st 28.11.2012 | Filip Červinka, Sanny Muharem

Hradec vydřel vítězství proti Berounu, po výsledku 5:2 si připisuje všechny body

Královští lvi přivítali na svém ledě berounské hráče. Diváci na hradeckém stadionu dlouhou dobu neviděli branku, v poslední dvacetiminutovce se však s góly doslova roztrhl pytel. Královéhradečtí celou dobu vedli, avšak Medvědi se nenápadně dotahovali. Nakonec si ale celou situaci svěřenci trenéra Martina Hostáka pohlídali. Za zmínku především stojí čtvrtá branka Petra Haluzy, která se zařadila do kategorie výstavních. Tento hráč se totiž prezentoval sérií kliček a nekompromisně zakončil. Hradec tak povinnost zvládl a připisuje si plný počet bodů.

Bezbranková úvodní třetina se nesla v ponurné atmosféře

Vzhledem k postavení obou soupeřů v tabulce vstupoval do utkání jako favorit tým Hradce Králové. Domácí hráči to potvrdili hned na začátku. Lvi sevřeli hostující Medvědy do svých drápů a vytvořili si několik slibných příležitostí na vstřelení branky. Zmar Berouna byl podtrhnut vyloučením jednoho z jejich bojovníků. Královským lvům chybělo ale to nejdůležitější, střelba.

Beroun byl prakticky neviditelný a jeho první střelecký pokus přišel až v polovině úvodní periody. Následně se obraz hry trochu vyrovnal. Hradecká obrana začala budit dojem, jakoby se napila otráveného nápoje a hosté se ocitali v nebezpečných pozicích, avšak všechny puky skončily na výstroji Jakuba Čecha.

Po jedné z přesilových her si domácí počínali opět jako v úvodu první periody a znovu bez brankového efektu. Těsně před koncem úvodní části přišla početní výhoda pro domácí okořeněná o dva berounské hříšníky, ta vyplynula z velké šance dva na jednoho, jejímž autorem byl ještě v minulém roce hráč Berouna David Švagrovský.

Hra postrádající náboj přinesla vytouženou branku pro domácí

Snad půltucet střel z hole domácího obránce Čížka mířilo na branku v přesilovce pěti proti třem, ale ani jedna se neuchytila. Úvod druhé části tedy znovu patřil domácím a Medvědi se jen stěží dostávali ze spárů svého soupeře. Hosté spíše zahušťovali obranné pásmo a o nic moc se nepokoušeli.

Po neuvěřitelné šanci Hendricha, který svou kličkou do bekhendu neuspěl, byla dána Berounu šance v podobě výhody o dva hráče v poli, ta zůstala bez většího náznaku nevyužita a hrálo se dále v podobném stylu.

Hra byla rozkouskována neustálými vyloučeními, a to jen přispělo k pochmurné atmosféře, která si hokej podobného typu nežádala. Diváci museli usínat. Oživení přišlo až na konci druhé třetiny, kdy se v početní výhodě prosadil Michal Tvrdík, který si po nahrávce od Šagáta povyjel z rohu kluziště na vrchol kruhů a střelou tahem vymetl levé horní víko Kůdelovy branky – 1:0. O vstřelenou branku posílení domácí posléze zvedli tempo hry a hned se divákovi muselo na tento jinak bezzubý hokej dívat o něco lépe.

Třetina bohatá na branky znamenala povinné tříbodové vítězství Hradeckých

Do třetí části vstupovali domácí opět v početní převaze, tentokrát už pouze o jednoho hráče. Jak už bylo v tomto utkání zvykem, hrálo se znovu v obranné třetině Berouna a přesně po minutě od úvodního vhazování třetí periody padl na straně Hradeckých gól, kterého docílil kapitán Martin Vágner po dorážce v nepřehledné situaci, kdy kotouč skákal v brankovišti hostů – 2:0.

Domácí měli více ze hry a Beroun se velmi trápil. Jako blesk z čistého nebe udeřil Jakub Stromko, jehož našel na modré čáře zcela osamoceného Jiří Jebavý a prvně jmenovaný se z následného nájezdu trefil nad lapačku brankáře Čecha – 2:1.

Obdržená branka domácí nikterak nepoznamenala. V polovině závěrečné části zařídil domácímu týmu znovu náskok o dvě branky útočník Michal Mikeska, ten se s pukem natlačil před brankáře Berouna a do odkryté branky dorážel Petr Haluza – 3:1. Hostům se zanedlouho znovu podařilo snížit na rozdíl jediné branky. V přesilovce se po nahození od Daniela Krejčího dostal k puku Tomáš Doležal a ten mířil úspěšně – 3:2.

Na světě bylo drama. To však odmítl Petr Haluza, který se zaskvěl úchvatnou samostatnou akcí, kdy oklamal bránícího hráče a sáhodlouhou kličkou do forhendu po zemi překonal Kůdelu v brance Medvědů – 4:2. A další a další vlna se nesla na branku hostujícího Berouna. Krásná akce střídala druhou a na rozdíl třech branek zvyšoval Vít Budínský po krásném pasu od muže zápasu Petra Haluzy – 5:2. Hradečtí si zpestřili závěr utkání a připsali si naprosto zasloužené tři body.

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové):
Potřebovali jsme se zvednout, takže za tři body jsme rádi. Bylo to ale utrápené vítězství, žádná radost z hokeje to ještě není. První dvě třetiny od nás nebyly přesvědčivé, naštěstí jsme dali gól na 1:0, který nás uklidnil. Za stavu 2:0 jsme udělali hrubou chybu a zápas se zdramatizoval. Dohráli jsme ho ale celkem v klidu. Třetí třetina už byla lepší a podařilo se nám dát i víc branek. Doufám, že výhra pro nás bude znamenat povzbuzení do dalších zápasů a už to z naší strany bude lepší a lepší.

Aleš Totter (Medvědi Beroun 1933):
Zápas jsme prohráli v prvních dvou třetinách. Nikdo nechtěl vzít zodpovědnost na sebe a čekal, že to za něj vezme spoluhráč. Na ledě nebyla z našeho týmu žádná osobnost, která by to vzala na sebe. V poslední třetině, kdy jsme se dostali do kontaktu, jsme vždy udělali individuální chybu. Solidní zápas z našeho týmu odehráli Jiří Jebavý a Jakub Stromko.