so 7.10.2006 | Daniel Višňák

Hradec za stavu 6:1 inkasoval tři branky, vítězství si ale vzít nenechal

Kadaň měla do zápasu výborný vstup, už po 48 vteřinách hry se dostala do vedení zásluhou Stavenského. Tento náskok ale Severočechům vydržel pouze chvíli, po dvou rychlých gólech vedli poprvé v zápase hosté, kteří do konce úvodní části svůj náskok navýšili už na 1:4. Ve druhé třetině zvýšil hradecký kapitán Jaroslav Roubík na 5:1 a když přidal šestou branku ve 47. minutě Daniel Volráb vypadalo to na jasnou záležitost Energetiků. Kadaň však za další dvě minuty vstřelila hned tři góly a ze zápasu bylo pořádné drama. Odpor znovuzrozených domácích zlomily až dva rychlé góly hostů ve vlastním oslabení, na 7:4 zvýšil Martin Koudelka a hned z další akce vrátil klid na hradecké hole druhým gólem v zápase kapitán Jaroslav Roubík.. Poslední slovo v zápase měli domácí, ti v 56. minutě zkorigovali na konečných 5:8.

Audio hodnocení J.Mičky

Za zvuku trubek kadaňských fanoušků se hned v úvodu klání blýskl nádherným sólem Stavenský. V čase 0:48 objel po Postlově přihrávce branku Hyláka a pohotově zakončil z pravé strany - 1:0. Domácím radost dlouho nevydržela. O chvíli později se radovali i hosté. Puk putoval po ose Daňo, Volráb a Patrik Šebek až do Slipčenkovy branky. Na začátku zápasu se s góly roztrhl pytel. Bleskové otočení zařídil po rozebrání kadaňské obrany v čase ve 4. minutě Miroslav Fišer. Kadaň se nechtěla s náhlým zvratem smířit, což dokazovali domácí hokejisté početnými a především nebezpečnými výpady v dalších minutách. Kdo dnes nestihl přijít včas na zimní stadión, určitě musel litovat. I nadále se hrála velice atraktivní hra nahoru dolů. V 9. minutě si Kadaň svým dlouhým tlakem v útočném pásmu při hře 4:4 vybojovala početní výhodu, která se zanedlouho změnila ve dvojnásobnou. Ačkoliv Hylák při hájení své svatyně vůbec netušil, odkud se puky berou, žádný z nich síť nerozvlnil. O chvíli později měli i hosté možnost zvýšit vedení v přesilovce 5 na 3, která byla později prodloužená po zákroku dalšího kadaňského viníka. Na následující minuty by Severočeši raději zapomněli. V 15. minutě nejprve zvyšoval Patrik Fořt na 1:3 a o 13 sekund později to bylo zásluhou Pavla Suchého už o tři branky a to donutilo domácího brankáře Slipčenka k vystřídání. Mezi tyčemi ho nahradil kadaňský junior Rudolf Tichý. Ten aniž by se stihl pořádně rozkoukat, už musel řešit nebezpečné situace před svým brankovištěm. Zcela sám na něj ujížděl po levé části kluziště hradecký kanonýr Fořt. V druhé polovině třetiny byli hosté díky střeleckým úspěchům rázem mnohem aktivnější. Kadaň přesto nehodlala složit veškeré zbraně a i nadále se pokoušela o dobytí Hylákovy tvrze. Do konce 1. třetiny už ale žádná branka nepadla, hosté jakoby si jen hlídali bezpečný náskok. Vysoké tempo prvních dvaceti minut přineslo více štěstí do řad Energetiků, kteří udělili Severočechům lekci z produktivity.

