st 31.10.2012 | Sanny Muharem

Hradec vrátil Mostu porážku z prvního zápasu, po výhře 4:1 si odváží tři body

Úkol zněl jasně – získat v Mostě tři body! To se Královéhradeckým nakonec podařilo. Do severočeského města vycestovali bez pardubických posil, to však ničemu nevadilo. Hned v úvodu zápasu šli totiž Hradečtí do vedení. Most dokázal srovnat ještě v první třetině, než se ale stačil uspokojit remízovým stavem, Východočeši opět vedli. Své vedení už do konce zápasu nepustili. Ve druhé periodě rozdali rozhodčí celkem pět trestů, diváci ale gól neviděli. V poslední části si pak Hradec pojistil svoje vítězství dalšími dvěma góly, po šedesáti minutách svítilo na tabuli skóre 4:1 ve prospěch Královských lvů. Ti tak Mostu oplatili první domácí porážku z malé haly.

Do sestavy se po jednozápasové odmlce vrátil David Švagrovský, naopak chybělo pardubické duo Cetkovský – Šagát. Na lavičce se jako druhý brankář objevil místo Filipa Luňáka jeho mladší kolega Michal Mahdal.

Brzké vedení Hradce

V letošním ročníku mívá Hradec problémy se vstupy do utkání. V Mostě ale nechtěl ponechat nic náhodě. Ještě se pořádně nezačalo hrát a Královští lvi se dostali do vedení. V pětapadesáté sekundě vystřelil Luděk Brož, přičemž Volke vyrazil puk před volného Milana Karlíčka. Ten už měl snadnou práci, a to poslat kotouč do prázdné branky – 0:1. Hradecké úvodní branka nakopla, Mostečtí se nemohli dostat dopředu.

Jejich první střela přišla až v páté minutě, Jakub Čech s ní ale neměl nějaké výraznější problémy. Po několika přesilovkách se nic závratného nestalo. V sedmnácté minutě se ke slovu dostal i domácí mančaft. Právě v početní výhodě se dokázali prosadit. Střelu od modré čáry v podání Hranáče dokázal usměrnit do branky Čecha lehkou tečí Jan Bojer a srovnal tak na 1:1.

Severočeši se však neradovali dlouho. Hned o devatenáct vteřin později se dostali Královští lvi znovu do vedení. Luděk Brož se postavil sebevědomě na vhazování, z něho se mu podařilo obejít dva hráče a překvapený Volke již nestihl zareagovat – 2:1.

Druhá třetina góly nepřinesla

Na začátku druhé části byli lehce aktivnější mostečtí hráči. Byl to však právě Hradec, kdo mohl přidat další gól. V pětadvacáté minutě upláchl všem svým strážcům útočník Šimon Macháň, přičemž byl při pokusu o zakončení faulován a bylo nařízeno trestné střílení. Toho se pochopitelně ujal sám postižený, avšak zakončení nezvolil zcela ideální. Martin Volke totiž zasáhl betony.

O chviličku později se pokoušel z brejku udeřit Jakub Luštinec, ani on však v samostatném úniku nedokázal přelstít domácího strážce svatyně. Následně mohl Most vyrovnat, když si před brankou Jakuba Čecha vypracoval velký tlak, Jakub Čech všechny šance soupeře zneškodnil.

Ve druhém dějství rozdal hlavní arbitr celkem pět trestů, z tohoto čísla ale ne a ne padnout gól. Nejblíže k němu měl domácí Heřman, který pálil jen o pár centimetrů vedle Čechovy branky. Do konce druhé dvacetiminutovky se už nic převratného nestalo, a tak šli Královští lvi do kabin s hubeným náskokem.

Východočeši si pojistili své vítězství

V poslední třetině chtěli Královéhradečtí udržet své vedení. V úvodu byli aktivnějším celkem, a tak se zdálo, že by to neměl být problém. V sedmačtyřicáté minutě ale mohl vyrovnat mostecký Kuběna, který se akorát vracel z trestné lavice zpět na led. Z rychlého kontru se ale nedokázal prosadit. Posléze měli severočeští hokejisté k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, tu ale neproměnili

Martin Volke pak hostům přímo namazal na další gól. Jeho rozehrávka totiž směřovala přímo na hůl Davida Švagrovského, který ihned vystřelil. Volke ještě stihl vyrazit, ale pouze před Patrika Moskala, který poslal puk za brankovou čáru – 1:3.

V závěru duelu to Mostečtí ještě zkoušeli bez brankáře. Ani tato loterie se jim nepovedla. Kosmetickou úpravu stavu na 4:1 provedl Vít Budínský, jenž poslal puk do prázdné klece. Hradec tak s přehledem získal cenné tři body.