so 26.1.2008 | Lukáš Souček, Daniel Višňák

Hradec veze z H. Brodu bod za prohru 2:3 v nájezdech

Opět ve stále oslabené sestavě zajížděli hradečtí hokejisté na led H. Brodu. A značnou psychickou ránu dostali hned z kraje utkání, kdy se prosadil prakticky z první vážnější šance Jelínek. Východočechy ale inkasovaná branka nepoložila, naopak v 6. minutě srovnali stav zásluhou Jana Hrušky. Nerozhodný výsledek trval až do začátku třetí třetiny. V ní se opět jako první prosadili domácí, konkrétně vedení na jejich stranu strhl ve vlastním oslabení Daniel Hodek. Jenže o další vyrovnání se postaral v 56. minutě tentokrát hradecký Jan Kočan. Bonusový bod nakonec vystřelil Rebelům v samostatných nájezdech Třetina.

Zápas Halíčkova Brodu a Hradce Králové nabídl velmi svižnou podívanou. Už na začátku druhé minuty se chopil puku ve vlastní třetině Petr Jelínek, projel s ním až do útočného pásma a z pravého kruhu zamířil přesně do šibenice – 1:0. Hradečtí se však nechtěli nechat zahanbit a ve 4. minutě mohl vyrovnat Kadlec po příhře Fořta. Sám před Suchanem zamířil jen do výstroje brodského gólmana. V 5. minutě však Jan Hruška objíždí branku Rebelů a střelou mezi betony vyrovnává – 1:1. Domácí mohli jít brzy do opětovného vedení. Velké přiležitosti si vypracovali v 7. a 8. minutě Kubeš a po něm i Endál, ale oba dva ve stoprocentní šanci minuli. Následovala desetiminutová pasáž protkaná třemi vyloučenými brodskými. Hosté byli v přesilovkách neškodní, naopak v 15. minutě při rovnovážném stavu hráčů zamířil Varga po Třetinově akci do tyčky. V 17. minutě byl vyloučen i hradecký bek, ale bekhend Borovanského jen těsně minul hradeckou klec.

I druhá část nabídla spoustu krásných hokejových momentů. Jako první zahrozili hráči z Vysočiny, Borovanský našel v mezikruží volného Čermáka, ten bohužel pro Rebely zamířil do Duškovy výstroje. Poté se pomyslná miska vah mohla pohnout ku prospěchu Východočechů. Ve 25. a 26. minutě se ocitli sami před Suchanem útočníci Suchý a Kadlec. Brankář domácích byl na místě. Ve 27. minutě zaujal diváky únik dvojice Borovanský – P.Jelínek ve vlastním oslabení, střela prvního jmenovaného jen těsně minula tyčku. Na konci 33. minuty jsou vyloučeni dva hradečtí, dvouminutová početní výhoda havlíčkobrodských sice znamená ostřelování branky soupeře, ale bez brankového efektu. Největší možnosti měl především Hodek a P.Jelínek. Rebelové byli i po ukončení přesilovky následně aktivnější mužstvem. Změnit stav zápasu se i přesto nepovedlo na konci třetiny Malátovi, jehož vyjetí z úhlu a následná střela končí na betonech Duška.

Hradeckým se hned v počátku třetí třetiny naskytla sedmnáctisekundová přesilovka 5/3, ale ani hosté ji nevyužili. Naopak do vedení šli Rebelové. Ve 42. minutě v pokračujícím oslabení zachytil puk na modré čáře Borovanský, jeho sólo Dušek ještě vykryl, ale na dorážku dojíždějícího Daniela Hodka byl krátký – 2:1. Pro východočechy přinesla nepříjemnost 46. minuta, kdy byl po faulu a následných protestech vyloučen zkušený bek Toužimský na 2+10 minut, a tak hradečtí dohrávali vpodstatě na pět beků. Největší šanci přesilovky měl Petr Jelínek, ale na brankáře soupeře si nepřišel. Od 50. minuty se aktivita přelila na hokejky z Hradce. Nejprve zahrozil v 52. minutě z pravé strany Suchý, aby v 54. minutě trefil Sakrajda bekhendem dokonce tyčku. V 56. minutě se za vlastní brankou srazili dva brodští hráči a nastálého zmatku v obranné třetině domácích využil bekhendem zblízka Jan Kočan - 2:2. Oba týmy pak spíše hlídaly nerozhodný stav, tři minuty před koncem měl ještě šanci k rozhodnutí Čermák, ale nedal. V prodloužení se hrál opatrný hokej, největší příležitost měl opět agilní Čermák, ale na Duška nevyzrál. V nájezdech byli úspěšnější domácí. V prvních dvou sériích proměnili Hodek s Třetinou, netrefil se pouze Borovanský. Za hradecké proměnil v první sérii pouze Hruška, nepřesní byli Koudelka a Šeda. V Kotlině se hrál krásný prvoligový hokej, štěstí se nakonec usmálo na domácí, oslabený hradecký tým zaslouží za svůj výkon pochvalu.