st 7.1.2009 | Jakub Mezlík, Lukáš Souček

Hradečtí přišli o tři body vteřinu před koncem, ale přece jen slaví vítězství

Hradečtí hokejisté vstoupili do utkání s Mostem o poznání lépe. Již ve dvanácté minutě totiž vedli o dvě branky. Most však třemi brankami v přesilovkách zápas otočil a po druhé třetině se tak šlo do šaten za stavu 3:2 pro domácí. V závěrečném dějství se dvakrát trefil Patrik Fořt a vypadalo to, že Hradec poveze domů tři body. Jenže nestalo se. Domácí udeřili v poslední vteřině zápasu a vyrovnali na 4:4. Hradec nakonec i tak může slavit vítězství, které v patnácté vteřině prodloužení zařídil Martin Koudelka.

Most na Hradec neumí, letos s ním všechna dosavadní utkání prohrál. A jako by to hráčům leželo v hlavách, už na začátku 4. minuty se prosadil nadvakrát Martin Táborský. A Lukáš Sáblík v mostecké brance za chvíli inkasoval znovu. Domácí tentokrát nechali dorážet Martina Koudelku.

Na konci 14. minuty mohl zvýšit náskok Hradce Pazdera, ale obrovskou šanci prováhal, a snad z frustrace se dopustil okamžik na to faulu. A ten Mostečtí potrestali. Ondřej Poživil napřáhl metr za modrou, dostal přesnou přihrávku od Jakuba Bauera a tvrdou bombou propálil Luňáka.

Ve druhé dvacetiminutovce se Most nadechl k obratu. Nejprve ujeli v tandemu Budínský a Lukáš Bednařík a druhý jmenovaný v pohodě zakončoval. Ve 30. minutě pak Vladimír Gýna využil přesilovku a poslal domácí do vedení 3:2. Přitom těsně před tím ve velké šanci ve velké šanci selhal hradecký Fořt. Vyrovnání pak měl na holi v závěru třetiny Koudelka, ale ani on z úniku v oslabení Sáblíka nepřekonal.

Hradečtí si tak na srovnání museli počkat až do třetí části. A povedlo se to v polovině 49. minuty, kdy dorazil Patrik Fořt za Sáblíka vyražený kotouč po střele Roubíka. Chvíli na to prováhal velkou šanci domácích Jan Bauer, a v 58. minutě bylo zle. Patrik Fořt svým druhým gólem využil přesilovku a poslal Hradec do vedení. Mostečtí se ale nevzdali a v čase 59:59 vyrovnali! Od modré se trefil Lukáš Poživil.

Mostečtí tak doslova v hodině dvanácté vybojovali bod. Stačilo ovšem pouhých patnáct sekund a bylo jasné, že to bude bod jediný. O vítězství Hradce rozhodl Martin Koudelka, který ukázkově zakončil své sólo – 4:5.