po 9.10.2006 | Daniel Višňák

Hradec vedl v Brodě o tři branky, ale o vítězi musely nakonec rozhodnout až nájezdy

Hradečtí sice v H. Brodě prohrávali, ale branka Koudelkova branka je dokázala vrátit do utkání. Ve druhé třetině hosté dokázali třikrát překonat Nerudu, kdežto Hylák neinkasoval ani jednou a tak vedli Energetici na Vysočině po 40 minutách 4:1. I v závěrečném dějství nic zprvu nenasvědčovalo tomu, že by mohli hosté povzbuzování zhruba stovkou svých příznivců o tři body přijít. Veliký zvrat Rebelů však odstartoval přesilovkovým gólem Endál a když z další početní převahy snížili Rebelové na rozdíl jediného gólu, bylo z utkání pořádně drama. To dokonala poslední minuta a power-play domácích, ti využili i třetí přesilovku a vyrovnali tak v čase 59:19 na 4:4. O vítězi nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nich se trefil pouze hradecký kapitán Jaroslav Roubík a rozhodl tak o zisku dvou bodů pro hosty.

Audio hodnocení V. Jeřábka

První třetina plná nepřesností zejména z hradecké strany nedovolila hostům vážněji ohrozit Nerudovu branku. Energetici hráli z kraje utkání hned tři přesilové hry, z toho jednu dvojnásobnou, ale z žádné recept na havlíčkobrodského brankáře nenašli. Domácí na druhé straně využili tradičně svou první početní převahu, na konci rychlé kombinace střílel přesně Kreuzer – 1:0. V době, kdy se i hosté ubránili dvounásobné přesile H. Brodu ujel domácí obraně Petr Domin, ten ze sóla ještě Nerudu nepřekonal, ale dojíždějící Martin Koudelka uklidil kotouč mezi jeho betony a bylo to 1:1. Na druhé straně se řítil o chvíli později po signálu na Hyláka úplně osamocený Kreuzer, ten však jeho střelu vyrazil. V samém závěru úvodní dvacetiminutovky měli Rebelové další přesilovku pěti proti třem, hradečtí se s vypětím všech sil ubránili. Do druhé třetiny už ale nemohli počítat s Romanem Vondráčkem, který po jednom ze střetů odešel do kabiny pro otřesu mozku.

V prostřední části hry se výkon hradeckých zlepšil, hosté si vytvořili tlak, ze kterého dokázali vytěžit důležité branky. Nejprve přenechal ve 33. minutě puk na modré Jaroslav Roubík Petru Mockovi, ten si nabruslil až před Nerudu a bekhendem ho překonal. O další dvě minuty později hráli hosté přesilovou hru, střelec vedoucí branky Energetiků Petr Mocek napřáhl na modré, jeho dělovku domácí brankář pouze vyrazil na hůl Patrika Fořta jenž ho pohotově vrátil do havlíčkobrodské branky – 1:3. V závěru druhé třetiny měli Energetici z východu Čech další přesilovku a i tu dokázali využít. Z modré střílel Jiří Hendrich, vysoko letící kotouč nejprve tečoval Lukáš Daňo - 1:4.

Zápas, který měli hosté až do 50. minuty pod svou kontrolou nakonec doznal dramatického rozuzlení. Mohutný obrat Rebelů nastartovala přesilovková branka Lukáše Endála z 51. minuty. V 55. minutě už to bylo v Havlíčkově Brodě pouze rozdílem jediné branky, to domácí využili v pořadí již třetí početní výhodu, tvrdou střelu Roháčika od modré zastavila až síťka Hylákovy branky. Strhující finiš hráčů z Vysočiny dokonala poslední minuta zápasu. V ní hráli Rebelové další přesilovou hru umocněnou šestým hráčem v poli za gólmana Nerudu, který zamířil na střídačku. Při power-play vyhráli domácí buly, rychlou kombinací se dostal kotouč až na hůl Petra Jelínka jenž střelou bez přípravy vyrovnal na 4:4 a dokonal tak tříbrankové „mrtví vstání" domácích.

Prodloužení nabídlo po jedné stoprocentní šanci na každé straně, ale nejprve Fořt a po něm i Žák ztroskotali na chráničích brankářů a tak zápas dospěl až na penalty.

V těch padl pouze jediný gól, o který se postaral hradecký kapitán Jaroslav Roubík a rozhodl tak alespoň o zisku dvou bodů pro hosty. Po něm za Hradec jel Koudelka (tyč) a Haluza (přestřelil). Z řad Rebelů nepřekonali Hyláka Jelínek, Kreuzer a ani Kubeš.

V příštím utkání přivítají hradečtí hokejisté ve středu na domácí půdě Beroun. Utkání začíná v 18:00 a lístky si můžete zakoupit v předprodeji ve Střída Sportu na ZS. I ve středu budou mír ženy a děti do 130 cm vstup zdarma.