ne 3.2.2019 | Anna Marie Kokrhounová

Hradec ztratil tříbrankový náskok, Zlínu podlehl v nájezdech

Vstup do posledního zápasu před reprezentační přestávkou měl jednoznačně lepší Mountfield. Ten Berany přehrával a krátce po začátku druhé třetiny vedl už 3:0. Jenže pak nastal v utkání zlom, Berani dokázali v průběhu druhé periody snížit na rozdíl pouhého gólu. Východočeši i nadále drželi jednobrankový náskok, drama v poslední dvacetiminutovce však zvládli lépe hosté a dvě minuty před koncem vyrovnali. V prodloužení gól nepadl, následné nájezdy ovládl Zlín a Hradec tak porazil 4:3.

Před nedělním utkáním proběhly v sestavě změny pouze minimální, když ve čtvrté formaci Lukáše Vopelku vystřídal Roman Kukumberg. Mezi tři tyče trenéři opět nasadili Brandona Maxwella.

Dva góly poslaly Hradec do vedení

Hned v úvodních vteřinách utkání se do gólové příležitosti dostali domácí, Matěj Chalupa byl však faulován a jeho zakončení tak nebylo ideální. Berani své oslabení sice zvládli, už ve 4. minutě ale Libor Kašík musel lovit puk zpoza svých zad. Roman Kukumberg po pravé straně zavezl kotouč do útočné třetiny, kde si před branku sjel Tomáš Linhart a střelou ke vzdálenější tyči prostřelil zlínského brankáře – 1:0.

Mountfield nadále pokračoval v ofenzívě a nepouštěl Moravany před Maxwella. Zanedlouho se proto Východočeši dostali hned do dvoubrankového vedení. Roman Kukumberg po levém křídle dojel až k hostující brance a střelou z úhlu překvapil Libora Kašíka – 2:0. Hradečtí se stále drželi na kotouči, přesto je ztráta puku na modré čáře mohla dost mrzet. Pavel Sedláček sám mířil na hradeckou branku, ale Maxwellovy betony následně neprostřelil.

Když to vypadalo, že se v útočném pásmu usadí hosté, Radovan Pavlík v brejku unikl všem obráncům. Gólmana si sice položil, do prázdné klece ale kotouč neusměrnil. Rychlé tempo utkání pokračovalo a po chybě hostí byl ve stejné pozici také Matěj Chalupa. Svůj samostatný nájezd ale neproměnil a do kabin tak Hradec mířil o dva góly lepší.

Berani snížili na rozdíl jediné branky

Také do druhé periody vstoupili lépe Východočeši a ve 22. minutě vedli už o tři góly. Tomáš Vincour objel zlínskou svatyni a z těsné blízkosti bekhendem přehodil Libora Kašíka. Hradec pokračoval v aktivitě a po nahození na bránu puk chvíli ležel ve zlínském brankovišti. Berani se však zorientovali rychleji než domácí a kotouč poslali do bezpečí.

Hradec byl stále o něco lepším celkem, z dalšího gólu se ale radovali hosté. Po chybě domácího obránce převzal na modré čáře kotouč Pavel Sedláček a prudkou střelou propálil Maxwella – 3:1. Oba týmy se následně v držení kotouče střídaly, větším šancím ale bránily nepřesnosti a pohotové zákroky gólmanů.

Počet střel na Maxwella se zvýšil až při přesilové hře Zlínských. Skórovat se jim ale podařilo až těsně poté, co byli domácí v plném počtu. První střelu Beranů hradecký gólman vyrazil pouze před sebe, proti dorážce Zdeňka Okála už ale neměl šanci – 3:2. V závěru dvacetiminutovky měl Mountfield šanci dva na jednoho. Lukáš Cingel zvolil střelu, kterou však Kašík vystihl svou lapačkou.

Hradec dlouho držel vedení, Zlín ale dokázal vyrovnat

Krátce po začátku třetí třetiny byli v šanci opět domácí. Nejdříve se do zlínské branky tlačil Patrik Miškář, který byl faulován. V následné výhodě pálil ještě Paulovič, ani on však nebyl úspěšný. Hradečtí se neuchýlili k obranné hře, naopak nadále ohrožovali Kašíkovu branku. Ani pokusy Rákose si ale cestu za brankovou čáru nenašly.

Hosté byli aktivní až v přesilové hře a několikrát nebezpečně vypálili na Maxwella. Tentokrát však nebyli úspěšní ani v sekundách následujících po vypršení trestu Hradce. Lucas Lessio na druhé straně obral hostujícího hráče o kotouč a snažil se bekhendem překonat zlínského brankáře. Ten však skvěle zakročil svým betonem a změnu stavu nedovolil.

Domácí svůj náskok dlouho bránili, dvě minuty před koncem základní hrací doby však náporu Zlína přece jen podlehli. Tomáš Valenta uzmul puk na levé straně a střelou do horního růžku hradecké branky zajistil Moravanům bodový zisk. Hradec totiž už na obdrženou branku nestihl reagovat a po ztrátě tříbrankového náskoku musel čelit prodloužení.

Nájezdy sedly více Beranům

V prodloužení oba týmy pokračovaly ve vysokém tempu. Jakub Šlahař mohl rozhodnout, hradeckou branku však minul. Na druhé straně pelášil sám na bránu Radovan Pavlík, který se natahoval po vítězné střele, Kašík však skvěle zasáhl hokejkou. Hradecký mladík byl však faulován a Lvi si zahráli půlminutovou přesilovku, tu ale nevyužili.

V nájezdech se více dařilo Beranům, kteří byli v prvních třech pokusech stoprocentní. Do čtvrté série tak mezi tři tyče nastoupil Jaroslav Pavelka. Na trefy Lessia a Koukala Hradečtí ale už nenavázali a utkání tak bylo po nájezdu Michala Popelky rozhodnuto.

Maris Bičevskis 0 0 0 -2 0
Oskars Cibulskis 0 1 1 -2 0