so 28.1.2006 | Daniel Višňák

Hradečtí i přes porážku udrželi sedmibodový náskok na devátou Ostravu, tu přivítají ve středu doma

I přesto, že hradečtí hokejisté prohráli v Mladé Boleslavi po velmi srdnatém výkonu 0:3, mají stále na devátou pozici náskok sedmi bodů! Mohutná podpora svých příznivců vybičovala oslabené hosty v Mladé Boleslavi tradičně k výbornému výkonu, vyhořeli však v zakončení. Domácím stačila prakticky první vážnější šance k otevření skóre, konkrétně Patriku Beckovi. Druhá třetina skončila bez branek, i když k vyrovnání měli více než blízko právě hradečtí. Na začátku třetí třetiny je poslal ale do kolen druhou brankou David Pospíšil. Konečnou podobu výsledku dal střelou do prázdné branky mladoboleslavský Nouza. Ve středu čeká hradecké utkání letošní sezóny a to proti deváté Sareze Ostrava!

Poslední výkony boleslavského týmu se podepsaly pod velmi slušnou návštěvu. Vždyť na duel s Východočechy se přišlo podívat téměř dva a půl tisíce diváků. Vytvořili přitom báječnou atmosféru, za které se hokejisté obou týmů odvděčili parádním představením. Hrálo se v rychlém tempu a obrovské nasazení vydrželo po celých šedesát minut hry.

Jako první se do šance dostal hradecký Pavel Suchý, ve 4. minutě po jeho střele zazvonila tyč boleslavské branky. Vzápětí se gólman Mařík pořádně zapotil při úvodní přesilovce hostí. Vše ale ustál a dokázal, proč si jeho služeb ve městě automobilů nesmírně cení. Na druhé straně prověřil Koutského prudkou střelou Kadlec, vzápětí Nedorost po buly jen těsně minul cíl a potlesk si, byť bez konečného gólového efektu, vysloužila spolupráce Nouzy s Beckem. Až ve 20. minutě pak boleslavským stadionem poprvé zněla lodní siréna. Tedy neklamné znamení toho, že domácí vstřelili branku. Přes Kocáka se puk dostal v útočném pásmu na holi Hradeckého a jeho nezištnou přihrávku usměrnil zblízka do hradecké sítě Beck – 1:0.

Ve druhé třetině byli aktivnější hosté. Recept na překonání výtečného Maříka ale hledali marně. Roubík například pálil přímo doprostřed branky, Blanárovu střelu skryla Maříkova lapačka a červené světlo nesvítilo ani po střele Černého. Po přihrávce výborně hrajícího Fořta se pak do koncovky znovu dostal Roubík, ani také tentokrát však byl kapitán Východočechů v koncovce bezradný. Neuspěl ani bývalý boleslavský obránce v hradeckých službách Toužimský. Po ledě mířil vedle Maříkovy svatyně. Ovšem šance se rodily také na boleslavské straně. Po přihrávce Fadrného zpoza branky dorážel neúspěšně Kadlec, zprava neprostřelil Koutského Pospíšil a spolupráce dvojice Chatrných – Jaroš skončila střelou vedle hradecké branky.

Dramatický a vyrovnaný hokej se hrál také v závěrečné části, do které ovšem daleko lépe vstoupili domácí. Vždyť už po 83 vteřinách třetí třetiny své vedení zvýšili. Pospíšil si ukázkově vyměnil puk s Nedorostem a upravil na 2:0. Jenže také hosté o sobě dávali vědět. Kašík i Černý však ztroskotali na umění Maříka. Mocek pak nasměroval puk ze své hole mimo. V čase 58:54 si hostující kouč Vladimír Jeřábek vybral oddechový čas a zkusil hru bez brankáře. Ani v šesti se ale Východočeši prosadit nedokázali. Naopak devětadvacet vteřin před koncem inkasovali potřetí. Puk získal Fadrný a po jeho přihrávce pečetil střelou do prázdné branky na 3:0 Nouza.

VE STŘEDU JE NA PROGRAMU ZÁPAS ROKU!
Vzhledem k prohře aktuálně deváté Sarezy Ostrava doma s Havířovem 0:4 a prohry Olomouce v Jindřichově Hradci 3:6 se situace na postupových místech do play-off nikterak po 44. kole nezměnila. Hradečtí stále zůstávají na sedmém místě s náskokem sedmi bodů na Ostravu a jednoho bodu na osmou Olomouc. Právě příští domácí utkání sehrají Energetici proti Ostravě a tento duel je právem považován za jeden z nejdůležitějších v letošní sezóně, vždyť možná rozhodne o tom, kdo nakonec skončí v play-off, jestli Hradec Králové nebo Sareza Ostrava.

Středeční utkání začíná na hradeckém zimním stadionu v 18:00 a pokud jste opravdoví fanoušci hradeckého hokeje, neměli byste na hradeckém zimáku ve středu v žádném případě chybět! Energetici budou určitě potřebovat mohutnou podporu svých příznivců, na kterou se pokaždé v těžkých a rozhodujících momentech mohli spolehnout!