V prostředním dějství hráči nedovolili zopakování začátku zápasu, hrálo se již v klidnějším duchu. Přesto ve 24. minutě zatrnulo všem kadaňským příznivcům. Tichý vyjel po puku až k modré čáře, kde byl mnohem dříve hráč hostí, branka však padla až o chvíli později. Při nájezdu dvou na jednoho byl domácí gólman krátký na střelu nemilosrdného Patrika Fořta, jenž zakončoval do zcela odkryté branky. Lídr ligy si utkání začal viditelně užívat, hrstka příznivců hostů mohla mimo jiné spatřit i akce hodné exhibice. V 29. minutě po obrovské chybě při zakládání útočné akce Kadaně ujížděl přes celé kluziště zcela sám Šebek. Úmysl zakončit k levé tyči mu Tichý vystřelením betonu zhatil. V 32. minutě stál osamocen před Hylákem Hobl, puk mu ale přeskočil čepel. Zvýšení obrátek Kadaně dokazovali dalšími akcemi Derfler s Postlem. První jmenovaný nejprve nadvakrát střílel od levého hrazení, o chvíli později zas pálil Postl z prostoru mezikruží. Ani zvýšení úsilí domácích nevedlo k brance a když žádný gól nepřidali ani hráči Hradce, rozcházeli se hokejisté do kabin za stavu 1:5.

Už po minutě hry v závěrečné dvacetiminutovce se na Metličku smála odkrytá branka, ale tomu puk z čepele neposedně sklouzl. Odměnou za neproměněnou šanci mu bylo vlastní vyloučení za sekání, když nedovoleně odstavil hradeckého hráče. V 45. minutě se do slibné šance protlačoval domácí Hlubuček. Jeho akci zastavil zákrok za hranicí pravidel. Festival neproměněných šancí Kadaně pokračoval dále. Pravidlo „nedáš dostaneš“ platilo i nadále. Hlubuček nejprve pálil tvrdě z modré čáry. Puk se od zadního mantinelu odrazil k Energetikům, kteří okamžitě ujížděli ve třech proti jednomu. Kotouč přes celé kluziště dovezl až k pravému mezikruží Daniel Volráb, odkud pohotově poslal puk přímo do šibenice - 1:6. Kadaň se však vysokého přídělu nezalekla. V čase 47:28 vypálil a následně i dorážel Derfler a snížil tak na 2:6. Kadaňský stadión začal vřít ani ne za dalších deset vteřin. Ihned po vhazování ve středovém kruhu ujel opět Derfler a bylo to už jen o tři branky. Za další minutu bylo hostům ještě hůř. Po přihrávce Kajera zakončil přesně Vrtek a z utkání bylo najednou pěkné drama. Hradecké tři rychlé góly Kadaně pořádně zaskočily, domácí navíc vzali hostující branku útokem. Sedm a půl minuty před závěrečnou sirénou usedl na trestnou lavici Fořt. Kadaň svou obrovskou šanci nevyužila a na druhé straně přišlo potrestání. Martin Koudelka ujel v oslabení a tvrdou střelou propálil Tichého. V 55. minutě si mladý kadaňský gólman vypil kalich hořkosti až do dna. Zdeněk Toužimský přihrál přesně Jaroslavu Roubíkovi, který střelou do protipohybu k pravé tyčce zvýšil na 4:8. Aby toho nebylo málo, o další minutu později se znovu měnilo skóre. Domácí Pražák upravil na konečných 5:8 z pohledu Severočechů.

V příštím kole zajíždějí Energetici opět na soupeřův led, tentokrát se představí v pondělí na ledě nováčka z Havlíčkova Brodu, který prozatím podává výborné výkony, zejména v domácím prostředí. Na toto utkání pořádá FanClub HC VČE Hradec Králové autobusový zájezd jehož cena je 130Kč. Zájemci se můžou hlásit na tel. 604 973 086 Jan Placák, 775 314 364 Alena Urminská. Čas srazu pro přihlášené i nepřihlášené je v pondělí v 15,30 a odjezd je v 16,00.

Audio hodnocení J. Mičky (autor Václav Plecháček - ČRoHK 90,5 FM)