čt 5.4.2007 | Daniel Višňák

Hradecká pouť letošní sezónou končí před branami finále! Ale i tak to byla výborná sezóna!

Hradečtí hokejisté nedokázali v Chomutově zvítězit ani na druhý pokus, čímž by si vynutili rozhodující utkání na domácím ledě a v semifinále play-off tak končí. Ve čtvrtek měli do zápasu znovu lepší vstup domácí, ti po 1. třetině vedli 1:0, ale v polovině zápasu už to bylo 4:0 pro Chomutov. Jiskřičku naděje pro Hradec vykřesal přesnou střelou z mezikruží Josef Fojtík, ale když následně Energetici nevyužili celé dvě minuty dvojnásobnou přesilovou hru, bylo o postupujícím do finále téměř jasno. V závěrečné třetině si Severočeši svůj náskok pohlídali, brankou Kostourka ho ještě navýšili na konečných 5:1. Pro Hradec tak sezóna skončila před branami do finále, Chomutov naopak vyzve Ústí nad Labem v přímé konfrontaci o postup do extraligy.

Do čtvrtého utkání semifinálové série vstoupili hradečtí aktivně, ale střelu Fořta po ledě domácí brankář Horčička vyrazil, stejně tak si vedl i při šikovné teči Fojtíka. Jediná branka úvodního dějství přišla hned z první vážnější situace. Z přečíslení dva na jednoho přesně zakončoval pod horní tyč Hylákovy branky Petr Polodna. Krátce nato mohli Severočeši svůj náskok ještě nevýšit, ale Kostourek ve veliké šanci neuspěl a hned z dalšího protiútoku neprostřelil Hykáka mezi betony ze sóla Chatrnúch. S koncem třetiny přišly pro domácí i tři přesilové hry, ale část jich Hradec dokázal ubránit, druhá polovina, zejména té dvojnásobné, která trvala bezmála minutu, se přesunula do druhého dějství.

Hradec se ve třech ubránil, ale hned jak skočil na led první vyloučený, přišla dorážka Petra Jíry a Chomutov vedl 2:0. Domácí stihli za dalších pět minut přidat třetí gól a s hosty to vypadalo špatně. Po pěkné individuální akci za hradeckou brankou se prosadil Ladislav Boušek, který nejprve kroužil za Hylákem a poté si vybruslil před jeho brankoviště a rychlou střelou pod horní tyč rozradostnil domácí ochozy potřetí v zápase – 3:0. Ještě hůře bylo hradeckým Energetikům v polovině utkání, to zvýšil na čtyřbrankový rozdíl Jiří Charousek. Jiskřičku naděje pro Hradec vykřesal pět minut před koncem prostředního dějství Josef Fojtík, který propálil Horčičku tvrdou střelou z mezikruží. Jenže hradecký celek hned na to neproměnil celé dvě minuty trvající přesilovou hru 5 na 3, jenž byla alespoň teoretickou šancí ke zkorigování výsledku. To se ale hostům nepodařilo, naopak nechybělo mnoho a těsně před druhou sirénou mohl Hylák lovit puk ze své branky popáté, jen díky jeho parádnímu zásahu proti šanci Polodny se tak nestalo. To už byl ale ve sprchách hostující Sakrajda, jenž po faulu na Mikšovice dostat trest 5 + dokonce utkání

V poslední třetině si chomutovští svůj náskok zkušeně hlídali a po chybě hostů při vyvážení puku z obranné třetiny navýšili skóre o další branku Milanem Kostourkem, to se psala 44. minuta. Čtyřbrankový náskok si Chomutov nenechal vzít a tak může slavit postup do finále s Ústím nad Labem, pro Hradec Králové sezóna končí těsně před branami finále.