so 25.9.2004 | Daniel Višňák

Hradecký Jaroslav Roubík zničil třemi brankami Beroun, ten prohrál na východě Čech 4:3

Do sestavy Energetiků se vrátil po téměř třítýdenní pauze zaviněnou zraněním loňský kanonýr Jaroslav Roubík a byl to právě on, kdo ve výsledkém efektu porazil středočeský celek, kde před několika sezónami ještě hrál. Díky jeho hattricku porazili hradečtí loňského finalistu první ligy 4:3.

V první třetině sedmého kola první ligy byl k vidění v Hradci Králové zejména oboustranně opatrný hokej, z něhož ale více dokázali vytěžit domácí hráči, kteří se zásluhou uzdraveného Jaroslava Roubíka dostali do dvoubrankového vedení. Hradecký útočník nejprve po přihrávce Patrika Fořta krásně zakončil svůj samostatný únik a necelých třicet vteřin před koncem první třetiny úspěšně dorazil loňský hradecký kanonýr při dvojnásobné početní výhodě Energetiků po střele Michaela Vyhlídala od modré čáry puk do berounské branky podruhé v zápase.

Ze druhé třetiny se odehrála pouze minuta a na scénu musela nastoupit další, tentokrát nucená přestávka, kvůli závadě na mantinelu. Oprava trvala bezmála deset minut a tohoto neplánovaného odpočinku dokázal využít ve svůj prospěch Beroun, který po krásném zakončení Michala Borovanského snížil ve 22. minutě na 2:1. Hradci vrátil dvoubrankové vedení zkušený Tomáš Martinec, který dostal na konci hradecké přesilovky v sedmadvacáté minutě přesnou přihrávku na svou hůl od Petra Suchého a své sólo přes polovinu hřiště s ledovým klidem zakončil. Hostům se ale do konce druhé třetiny podařilo srovnat zásluhou úspěšného přečíslení, na jehož konci byl Václav Eiselta vyrovnání zařídil v polovině utkání Petr Horčička, jenž využil berounskou přesilovou hru. Do konce třetiny pak viděli diváci ještě bombu v podání Petra Suchého od modré, ale tu zastavila spojnice Popperleho branky a tak se šlo do kabin po čtyřiceti minutách za nerozhodného stavu 3:3.

Ve třetí třetině měli jasnou převahu hradečtí hráči, kteří také zcela po zásluze přidali v 54. minutě rozhodující branku utkání. U jejího zrodu byl Partik Beck, který vybídl ke skórování spoluhráče Jaroslava Roubíka, ten si položil nejprve berounského brankáře na led a poté nekompromisně zakončil pod horní berounskou tyč. Hosté se o možnost vyrovnání připravili sami, když se poslali půl minuty před navršením šedesáté minuty nepřesným střídáním při power-play do oslabení. Hradec tak dohrál za mohutného skandování tribun utkání v klidu a po zásluze si připsal do tabulky další tři body. Divákům ale určitě zatrnulo v zádech dvě minuty před koncem, kdy se opět stejně jako tomu bylo v minulém kole v Olomouci odrazil od zadního mantinelu puk tak nečekaně, že málem skončil za zády Alexandra Hyláka. Domácím zařídil výhru prakticky kanonýr Jaroslav Roubík (na snímku), který se objevil v hradecké sestavě zhruba po třítýdenní pauze a hned zaznamenal hattrick.

Ladislav Kolda trenér HC VČE Hradec Králové):
„Řekl bych, že utkání nemělo až takové tempo, obě mužstva hrála na čtyři útoky a to nasazení tam nebylo takové, jako bychom očekávali. Po výpadku s opravou mantinelu, na kterou se dost dlouho čekalo jsme dostali tři branky. Nejlepší jsme měli ale třetí třetinu, ve které jsme strhli vítězství na svou stranu a produkovali jsme nejlepší hokej. Beroun ukázal, že je zkušený tým, dokáže okamžitě potrestat každou chybu soupeře a těch už jsme se naštěstí ve třetí třetině vyvarovali. Před poslední třetinou se rozhodli domácí trenéři udělat několik změn v sestavě: nehrál už obránce Táborský, místo něho jsme poslali do hry Michala Šedu, Tomáše Martince jsme zařadili mezi Korhoně a Pištěka, třetí řada nastupovala ve složení Domin v centru, Šulc na pravé straně a Pavel Suchý nalevo, takže nehrál Jirka Cetkovský, Anton a Honza Kubišta."

Otakar Vejvoda (trenér Berounských Medvědů):
„Bylo to naprosto vyrovnané utkání a myslím, že to byl moc hezký hokej. Oboustranně se hrál dost opatrný a takticky dobrý hokej, v poslední třetině pak šlo o to, kdo udělá chybu. Tu jsme bohužel udělali my a domácí ji potrestali a vyhráli."