druhé periody se Brněnským povedl nejlépe, jak mohl. Hned v jednadvacáté minutě se totiž druhý nejproduktivnější hráč Komety prosadil znovu a přetavil přesilovku ve vedení 2:0. Z téměř identického místa jako při prvním gólu se podruhé v zápase trefil Jan Hruška.

Ve 22. minutě se Hradečtí poprvé v utkání dočkali hry v početní výhodě. Přesilovka se jim vůbec nevyvedla, jenže hra pět na pět poté vydržela jen pár sekund. Koreis zahákoval Tvrdíka, a tak měli Hradečtí další možnost změnit průběh zápasu. Hostujícím hráčům se znovu nedařilo usadit v pásmu, naopak do brejku ujel Jan Hruška, jehož nedovoleně zastavil Vašíček, a bylo nařízeno trestné střílení. Hruška mohl dovršit hattrick, ale ledabylým zakončením Kacetlovi hlavu nezamotal.

Hra se přelévala ze strany na stranu, nicméně otěže zápasu držel celek Komety. Ve 32. minutě se ale radovali i hokejisté Hradce Králové. Po výborné práci Vantucha se puku ujal Trvdík, jenž přihrál na nikým nehlídaného Petra Beránka, který vymetl pavučinky Čiliakovy branky – 2:1. Ještě chvíli před sirénou si před Čiliaka vybruslil Mertl, jemuž v poslední chvíli sjel kotouč a hostujícího gólmana tak ohrozit nedokázal.

Závěrečné dějství branku nepřineslo, body zůstávají v Brně

Stejně jako ve druhé části, i tentokrát se vstup do třetiny povedl lépe domácím. Honejsek dostal milimetrovou přihrávku od Zohorny, jehož střela jen těsně minula hradeckou branku. Na druhé straně se dostal do výhodného gólového postavení Pláněk, jehož dělovka od modré ale mířila taktéž mimo Čiliakovu svatyni.

V závěrečném dějství se oba týmy jako by předháněly ve vytváření šancí. Nejprve na hradecké straně, když si Vantuch bravurně vybruslil před hostujícího gólmana a následně také na straně Komety, kdy předvedli učebnicovou souhru Němec s Ptáčkem. Skóre na světelné tabuli se ale ani po těchto šancích neměnilo.

V 59. minutě ještě Hradečtí zkoušeli hru bez brankáře, jenže ani výhoda hráče v poli navíc jim nepomohla k vyrovnání, a tak hradečtí hokejisté zakončili základní část porážkou od Komety Brno 2:1.

Karel Beran (HC Kometa Brno):
Věděli jsme, že Hradec je po defenzivní stránce kvalitní mužstvo, moc gólu dneska ani nepadalo. Soupeři chci do play off popřát hodně štěstí, třeba se někdy dále ještě potkáme. To by byl úplně nejlepší scénář.

Peter Draisaitl (Mountfield HK):
Bylo těžké najít do zápasu motivaci. Chtěli jsme v Brně odehrát zápas bez velkých spekulací, vypadalo to, že Kometa taky. Hrál se dobrý hokej, chci Kometě pogratulovat ke třetímu místu a hodně štěstí do play off.